Dysharmonia

Postprzez LadyFromEast » 14 lis 2015, o 12:28

Dysharmonia
wilcze forum RPG PBF

Obrazek

„Wkrocz do świata, który przez lata nie zaznał ni krztyny dotyku drapieżnika. Postaw łapę na dziewiczych ziemiach Konkordii, aby zacząć swój żywot na nowo. Bacz jednak, by nie zburzyć panującej tu równowagi... A może została ona już zachwiana poprzez Twoje nadejście?
Twój los zależy od Ciebie.”


Serdecznie zapraszamy na wilcze forum BEZ lochów, gwałtów, tortur, waluty, picia alkoholu w barach oraz innych niedorzecznych poczynań. Stworzyliśmy za to rozbudowany świat, w którym nieustannie toczy się walka sił wyższych, mająca wpływ na sytuację psowatych zamieszkujących krainie. Mimo realizmu forum każdy użytkownik ma dostęp do mniej lub bardziej nadnaturalnych zdolności, które można zdobyć wraz z rozwojem postaci (jak w typowym RPG).

Informacje dodatkowe:
♦ Oryginalny system rozwijania umiejętności oparty na statystykach pozwala na tworzenie postaci nie ograniczając się tylko do jednej ścieżki rozwoju, a więc na tworzenie zarówno np. magów ofensywnych, jak i defensywnych, wojowników polegających na niszczącej sile, jak i swojej kociej gracji i zręczności
♦ Przejrzysty system walk, doświadczenia i kostki ułatwiają rozgrywkę i zapewniają bezstronną ocenę zmagań postaci
♦ Eventy i pojedyncze sesje z mistrzem gry, urozmaicające rozgrywkę oraz możliwość zgłoszenia się do mistrza gry z prośbą o poprowadzenie indywidualnej sesji lub ingerencję w aktualnie prowadzoną fabułę
♦ Możliwość założenia swojego własnego stada przy uprzednim spełnieniu pewnych wytyczonych zasad

Zawsze oferujemy pomoc i służymy dobrą radą zarówno nowym graczom, dopiero rozpoczynającym swoją przygodę na forach pbf, jak i tym doświadczonym. Jesteśmy również otwarci na sugestie i zmiany pozostające w granicach wykreowanej przez nas fabuły i wizji świata na Dysharmonii.

Zapraszamy do wspólnej zabawy!
Obrazek
Avatar użytkownika
LadyFromEast
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 lis 2015, o 08:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez LadyFromEast » 26 mar 2016, o 18:32

Od otwarcia forum zmianie ulegly nastepujace elementy:


♦ Na stronie - zarówno w związku z jej layoutem i układem odbyło się małe przemeblowanie
Poprawiono skuteczność mechanizmu uniku
♦ Na forum pojawiły się pierwsze watahy konkurujące o miejsce i władzę w krainie
♦ Dopracowane zostały niektóre punkty regulaminu obowiązującego na forum
Zakończył się pierwszy główny fabularny event na forum
♦ Ze względu na ostatnie wydarzenia w strefie fabularnej temat Fabuła forum został poszerzony o wpis przedstawiający siły wyższe władające krainą
♦ Rozpoczyna się event pt. „Vis pacem, para bellum”. Wypatrujcie postów Mistrza Gry!
♦ Forum otrzymało swoje przedstawicielstwo na tumblrze

Po więcej informacji zapraszamy do odwiedzenia forum oraz zapoznania się z ogłoszeniami od administracji!
Obrazek
Avatar użytkownika
LadyFromEast
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 lis 2015, o 08:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez LadyFromEast » 14 maja 2016, o 09:44

Minęło już wiele miesięcy od otwarcia forum, tymczasem ponownie i z przyjemnością prezentujemy Wam coraz to ciekawsze nowości!

Eventy
♦ Zakończył się event "Vis pacem, para bellum", wszyscy uczestnicy proszeni są o odbiór punktów doświadczenia w odpowiednim temacie. Jednocześnie rozpoczęły się "Zrodzona ze śmierci" i "Rozłam" - oczekujcie dalszych postów Mistrza Gry!

Wyznawcy Jelenia
♦ Na forum pojawiła się nowa grupa postaci - Wyznawcy Jelenia - posiadająca specjalne bonusy i umiejętności, ale również pewne ograniczenia.

Wprowadzenie umiejętności specjalnych
♦ Wprowadzone zostały umiejętności specjalne dla każdej z istniejących watah, a samotnicy otrzymali stały bonus do puli punktów życia. W celu zapoznania się z nimi prosimy o zajrzenie do tematów opisujących poszczególne ugrupowania, które znajdują się w dziale Watahy i ugrupowania.

Nowe pola w profilu
♦ Pojawiły się nowe pola w profilu dotyczące posiadanego ekwipunku i zdolności specjalnych - prosimy o ich uzupełnienie.

FAQ
♦ Na forum pojawiło się także FAQ w pierwszej odsłonie. Zachęcamy do zapoznania się z nim i ewentualnego wzbogacania go o własne pytania.
Obrazek
Avatar użytkownika
LadyFromEast
 
Posty: 6
Dołączył(a): 3 lis 2015, o 08:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Flerfarvet » 16 lip 2016, o 10:00

Tygodniowe Podsumowania
Dzięki inicjatywie jednej z naszych użytkowniczek - Ve'nevri, powstał nowy dział w Kompendium wiedzy, który nazywa się Kroniki forumowe. Znajduje się tam Kronika forum oraz stworzony przez Ve'nevri temat - Tygodniowe Podsumowania. Jak sama pomysłodawczyni wspomina, w każdą niedziele pojawi się tam post podsumowujący najciekawsze wydarzenia z Konkordii, nowinki od strony technicznej forum oraz niewielka dawka humoru w postaci obrazka tygodnia. Zapraszamy do lektury.

Konkurs 1 - Nowe lokacje na forum
W Sprawach technicznych zostało utworzone podforum Konkursy, a w nim już znajduje się pierwszy konkurs. Każdy użytkownik może zaproponować wymarzoną lokację, którą administracja przeanalizuje i uznawszy ją za odpowiednią, umieści w świecie gry. W celu wysłania zgłoszenia, zapraszamy do tematu Konkurs 1 - Nowe lokacje na forum.

Baza gotowych avatarów
Powstała Baza gotowych avatarów, która została stworzona z myślą o użytkownikach mających problemy ze znalezieniem odpowiedniego zdjęcia dla swojej postaci. Będzie ona na bieżąco powiększana o kolejne obrazki. Zachęcamy do przeglądania i korzystania z niej!
Obrazek
Avatar użytkownika
Flerfarvet
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 kwi 2016, o 08:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Flerfarvet » 26 wrz 2016, o 10:55

Dostrzeżony przez bóstwa
Z okazji zbliżającej się rocznicy forum administracja zdecydowała się na rozpoczęcie serii plebiscytów, w której to użytkownicy co 3 miesiące będą wybierać wyróżniającą się oraz mającą duży wpływ na fabułę forum postać. Zwycięzca zostanie nagrodzony poprzez umieszczenie na stronie głównej infografiki z jego/jej wizerunkiem.
Zachęcamy do głosowania w tym temacie.

Strefa wątków pobocznych
Z racji, iż niektórzy użytkownicy chcieli móc prowadzić więcej, niż jedną fabułę jednocześnie, został utworzony nowy dział na forum - Strefa wątków pobocznych. W przeciwieństwie do Strefy fabularnej nie obowiązuje tam zakaz bilokacji, przez co postacie mogą zdecydowanie sprawniej rozbudowywać swą historię oraz się rozwijać.
Zasady panujące w tym dziale znajdują się tutaj.
Obrazek
Avatar użytkownika
Flerfarvet
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 kwi 2016, o 08:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Flerfarvet » 3 gru 2016, o 14:51

Mieszanki
Opracowaliśmy nową metodę zdobywania punktów doświadczenia - tworzenie mieszanek. Sposób ten jest analogiczny do polowania.

Najważniejsze różnice to:
- konieczność zużycia 2-3 sztuk ziół
- branie pod uwagę punktów Magii zamiast punktów Ataku podczas tworzenia (odpowiednik ataku dla polowania)
- ZBIERANIE punktów mieszanki PM (odpowiednik punktów życia dla mieszanki) zamiast ZBIJANIA punktów życia ofiary
- natychmiastowe odejmowanie punktów energii po połączeniu (odpowiednik pościgu dla polowania) w ilości odpowiadającej połowie PM łączonej mieszanki
- Wyznawcy Wilka nie mogą tworzyć mieszanek; Wyznawcy Jelenia mogą tworzyć mieszanki; pozostałe wilki mogą raz w miesiącu polować ORAZ stworzyć mieszankę

Szczegółowy sposób wytwarzania mieszanek opisany jest w Tworzenie mieszanek, a lista zawierająca dostępne mieszanki znajduje się w temacie Spis mieszanek.


Zmiany u Wyznawców Jelenia i Wilka
Z racji, iż Wyznawcy Jelenia byli zdecydowanie słabsi w porównaniu z Wyznawcami Wilka, postanowiliśmy ich wzmocnić.

Od strony mechanicznej
Teraz: może raz w miesiącu złożyć ofiarę z trzech mieszanek za co dostaje bonus +30 zręczności na 10 postów fabularnych (bonus jest brany pod uwagę podczas walki)
Dawniej: mogą raz w miesiącu złożyć ofiarę z trzech ziół oczyszczających, które puszczają w strumieniu lub rzece + modlitwa - dostają bonus +5 zręczności i +3 do każdego rzutu sprawdzającego sukces uniku na 10 postów fabularnych

II - Kapłan/Kapłanka
Teraz: ma na stałe +75 punktów życia (czyli razem 175 PŻ)
Dawniej: ma na stałe +50 punktów życia

Teraz: posiada bonus +20 do leczonych obrażeń (zioła/umiejętności)
Dawniej: posiada bonus +10 do leczonych obrażeń

III - Paladyn
Teraz: ma na stałe +100 punktów życia (czyli razem 200 PŻ)
Dawniej: ma na stałe +50 punktów życia

Teraz: posiada bonus +30 do leczonych obrażeń (zioła/umiejętności)
Dawniej: posiada bonus +20 do leczonych obrażeń


Dodaliśmy również niewielkie bonusy dla Wyznawców Wilka.

Od strony mechanicznej
Teraz: mogą raz w miesiącu złożyć ofiarę z krwi trzech różnych zwierząt, co daje im +20 siły na 10 postów fabularnych (bonus jest brany pod uwagę podczas walki oraz zaliczany do zwiększonych +50%)
Dawniej: mogą złożyć raz w miesiącu ofiarę z krwi trzech różnych zwierząt + modlitwa co daje im +15 siły +5 zręczności na 10 postów fabularnych

II - Bestia
Teraz: posiada bonus +5 do każdego rzutu na atak
Dawniej: posiada bonus +3 do wyniku każdego rzutu na atak

III - Lisz/Liszyca
Teraz: gdy umiera w walce, rzuca klątwę na swoich oprawców ­i odbiera każdemu z nich 30 punktów życia. Gdy umiera z przyczyn naturalnych zatruwa okolicę, każdy przebywający w temacie traci 5 PŻ/post albo zachoruje jeśli coś stamtąd zje, klątwa taka trwa przez czas określony przez mg
Dawniej: gdy umiera w walce, rzuca klątwę na swoich oprawców ­i odbiera każdemu z nich 20 punktów życia. Gdy umiera z przyczyn naturalnych miejsce, gdzie zakończy swoje życie jest przeklęte na określony przez MG czas. Każda postać, która się w tym czasie tam znajdzie, zje tam zwierzynę lub wykona inną akcję zachoruje lub będzie traciła 5PŻ/post podczas pozostawania w przeklętej okolicy.


Nowe zadania
W temacie Zadania pojawiły się nowe zadania. Rozpoznacie je dzięki tej zieleni. Jeśli twoja postać wykonała w przeszłości czynności, które teraz zostałyby zakwalifikowane jako zadanie - zgłoś się po odbiór punktów doświadczenia w tym temacie.


Specjalizacje
W celu urozmaicenia rozwoju postaci stworzyliśmy sposób umożliwiający wzmocnienie wybranego przez gracza atrybutu wilka. Dostępnych jest 5 specjalizacji, każda nagradza postać innym bonusem. Opisy oraz szczegółowe informacje znajdują się w temacie Specjalizacje.
Jeśli twoja postać wykonała w przeszłości czynności spełniające warunki dla odblokowania jednej ze specjalizacji - zgłoś się po jej odbiór w tym temacie.


Tytuły
Aby nagrodzić fabularne poczynania postaci wprowadzamy w życie Tytuły. W celu odebrania tytułu (po wcześniejszym spełnieniu koniecznego warunku) należy zgłosić się w tym temacie.


Czystka
Ogłaszamy na Dysharmonii kolejną czystkę kont bez zapisu! Konta utworzone do końca września 2016, które nie posiadają dodanej na forum i zaakceptowanej karty postaci zostaną usunięte 10 grudnia 2016 roku. Użytkowników, którzy utworzyli w podanym przedziale czasu konto, i którzy chcą grać na forum z użyciem tych kont prosimy o dokonanie zapisu lub kontakt z administracją, jeśli istnieje potrzeba przedłużenia czasu oczekiwania na zapis w pojedynczych przypadkach.
Obrazek
Avatar użytkownika
Flerfarvet
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 kwi 2016, o 08:45
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Flerfarvet » 31 mar 2017, o 08:52

Loteria
W celu urozmaicenia rozgrywki na forum wprowadziliśmy możliwość brania udziału w comiesięcznej loterii. Biorący w niej udział wilk może zdobyć punkty doświadczenia, zioła, mieszankę, nabawić się choroby, wziąć udział w zdarzeniu losowym lub nie otrzymać żadnej nagrody. Właśnie trwają zgłoszenia do jej pierwszej edycji! Więcej można dowiedzieć się w tym temacie.

Mini Eventy
Wprowadzona została nowa metoda zdobywania punktów doświadczenia, ziół, niecodziennych roślin, itp. Jest nią Mini Event - wydarzenie, które zwykle trwa od piątku do niedzieli i nagradza uczestników w różny sposób. Mini Eventy będą pojawiały się na bieżąco w tym temacie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Flerfarvet
 
Posty: 7
Dołączył(a): 9 kwi 2016, o 08:45
Lokalizacja: Warszawa


Powrót do Zarchiwizowane reklamy PBFów

cron