Wasze sugestie co do działania VL

Forum dotyczące portalu i jego działania. Doskonałe miejsce, by wyrazić swoją opinię o nim, zaproponować zmiany i przeczytać ogłoszenia zespołu redakcyjnego.

Postprzez Wyrocznia » 25 lut 2014, o 19:09

I potwierdziły się moje słowa, a jakże. Kelan już raz "wyprowadzał mnie z błędu". Negatywna ocena VL natychmiast spotyka się z uzasadnionym sprostowaniem. Możecie kompletnie blokować negatywne komentarze. Wówczas będziecie mieć 130% poparcia i żyli jak pączek w maśle, tylko czy takie zaklinanie rzeczywistości ma sens? Nie zamierzam tracić czasu na zbyt długie wywody. Shinnobi pięknie to zwieńczyła. Zwykła zawiść administratorów, że inny ma lepiej. Przecież to widać na waszym SB, ludzie, ślepi jesteście? Co chwila jakiś admin płacze, że u niego nie ma graczy, a przecież ma takie "dopracowane forum" i dziwi się, że gra u niego parę jednostek, a i tak szybko czmychają. A jak tylko pojawi się słowo krytyki to zaraz idą epitety "idiota". Do mnie rzucone nie raz, nawet nie chcę ich cytować. Nie mam nawet żalu. Ludzie tak mają, że obrażają się na cały świat za wszystkie niepowodzenia. Postawa przysłowiowego polaczka. Mnie nie musi być lepiej, ważne, aby jemu było gorzej. A leviathan - który sam stał się silnym PBFem - wręcz jest niczym zadra dla tego kółka wzajemnej adoracji. Nie prowadzi reklamy, admin nie płacze, nie wymienia się banerami, etc. W pewnych główkach nie do pomyślenia. Jeżeli tego nie widzicie...to portal VL nigdy nie spełni swojej roli. Będzie dzielił, nie łączył. Wy banujecie ludzi, którzy grają na leviathanie, tam czegoś takiego nie ma. Nikogo nie interesuje kto gdzie grał i gdzie dostał bana, co robił, etc, bo człowiek jest wolny. Dla was użytkownik to - chyba - niewolnik. Nic dziwnego, że ja i zapewne wielu mnie podobnych odpuściło sobie np: HG i Mgławicę.

Pozdrawiam, Wyrocznia.
Przewidziałem to
Wyrocznia

Numer GG: 44991958

Postprzez AmyZhaotriseRiddle » 25 lut 2014, o 19:48

Kalenie, ja się z Tobą w 100% zgadzam apropo działania administracji i wiem że nie wszystko podlega czynowi na osta, pisze tylko jak jest, i z czym musza borykać się niektóre osoby. Nie ma w tym winy administracji, nastawienia niektórych osób się nie zmieni, ale to skutecznie zniechęca, a jak widać wręcz wrogo nastawia do całego portalu. To jest własnie smutne, pomiędzy PBFami, że nawet jak ktoś sobie chce żyć i nie wadzić nikomu, to i tak ktoś się znajdzie, komu przeszkadza. Ale na to już nic nie poradzicie, nie poradzimy, ale stąd taki odbiór. Z Waszej strony zawsze widziałam tą rękę na pulsie, w sytuacjach zapalnych, i doceniam to, ale po prostu może czasem trzeba w niektórych przypadkach częściej dać znać że obserwujecie dyskusję, by inni tez wiedzieli że czuwacie?

Co do newsów również nie mam pretensji, śmieję się z siebie, że zawsze pobieżnie czytam regulaminy i potem mam problem. I widać nie ja jedna. Ale na takie osoby, jak ja, nic nie poradzisz :P Sama mówię graczom, że nieznajomość zasad jest tylko i wyłącznie ich winą i tu chylę karnie główkę, ale może wypada gdzieś to dosadniej powtórzyć, by w przyszłości było mniej niezorientowanych.

"Czy dawanie ludziom możliwości promowania swoich dzieł postrzegane jest jako coś negatywnego?"
W żadnym wypadku, ale weź pod uwagę także że są osoby na tyle skromne, czy też nie wierzące w potencjał swojego forum, że tego nie zrobią (a może po prostu nie potrafią naspać porządnej recenzji i nie chcą się ośmieszyć?), żeby nie wyjść na 'panów-co-zjedli-wszystkie-rozumy". Lub wiedząc że mają negatywnie nastawioną konkurencję, recenzja spowoduje lawinę hejtów. Oczywiście to tez nie jest Wasza wina, i wielki plus dla Was, że sami tez piszecie o forach, ale nie powinniście, rozwiązywać problemu, tak jak pisałam wcześniej hasłem "możesz sam napisać". Po prostu uważam że nie jest to najmilsze z Waszej strony, co tez może powodować złości na portal.

Ja osobiście bardzo sobie cenę VL, ale w pełni rozumiem panów piszących w tej dyskusji.

Tak sobie jeszcze przypomniałam, o tych zarzutach z nieinformowaniem o konkursie. Zamiast się złościć, ze ktoś nie wiedział, bo jest pierdołą i nie doczytał (nie obraź się ja też bym nie wiedziała, bo zazwyczaj mało który artykuł mnie interesuje osobiście więc nie czytam, ale że jestem miłośniczką grafik z portalu VL i każdą muszę otworzyć by zobaczyć ja w powiększeniu otworzyłam i ten konkurs) wystarczyłoby w przyszłości utworzyć po prostu listę mailingową z mailami forów, które chciałby być o takich rzeczach informowane. Głupotą byłoby zapraszać każde forum osobiście, pisać na gg do administratorów itp bo nie ma na to czasu, ale taka lista mailingowa, byłby szybkim i wygodnym rozwiązaniem i w przyszłości uniknęlibyście tego problemu. Wszystko da się rozwiązać, i poprawić na przyszłość, eliminując preteksty do zarzutów. Bo wydaje mi się, że chyba lepiej wyjść na wprost oczekiwań użytkownikom, nawet jeśli jakieś niedopatrzenia są z ich winy, niż budować jakiś dystans, czy oburzać się za niezadowolenie. Ja zdaję sobie sprawę że to nie jest miłe, i staracie się jak możecie, ale zawsze komuś będzie coś nie pasowało. Ale chyba lepiej wyjść z tego z klasą i wyciągnąć rękę do takiego niezadowolonego niż traktować go z niechęcią. Skorzysta, będzie Wam wdzieczny za okazane zrozumienie, nie skorzysta - jego strata i wyjdzie na płaczka. Macie ta przewagę że jesteście póki co jedynym liczącym się portalem na poziomie, i użytkownicy nie mają wyboru. Ale nie powtórzcie błędu PBFG. Bo kto wie czy za jakiś czas nie pojawi się nowy portal i wszyscy zostawią poczciwe VL idąc tam, licząc że zaczną z czystą kartą (naiwniacy :P).

Ale życzę Wam jak najlepiej, tylko postarajcie się czasem tez zrozumieć tych wiecznie niezadowolonych i pokrzywdzonych przez los i innych użytkowników. To że nie są tak wyszczekani jak inni, czy nie udzielają się na VL jak na własnym forum nie znaczy że są gorsi, a wymagania które Wam stawiają, powinny być motywacją do sprostania nawet tym najbardziej absurdalnym, niż spoczęcie na laurach.
AmyZhaotriseRiddle

Postprzez Otorek » 25 lut 2014, o 19:59

Zaczynam się zastanawiać jaki jest cel tej dyskusji. Jej geneza przedstawiana przez was jest błędna. Wbrew pozorom i waszego zadufania w Leviathanie nikt tu o was nie dyskutuje w dzień i w nocy, bo wam czegoś zazdrości - przynajmniej nie publicznie. Temat stworzyliście sami na własne żadanie,
Przypomnę, że dyskusja rozpoczęła się od waszych oskarżeń o plagiat pod artykułem o jednym z forów. Następnie, prawdopodobnie niezadowoleni przez reakcje innych użytkowników przeszliście do ataków słownych na VL. Przypominam dyskusja dotyczyła plagiatu.
VL nie jest i nie będzie rozstrzygał kto został, a kto nie został ofiarą plagiatu - niezadowolenie z tego faktu nie powinno źle rzutować na sam portal. Nikt nie rozpoczął dyskusji dotyczącej Leviathana przed waszą interwencją, więc odbijając argument Infiego - użytkownicy VL poczuli się poszkodowani i niesłusznie zaatakowani.
Kolejną rzeczą jest fakt, że VL nie jest konkurencją dla Leviathana lub każdego innego forum PBF, nie zajmujemy się też czarnym PR i nie jesteśmy finalnie w stanie filtrować non-stop całego ruchu na SB oraz komentarzach na portalu. Wbrew pozorom nie jesteśmy też portalem informacyjnym. Jesteśmy portalem o PBFach dla PBF-ów. Newsy są znaczącym dodatkiem, a dwóch ludzi nie ważne jakby się starało nie jest w stanie zebrać wszystkich informacji ze wszelkich forów.
Sama filtracja wiadomości także jest trudna, bo w przypadku jej braku jest źle i przy próbach organizacji, jak już wasi userzy wytknęli też jest źle - w tym względzie nie ma złotego środka.
Dyskusje, nawet tak ciężkie i niezrozumiałe w swoich motywach jak ta nie są usuwane, w najgorszym razie przenoszone w dogodniejsze miejsce.
Na VL nie miał miejsce nawet jeden ban na numer IP, nick lub adres e-mail.

Jeśli będziecie w stanie zrozumieć mój przekaz i oddzielić użytkowników od administracji oraz przestać się uważać za pępki świata i męczenników to może dojdziemy do porozumienia

P.S. Na forum od dawna istnieje temat służący do korekty newsów zawartych na portalu: http://visionlighthouse.pl/vlforum/viewtopic.php?f=4&t=145
P.S 2: SB czyszczone jest ze względów technicznych i zostało wyczyszczone PRZED całym zajściem
Obrazek
Otorek

Numer GG: 447116

Postprzez Infi » 25 lut 2014, o 20:44

Otorku, wybacz, ale sądzę, że wypowiedziałeś się nie na temat. Sprawę plagiatów wyjaśniła sobie administracja Atarashii z tymi, którzy ją o te plagiaty posądzali, zapis z tych rozmów nadal jest pod artykułem o tym forum i jest to sprawa zamknięta.
Moja dyskusja z Kelanem, Shinnobi oraz Wyrocznią dotyczy funkcjonowania VL oraz tego, jak traktuje się tutaj Leviathana, a, że do rzucania obelgami na SB Visiona wystarczył komentarz kogokolwiek od nas w sprawie plagiatów na Atarashii, to inna rzecz. Wykazywałem już zresztą, że reakcje takie nie mają kompletnie związku z tematem krytycznego komentarza, ale z samym faktem jego opublikowania przez kogoś z Levka.
Co do innych spraw, które poruszyłeś - wybacz, ale nie skomentuję. Powiem tylko tyle, że dokładnie wpasowujesz się w to, o czym pisałem.
Obrazek
LeviathanRPG.pl
Infi

Numer GG: 12763543

Postprzez Kelan » 26 lut 2014, o 14:05

@Infi
W przeciwieństwie do Ciebie potrafię zakończyć rozmowę na temat Leviathana, także nie odniosę się do Twoich powyższych postów. Napisałem raz i szkoda mi czasu i energii, by robić to po raz kolejny. Gdyby ta dyskusja miała chociaż jakiś cel, a tak po raz kolejny będę czytał, że „to był zamach, brzoza tytanowa, a mgła sztuczna”. Darujmy sobie.

@Wyrocznia
Negatywna ocena VL natychmiast spotyka się z uzasadnionym sprostowaniem
Przepraszam, ale to jest zarzut? Wersja poprawna zakłada zlanie użytkownika, czy „nieuzasadnione sprostowanie”? To taki kwiatuszek, bo abstrakcja pozostałej części wypowiedzi jest dla mnie zbyt wysoka.

@Shinnobi
Pierwsza sprawa –dobry pomysł z listą mailingową. Sprawa nie jest taka prosta ze względu na sam proces otrzymania danych kontaktowych (które będą mailami osób fizycznych), oraz na giodo. Mimo wszystko usiądziemy grupą i pomyślimy jak to najsensowniej rozwiązać. Mam nadzieję że wprowadzone rozwiązanie sprawi, że przy kolejnej okazji nie pojawią się problemy z niedoinformowaniem.

Z Waszej strony zawsze widziałam tą rękę na pulsie, w sytuacjach zapalnych, i doceniam to, ale po prostu może czasem trzeba w niektórych przypadkach częściej dać znać że obserwujecie dyskusję, by inni tez wiedzieli że czuwacie?

W wielu przypadkach lepiej załatwić sprawę drogą prywatną, niż jedynie nakręcać spiralę na widoku publicznym. Wiele osób zupełnie inaczej reaguje na tę samą wiadomość przekazaną drogą prywatną, niż na napisaną publicznie. Wielokrotnie interweniowałem bezpośrednio u podstaw i chyba dawało to efekty.

Choć bardzo byśmy chcieli – nie jesteśmy w stanie napisać o wszystkich PBFach. Nie chodzi tu nawet tylko o brak czasu, ale i niewystarczającą wiedzę. Przykładowo bliski Tobie Naruto, wszystkim członkom redakcji pozostaje całkowicie obcy. Trudno stąd oczekiwać by taka recenzja, czy jakikolwiek tekst poświęcony forum z tej grupy przedstawiała jakąkolwiek wartość. Zrobiliśmy jednak co byliśmy w stanie, czyli przeprowadziliśmy dwuczęściowy wywiad z administratorami największych forów Naruto, mający na celu przybliżyć tę tematykę, oraz same fora. Nie chcemy, by jakieś forum, bądź ich grupa były dyskryminowane tylko ze względu na niewiedzę redakcyjną, stąd możliwość napisania tekstu o swoim PBFie. Jak pisałem już wcześniej – wszystkie te teksty są odpowiednio oznaczane, jednoznacznie dając do zrozumienia, że wybrany tekst jest autorstwa gracza danego PBFa i może być z tego względu subiektywny. Nigdy również na zarzut o brak newsa o forum nie odpowiedzieliśmy „możesz sam napisać”.
Kelan

Postprzez Vela » 18 wrz 2014, o 12:19

Lol, to ja, wiem.

Czy Administracji nigdy nie wpadł do głowy dosyć błyskotliwy pomysł żeby zrobić porządek w Bazie danych? Jest tam masa pozakładanych tematów sprzed wielu lat no i... Większość nieaktualna bo fora z nimi związane dawno są zamknięte/zdechnięte. Wiem, że tutaj na forum nie ma czegoś takiego jak archiwum więc proponowałabym w Bazach danych stworzyć subforum "Fora Nieczynne" gdzie na pamiątkę wrzucaliście by te wszystkie fora.

Wiem, że może się to wiązać z pewnym nakładem pracy, ale aktualnie wygląda to tak jakby właśnie nikt tu nic nie robił, a raczej nie na tym polega prowadzenie portalu.
Vela

Postprzez Kelan » 18 wrz 2014, o 12:58

Ostatnio trochę w BD grzebałem i sporo nieaktywnych forów już poleciała, kilka zostało dodanych. Zostały jeszcze niektóre z podgrup, ale i tam kwestia powinna zostać załatwiona do końca tygodnia.

Podziękowania dla Wildfox, która przebiła się przez fora z Bazy i wypisała wszystkie nieaktywne.

PS: Velu, Ty nie pisałaś ostatnio że na VL się już pojawiać nie masz zamiaru?
Kelan

Postprzez Vela » 18 wrz 2014, o 13:07

Kelan napisał(a):PS: Velu, Ty nie pisałaś ostatnio że na VL się już pojawiać nie masz zamiaru?

Raczej nie jestem zbyt aktywna, wchodzę na forum aby właśnie poprzeglądać fora/zapowiedzi i po prostu trochę razi mnie to, że są tak stare tematy, aczkolwiek miło jest czasem po wspominać.

No i bądź co bądź nadal VL uważam za jedno z śmieszniejszych miejsc w internecie, więc jak mam zły humor to lubię poczytać wasz bullshit :D
Vela

Postprzez Meridion » 10 lis 2014, o 17:45

Tak mi się nasunęło przeglądając toplisty PBF'ów.

O ile popieram tutejszą wizję Bazy PBFów, to widzę w niej jedną wadę. Nie ma jasnego sposobu jak dodać swojego PBF'a do niej. Nie mówię tu o osobach które korzystają z VL, ale o takich które trafią tutaj przypadkiem szukając np. toplist właśnie. Zobaczą o fajna baza, ale nie ma w widocznym miejscu informacji jak dodać wpis do niej. Jest wątek na forum oczywiście ale, rzecz jasna trzeba do niego najpierw trafić. Wartoby gdzieś dodać informacje w bazie jak dodać do niej swojego PBF'a, lub wręcz formularz (zamiast wątku na forum).

Zastanówcie się też, czy nie podpiąć ją pod osobną domenę, tak by ludzie mogli łatwiej na nią trafiać szukając PBF'ów.

Granica PBF - gra w autorskim świecie high fantasy.
Grymuar - granicowe wiki, gdzie opisana została mechanika i świat.
Donosiciel - najświeższe wieści z świata granicy.
Meridion

Postprzez Piórko Feniksa » 19 sty 2015, o 21:32

Czytając ostatnio komentarze na portalu mam wrażenie, że jest to istny żal dupy oraz buractwo. Pomysł związany z komentarzami dla zalogowanych uzykowników kiedyś był, więc ja go ponowię,
Co sądzicie o dostępie do komentarzy jedynie dla zarejestrowanych?
Dla mnie jest to dobra opcja, ponieważ nie czytałoby się żalów dupy elementów pokroju Veli czy też kwestii związanych z wewnętrznymi problemami pewnego forum na G., które czasem są tak męczące, że szkoda wchodzić na portal. To jest moje zdanie, z którym możecie się nie zgodzić. Niemniej Kelan w komentarzu do ostatnich VN bardzo słusznie powiedział, że większość społeczeństwa pbfowego to osoby cierpiące na chroniczny żal dupy nie potrafiące niczego zrobić.
Dlatego dla mnie pomysł zamknięcia komentarzy dla aninomowych buraków jest dobry.
Piórko Feniksa

Postprzez Kratos » 19 sty 2015, o 22:03

Również popieram ideę, by komentarze mogli pisać jedynie zarejestrowani. Szkoda żeby trolle miały możliwość pisania na portalu anonimowo. Pewnie odbije się to na aktywności, ale chyba lepiej żeby pod artykułami były wartościowe komentarze (nawet jeśli miałoby ich być mało), niż wiele stron hejtu i bUlÓ dÓpy pod adresem takiej Granicy.

Swoją drogą, pragnę zaproponować aktualizację forów żyjących. Wszystko co martwe do kosza. Da to jakiś świeższy pogląd na scenę pbf'ową i nie wykluczone, że sama redakcji będzie miała ułatwione wyszukiwanie nowinek do vision news.
Obrazek
Kratos

Postprzez Ejira » 8 lut 2015, o 15:38

Ponawiam sugestię Kratosa o aktualizację Bazy forów VL. Wybaczcie za powtórkę, ale jest to kwestia bardzo, bardzo ważna.
Ejira

Numer GG: 1703191

Postprzez Bubeusz » 12 cze 2015, o 06:03

Sugestię mam odnośnie VisionNews.
Wydaje mi się ono dosyć chaotyczne. Na pierwszy rzut oka nie widać, co odnosi się do jakiego forum.
Proponuję pisać:
"Nazwa forum: Tytuł nagłówka" - aby od razu informować, jakiego miejsca tyczy się dany news. Niekiedy nie chce się czytać wszystkiego dokładnie, tylko przelecieć wzrokiem, co się u kogo dzieje. Obecna forma nie ułatwia takiego przeglądu, trzeba patrzeć na linki do forów i je rozszyfrowywać.

Super, że jest konkurs, ale zanim się dowiem, na czym on polega, wolałbym dowiedzieć się, gdzie on w ogóle jest xP
-Czemu akurat teraz?
-Teraz, ponieważ wcześniej było za wcześnie, a później będzie za późno.
Bubeusz

Postprzez Jaszczur » 19 maja 2016, o 08:25

*Złota łopata w ruch*

Mam sugestię odnośnie portalu VL. Zauważyłem, że nie ma możliwości edycji wrzuconego tam posta. Jest to uciążliwe, gdyż każda literówka, błąd - i nie możemy go poprawić. Jak wiadomo, błąd można przeoczyć nawet gdy przeczyta się swój tekst po zapisaniu go. Ciężko bym z komentarzem czekał również do następnego dnia dla "świeżości".
Wiem, że umożliwienie edycji ciągnie za sobą konsekwencje w postaci możliwości zmiany przez użytkowników treści ich wypowiedzi, przez co logika może polec w akcji. Niemniej jednak dobrym środkiem zapobiegawczym jest wprowadzenie w takim momencie opcji podejrzenia starego posta, by móc stwierdzić czy osoba która edytowała swą wypowiedź zmieniła treść, czy konkretny błąd jak na przykład literówka.
Propozycję tą kieruję tutaj również ze względu na fakt, że Administracja VL ma dostęp do takiej opcji. Wiem, że nasze posty również możecie poddawać modyfikacjom, jednak dziwnym byłoby pisać w każdej takiej sprawie do Was. Zapewne macie co robić.
Jest to luźna propozycja z mojej strony, która myślę, że pomoże nieco w konstrukcji wypowiedzi, prowadzeniu dyskusji na portalu.
Jaszczur

Numer GG: 56115600

Postprzez Jane Weller » 19 maja 2016, o 09:26

Nasz system komentarzy nie oferuje podglądu wersji komentarza sprzed edycji.
Obrazek
Jane Weller
Administrator

Numer GG: 7242321
Discord: Jane Weller#7866

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portal