Dragon Abyss

Postprzez Dragon Abyss » 3 lut 2019, o 16:17

ObrazekMinęło wiele księżyców odkąd Gniazdo zostało otoczone magiczną barierą. Smoki na skraju wyginięcia zostały zmuszone do wycofania się przez wynaturzenia pojawiające się z Otchłani. Jedynie niewielka część gadów przetrwała, a ich przywódca - Dúnedain, dzięki swej sile i wiedzy zdołał odgrodzić smoki od niebezpiecznej części świata. Wymagało to sporych nakładów magii, także tych zgromadzonych w innych gadach. Tym sposobem smoki utraciły swą magiczną moc, jednak zyskały schronienie. Sam  Dúnedain zamienia się w piękne drzewo, które staje się centralnym miejscem Gniazda. Bariera staje się przeszkodą nie do pokonania przez stworzenia pustki. Smoki są mieszkańcami Gniazda od wielu księżyców, jednak ich sytuacja wydaje się bardzo niestabilna - nie są w stanie wyżyć z niewielkiego skrawka ziemi, a każda następna wyprawa Zwiadowców poza barierę kończy się klęską. Rosnąca siła wroga i brak sprzymierzeńca poza bezpiecznym murem wydaje się katastrofą dla mieszkańców Gniazda.

Wspomnienia zamierzchłych czasów kończą się na stworzeniu bariery. Nie ma smoka, który pamiętałby zdarzenia przed nią. Aktualne pokolenie smoków jest młode, przetrwało niewiele dorosłych gadów, jedyne nadzieje pokładają teraz w swoich młodych, które mają szansę na odrodzenie gatunku. Gniazdo jako jedną, wielką rodzinę zaczynają dzielić poglądy - niektórzy bowiem uważają, że poza granicami bariery może nie jest wcale tak źle? Może to wszystko w rzeczywistości jest przerysowane, a strach wpędził ich w więzienie, z którego boją się wyjść. Może gdzieś tam daleko czeka na nich lepszy azyl? Zwiadowcy dzielnie udowadniają, czasem własną śmiercią, że prawda zawsze zwycięży - kolejne eskapady przynoszą więcej ofiar niż surowców. Podzieleni wciąż muszą razem walczyć o przetrwanie w niebezpiecznej krainie zwanej Drayss.

Wróg nie czyha tylko na zewnątrz - rozgorzał bowiem konflikt wewnątrz. Strażnicy odrzuceni przez społeczeństwo szykanują Zwiadowców, ci zaś ponoszą wysoką śmiertelność chętnie odpierają atak słowny przeradzając go nieraz w konflikt fizyczny. Stadni, choć potrzebni, zdają się dla nich nie istnieć co również powoduje problem - chcąc dopiec wyższym stanowiskom wciąż podnoszą swoje ceny doprowadzając do kolejnych rozłamów w społeczeństwie.


Obrazek^ Dragon Abyss to forum smocze, nie ma innych ras grywalnych.
^ Świat osadzony w klimacie fantasy/postapokaliptycznym
^ Główna gra odgrywa się na terenach Gnieździe, świat poza barierą jest nieznany i niebezpieczny.
^ Na forum nie ma stad, wyróżniamy za to cztery ugrupowania: Rada, Zwiadowcy, Strażnicy oraz Stadni.
^ Cechy wrodzone wybierane na początku gry mające stworzyć system wad i zalet postaci.
^ Możliwość spokojnej gry we wnętrzu bariery, gdzie nie czyhają na smoka zagrożenia z każdej strony. Wychodzenie poza nią na niebezpieczne eskapady, polowania i zbieractwa, by poczuć nieco dreszczyku emocji i odkrywać świat za osłoną jest dobrowolne.
^ Możliwość awansowania w ugrupowaniach oraz rozwijania postaci za pomocą atutów.
Dragon Abyss
 
Posty: 3
Dołączył(a): 3 lut 2019, o 15:57

Powrót do Zarchiwizowane zapowiedzi

cron