X-Men

Postprzez Jane Weller » 3 mar 2013, o 22:45


Fabuła

Strażnicy Galaktyki znaleźli pomoc techniczną w postaci Tony’ego Starka oraz T’Challi Okonkwo, który obiecał dostarczyć potrzebne do napraw vibranium. Niestety, działania zmierzające do przywrócenia Milano pełnej sprawności zostały przerwane przez niespodziewany atak na Instytut, w wyniku którego Charles Xavier został uprowadzony.

MESS znów się objawił, tym razem eksperymentując na dzieciach. Po udanej akcji ratunkowej z pomocą mutantów ze szkoły Xaviera, dzieci pod przywództwem dziwnej dziewczynki imieniem Yala przepadły w labiryncie nowojorskich ulic, na których szykuje się wojna o stołek, po tym jak członkini Bractwa Mutantów zabiła jednego z mafijnych szefów. Po wydarzeniach z Central Parku, siedziby ESSE, Stark Tower oraz Mount Sinuai Hospital, bohaterowie próbują znaleźć odpowiedzialnych za ataki.

Czy X-Men odnajdą Charlesa? Kiedy Stark naprawi Milano i co zrobią Strażnicy, gdy odzyskają swój środek transportu? Wiele osób miało wizję przyszłości, w której okrutny Mistrz zdobył władzę i wprowadził rządy terroru. Czy Avengers odkryją, kto ich atakuje i kim jest tajemniczy Mistrz i jaki udział będzie miał w tym Asgard oraz wiedza, która jest tam przechowywana? I czy Nowy York czeka kolejna wyniszczająca ulice i mieszkańców bitwa? A może jednak to wszystko okaże się tylko tłem dla poważniejszego konfliktu?Kilka faktów o forum:

 • Istniejemy od 14 lipca 2007, początkowo na hostingu vdd.pl, a od kwietnia 2008 na serwerze pigK.net.
 • Dziesięć lat egzystencji (pomimo czasem wyboistej drogi) gwarantuje, że nie znikniemy z dnia na dzień.
 • Administracja jest niewielka, zgrana i zawsze chętna do pomocy oraz udzielenia odpowiedzi na wszelkie pytania.
 • Stawiamy na prostotę i lekkość. Nie znajdziecie u nas ani nadmiaru grafiki, ani kodów i skryptów. Nie zezwalamy na użycie HTMLu ani animacji swf czy gif, dzięki temu forum wczytuje się szybko zarówno na starszych komputerach, jak i na urządzeniach mobilnych.
 • Układ działów jest intuicyjny. Każdy z nich jest opisany, a w części techniczno-informacyjnej są w opisie umieszczone również linki do najważniejszych tematów.
 • Nie ma u nas rezerwowania z góry wyglądów. W kodzie KP jest punkt, w którym podaje się czyi wizerunek jest wykorzystany. Akceptacja Karty Postaci jest równoznaczna z zastrzeżeniem danego wyglądu dla postaci.
 • Istnieją działy, w których można umieszczać retrospekcje postaci czy też zapisy w ich dziennikach lub pamiętnikach.
 • Na forum działa gazeta, która opisuje wyłącznie wydarzenia z fabuły. Każdy użytkownik może wysyłać swoje teksty do gazety, a także dołączyć do stałej ekipy redaktorskiej.
 • Posiadamy dział Dla Gości, gdzie można się o wszystko zapytać bez konieczności zakładania konta. Z powodu spamujących botów dostęp do działu wymaga podania hasła: magneto
 • Wszystkie informacje o forum, dział z Kartami Postaci oraz działy fabularne są dostępne dla osób niezalogowanych i można je swobodnie przeglądać, dzięki czemu nikt nie kupuje kota w worku.
 • Z uwagi na to, że bazujemy przede wszystkim na filmach ze świata Marvela, to przygotowaliśmy listę produkcji filmowych, z których wydarzenia zaistniały w naszej fabule.
 • Nasze SB jest otwarte dla wszystkich. To doskonałe miejsce by zapoznać się z pozostałymi graczami.
 • Nie tolerujemy ani hejtu, ani trolli.
 • Free hugs for everyone!

Co oferujemy?

 • Rozbudowaną fabułę łączącą w jedną całość trzy marvelowskie światy: X-Men, Avengers i Spiderman, a od 23 stycznia 2016 również ekipę Strażników Galaktyki (chwilowo nie przyjmujemy do tej grupy postaci).
 • W każdym ze światów jest możliwość wyboru postaci kanonicznych. Natomiast postacie autorskie mogą być jedynie mutantami lub zwykłymi ludźmi (niezwiązanymi więzami pokrewieństwa czy powinowactwa z kanonami z Avengers czy Spiderman).
 • Aktywną grupę Mistrzów Gry, którzy chętnie poprowadzą wszelkie wątki czy to dla pojedynczego gracza, czy większej grupy.
 • Rozrastającą się listę postaci niezależnych (NPC), dzięki którym rozgrywki z MG są bardziej interaktywne.
 • Możliwość podsyłania MG swoich propozycji NPC.
 • Misje oraz eventy prowadzone przez Mistrzów Gry.
 • Dział Just For Fun, gdzie można prowadzić tzw. sesje trollowane.

Kontakt z nami:

Forum X-Men RPG - dział Dla Gości na dole forum [hasło: magneto]
Fanpage - wiadomość prywatna, komentarz, post jako gość
Discord - kanał #hall lub prywatna wiadomość do Jane Weller#7866
Twitter - wiadomość prywatna lub komentarz
GG: 7242321
Email: rpg.xmen.rpg@gmail.com
Ostatnio edytowano 16 wrz 2017, o 20:24 przez Jane Weller, łącznie edytowano 13 razy
Obrazek
Avatar użytkownika
Jane Weller
Administrator
 
Posty: 497
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:12
Numer GG: 7242321
Discord: Jane Weller#7866

Postprzez Jane Weller » 16 mar 2013, o 09:53

Został otwarty nabór administracyjny. Poszukujemy osób, które są chętne na posady m.in. Mistrz Gry, moderatora czy osoby odpowiedzialnej za reklamę forum. Wszystkie szczegóły znajdują się w tym temacie. Przy każdym stanowisku są podane informacje dotyczące zakresu obowiązków i wymagań, jakie są stawiane potencjalnemu kandydatowi. Ponadto z osobą ubiegającą się o daną funkcję zostanie przeprowadzona rozmowa, a w przypadku kandydatów na MG czy stanowisko "sprawdzacza" KP również test praktyczny.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jane Weller
Administrator
 
Posty: 497
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:12
Numer GG: 7242321
Discord: Jane Weller#7866

Postprzez Jane Weller » 2 lut 2014, o 19:39

Od kilku dni X-Men RPG działa w nieco odświeżonej i zmienionej formie. Mamy nadzieję, że uatrakcyjni to rozgrywkę.


Co się zmieniło?

- Zniknęły grupy Angels, Demons i Supernaturals, a w ich miejsce pojawiły się grupy Avengers i Spider-Man (do obu tych grup przyjmujemy wyłącznie postacie kanoniczne).

- Pojawiło się uaktualnienie fabuły, które można przeczytać w tym temacie.

- Pojawił się wskaźnik rozwoju mutanta. Więcej szczegółów znajdziecie tutaj.

- Zmieniła się również data fabularna. Obecnie jest maj 2012 roku.


Nadal prowadzimy nabór na stanowiska w gronie administracji. Więcej informacji tu.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jane Weller
Administrator
 
Posty: 497
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:12
Numer GG: 7242321
Discord: Jane Weller#7866

Postprzez Jane Weller » 25 wrz 2014, o 13:51

Administracja forum jest w trakcie przygotowań do pierwszych tej jesieni eventów i w związku z tym poszukiwane są osoby chętne:

- do przejęcia istniejących postaci kanonicznych (więcej informacji tutaj)
- założenia kont dla postaci kanonicznych, które będą miały znaczenie dla przyszłej fabuły (więcej informacji tutaj)

Ponadto mamy w planach znaczące rozwinięcie forum Media w związku z czym szukamy kandydatów na redaktorów. Bardzo chętnie również powitamy pomoc przy reklamowaniu forum.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jane Weller
Administrator
 
Posty: 497
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:12
Numer GG: 7242321
Discord: Jane Weller#7866

Postprzez Vela » 26 wrz 2014, o 17:22

Ja tylko powiem tyle:

Nie wiem co zmajstrowaliście na stronie ale nie da się niczego zaznaczyć - co za tym idzie kodu do waszych banerów także, a jakoś niespecjalnie mam ochotę przepisywać je ręcznie :P Nie wiem czy to jakiś błąd się wkradł na waszą stronę czy zrobiliście to specjalnie, ale trzeba by coś z tym zrobić.
Vela
 
Posty: 161
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 16:50

Postprzez Jane Weller » 26 wrz 2014, o 18:24

Vela napisał(a):Ja tylko powiem tyle:

Nie wiem co zmajstrowaliście na stronie ale nie da się niczego zaznaczyć - co za tym idzie kodu do waszych banerów także, a jakoś niespecjalnie mam ochotę przepisywać je ręcznie :P Nie wiem czy to jakiś błąd się wkradł na waszą stronę czy zrobiliście to specjalnie, ale trzeba by coś z tym zrobić.


A jakiej przeglądarki używasz? W Firefoxie/SeaMonkey/Operze/Comodo Dragon wszystko działa. Przypuszczam, że masz Chrome, a ta przeglądarka miewa problemy z kopiowaniem.

P.S. Wystarczyło napisać na forum dla Gości lub skontaktować się ze mną przez GG. :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Jane Weller
Administrator
 
Posty: 497
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:12
Numer GG: 7242321
Discord: Jane Weller#7866

Postprzez Jane Weller » 25 sty 2015, o 18:13

Ostatnie dwa tygodnie na X-Men RPG były bardzo pracowite. Pojawiło się wielu nowych użytkowników i większość porzuconych kont oraz poszukiwanych przez nas postaci kanonicznych znalazło nowych właścicieli. Nie oznacza to jednak, że przestaliśmy szukać nowych graczy. Nadal jest kilka kont, które nie mają graczy oraz wisi lista kanonów, które przydadzą się nam w grze. Pełen spis znajduje się w tym temacie.

Do tego dorzucamy kilka newsów:
- Mistrz Gry doczekał się własnego dekalogu. Jasno określa on funkcję i prawa MG na forum.
- Szkołę Xaviera odwiedził Cable, który w wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności trafił tam z alternatywnej rzeczywistości.
- Poplecznicy Magneto planują atak na grono pedagogiczne Instytutu.
- SHIELD organizuje poszukiwania skradzionej obroży stworzonej przez Forge'a. Blokuje ona zdolności mutantów, zarówno te wrodzone, jak i sztucznie nabyte. Ponieważ agencja chce mieć czyste ręce, misję lokalizacji obroży powierza dwóm najemnikom - Deadpoolowi i Bullseye'owi.
- Warren "Angel" Worthington III postanowił odwiedzić szkołę i powiadomić przyjaciół o tym, że jego wuj jest zamieszany w knowania organizacji MESS.
- Do Nowego Yorku przybył polski superbohater Perun i już pierwszego dnia, podczas próby niesienia pomocy wszedł w zatarg z Czerwonym Hulkiem.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jane Weller
Administrator
 
Posty: 497
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:12
Numer GG: 7242321
Discord: Jane Weller#7866

Postprzez Jane Weller » 21 lut 2015, o 15:59

Garść aktualności z naszego forum.

- Przeorganizowaliśmy dział Komunikacji, by stał się bardziej funkcjonalny.
- Nadal poszukujemy chętnych na kilka istniejących już kont, więcej informacji znajduje się w tym temacie.
- Drużyna złożona z dwojga agentów SHIELD [Captain America i Black Widow] oraz dwóch najemników [Deadpool i Bullseye] wyruszyła na misję zlokalizowania skradzionej obroży, którą stworzył Forge. Jest to wstęp do misji właściwej, która zostanie przeprowadzona w ramach eventu. Pierwszą zapowiedź możecie przeczytać tutaj.
- Istniejący przez dłuższy czas dział Media zniknął z forum i został zastąpiony przez forumową gazetę, opisującą fabularne wydarzenia na forum. Zapraszamy do lektury pierwszego wydania!
[url=http://xmenrpg.pigk.net/viewtopic.php?p=194551#194551]
Obrazek
Avatar użytkownika
Jane Weller
Administrator
 
Posty: 497
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:12
Numer GG: 7242321
Discord: Jane Weller#7866

Postprzez Jane Weller » 28 mar 2015, o 20:37

W ręce graczy trafiło drugie wydanie fabularnej gazety New York Breeze, która z uwagą śledzi wydarzenia w Nowym Yorku. W najnowszym numerze redaktorzy dementują plotki o tym jakoby Deadpool został wyprowadzony z baru przez barczystych agentów S.H.I.E.L.D., a także spekulują na temat domniemanego potomka króla Wakandy. Po więcej zapraszamy tutaj!

Ponadto:
- szeregi Bractwa Mutantów zostały zasilone o kilka postaci,
- tajemniczy przybysz z alternatywnej rzeczywistości, którego imponujące moce odstraszały każdego został pokonany przez piętnastoletniego Leecha, a gdy temu przybyszowi udzielano pomocy medycznej, jego torbę z uzbrojeniem zwinęli bliźniacy Lost i Found,
- wraz z początkiem roku szkolnego rozpoczęły się pierwsze lekcje - literatura nauczana przez Mercury'ego oraz kółko matematyczne prowadzone przez Kitty Pryde.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jane Weller
Administrator
 
Posty: 497
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:12
Numer GG: 7242321
Discord: Jane Weller#7866

Postprzez Jane Weller » 16 maja 2015, o 18:16

Co u nas nowego?

- Zmianie uległa tabela ogłoszeń na górze forum. Nie tylko zmniejszyliśmy liczbę opcji w menu, ale też jest wszystko bardziej uporządkowane i przejrzystsze, a co najważniejsze, idealnie wtapia się w styl.
- W dalszym ciągu poszukujemy osoby chętne do przejęcia postaci, które już mają konta oraz do założenia kont bohaterów kanonicznych, którzy przydadzą się w dalszej fabule. Więcej informacji tutaj.
- Pojawił się też temat, w którym gracze mogą zaproponować poprzez wypełnienie prostego formularza swoich NPC, które znajdą się później w rękach MG.
- Rozpoczęliśmy drugą falę rekrutacji na Mistrzów Gry. Aktualnie są wolne dwa etaty.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jane Weller
Administrator
 
Posty: 497
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:12
Numer GG: 7242321
Discord: Jane Weller#7866

Postprzez Jane Weller » 13 cze 2015, o 15:51

Łatwo przewidzieć, co się stanie, gdy zostaje zbudowane urządzenie do odbierania mutantom, zarówno tym naturalnie urodzonym, jak i sztucznie stworzonym, ich mocy i zostanie ono skradzione przez tych, którzy chcą ten wynalazek użyć globalnie. Czy X-Men będą żyli w strachu drżąc o swój los i tych, na których im zależy, czy też połączą siły z Avengers, stawiając czoło jednemu z największych zagrożeń z jakim się spotkali?

Trzynastego czerwca wieczorem na X-Men RPG rozpoczyna się pierwszy tak duży event w tym roku, który ma między innymi spleść fabularnie losy X-Men i Avengers. Wstępny etap jest otwarty dla wszystkich, a kolejne dla osób, które zgłosiły swoje postacie w trakcie rekrutacji.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jane Weller
Administrator
 
Posty: 497
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:12
Numer GG: 7242321
Discord: Jane Weller#7866

Postprzez Jane Weller » 30 lip 2015, o 19:32

Urodzinowa gala Golden XR Awards zakończyła się pełnym sukcesem. Nagrody powędrowały do zwycięzców, a tożsamość Mistrza Ceremonii nie została ujawniona publicznie, jeszcze. Nadal można bawić się na afterparty.

X-Men i Avengers po omówieniu części teoretycznej misji przeszli do akcji. Nikt nie wie co się stanie, gdy przekroczą próg tajemniczego hotelu, w którym wróg urządził swoją kryjówkę.

Od kilku dni mamy nowego członka teamu MG. Black Panther zamierza dostarczyć Spidermanowi sporą ilość niezapomnianych spotkań z Kingpinem i jego podwładnymi.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jane Weller
Administrator
 
Posty: 497
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:12
Numer GG: 7242321
Discord: Jane Weller#7866

Postprzez Jane Weller » 19 wrz 2015, o 19:25

Pilnie szukamy chętnych na przejęcie kont kanonów. Najbardziej poszukiwani są kandydaci do gry postaciami:

 • Kapitana Ameryki
 • Hawkeye'a
 • Quicksilvera

Pełna lista znajduje się tutaj. Zgłoszenia można kierować na PW do mnie lub na nr GG 7242321 albo też przez dział Dla Gości.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jane Weller
Administrator
 
Posty: 497
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:12
Numer GG: 7242321
Discord: Jane Weller#7866

Postprzez Jane Weller » 25 lis 2015, o 17:11

Do grona Mistrzów Gry dołączył Charles Xavier, ale dalej poszukujemy osób chętnych do mistrzowania. Więcej informacji tutaj.

Spoiler:
Obrazek
Avatar użytkownika
Jane Weller
Administrator
 
Posty: 497
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:12
Numer GG: 7242321
Discord: Jane Weller#7866

Postprzez Jane Weller » 18 gru 2015, o 20:48

Przedświąteczne aktualności z XR!

 • Uwolniliśmy kanony. Do tej pory w każdym universum (X-Men, Avengers, Spider-Man) jeden gracz mógł mieć tylko po dwie postacie kanoniczne. Od teraz jest to tak zwany pakiet startowy. Jeśli gracz jest aktywny i udziela się fabularnie może - po przedłożeniu takiej prośby administracji - zwiększyć swoją pulę postaci kanonicznych.
 • By zwiększyć dynamikę sesji z Mistrzami Gry wprowadziliśmy ograniczenie liczebności graczy w jednej mistrzowanej drużynie. Może ona liczyć maksymalnie do 4 graczy. Więcej w tym temacie
Obrazek
Avatar użytkownika
Jane Weller
Administrator
 
Posty: 497
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 20:12
Numer GG: 7242321
Discord: Jane Weller#7866

Następna strona

Powrót do Zarchiwizowane reklamy PBFów

cron