Stellar Ark - gra przeglądarkowa

Miejsce, w którym użytkownicy forum mogą pochwalić się swoją, szeroko rozumianą, twórczością artystyczną - prozą, poezją, grafiką, śpiewem czy figurkami z plasteliny, a także blogami, portfoliami, galeriami itp.

Postprzez Meridion » 26 lis 2014, o 14:29

Obrazek

Hej! Może to dość nietypowa Twórczość Własna jak na to forum, jednak własna xD Jak może niektórzy z was wiedzą, zajmuję się tworzeniem gier przeglądarkach. Od jakiegoś czasu pracuję nad projektem gry w klimatach sci-fi o nazwie Stellar Ark. W bardzo dużym skrócie, fabuła gry osadzona jest w dalekiej przyszłości, gdzie sztuczna inteligencja zwróciła się przeciwko ludzkości, zniszczyła wszystkie jej kolonie, a teraz ludzie uciekają przed nią na kosmicznych statkach-arkach. Sami jesteśmy kapitanem jednej z owych arek i naszym zadaniem jest ochronę powierzonych nam ludzi. Fabuła można w dużej mierze porównać do serialu Batlestar Galactica, jednak nie jest ona osadzona w tym uniwersum.

Gra na chwilę obecną jest w dość wczesnej becie i sporo rzeczy które są zaplanowane w niej brakuje, niemniej jest już jakotako grywalna. Z pewnością nie jest na etapie gdzie można by ją pokazać całemu światu jako kompletny produkt ;) Tak czy inaczej, przydałoby mi się trochę ludzi, do potestowania jej a co ważniejsze do motywowania mnie do dalszej pracy (tak potrzebuję motywacji :D) i sypania pomysłami z rękawa.

Piszę na tym forum też z tego względu, że cały świat gry czeka na opisanie (jest jego pewna koncepcja, niemniej zostaje wiele pola do popisu). Oprócz samego świata brakuje klimatycznych opisów technologii, modułów, pojazdów i całej reszty (są tylko opisy ich działania). A fanów Sci-Fi na tym forum raczej nie brakuje :) Na chwilę obecną nie mogę zaoferować żadnego wynagrodzenia za tworzenie świata, jednak jeśli projekt wypali, a ktoś będzie się wykazywał chęcią współpracy istnieje taka możliwość (nie obiecuję jednak że tak będzie).

Podobnie tyczy się sprawa balansu w grze oraz wszelkich algorytmów do obliczania niemal wszystkiego. Obecnie staram się samemu to ogarniać, jednak nie ukrywam, że zajmuje to sporo czasu, który mógłbym poświęcić na dodawanie nowych funkcji w grze. Jeśli ktoś lubi takie rzeczy przygarnę go z otwartymi ramionami ;)

W grze jest dostępne wewnętrzne forum (konto zakładane jest wraz z rejestracją w grze), więc można całą sprawę obgadywać tam, lub jeśli ktoś nie ma na to ochoty, chętnie przyjmę komentarze tutaj.

Granica PBF - gra w autorskim świecie high fantasy.
Grymuar - granicowe wiki, gdzie opisana została mechanika i świat.
Donosiciel - najświeższe wieści z świata granicy.
Meridion

Postprzez Tau » 27 lis 2014, o 19:04

Jak może niektórzy z was wiedzą, zajmuję się tworzeniem gier przeglądarkach

Zawodowo czy hobbystycznie?

Oprócz samego świata brakuje klimatycznych opisów technologii, modułów, pojazdów i całej reszty (są tylko opisy ich działania). A fanów Sci-Fi na tym forum raczej nie brakuje :) Na chwilę obecną nie mogę zaoferować żadnego wynagrodzenia za tworzenie świata, jednak jeśli projekt wypali, a ktoś będzie się wykazywał chęcią współpracy istnieje taka możliwość (nie obiecuję jednak że tak będzie).

A cel stworzenia gry przeglądarkowej jest kompletnie niekomercyjny? Przeglądarkówki z reguły są robione dla statsów odwiedzin/reklam/szeroko rozumianego zarabiania. Nawet jeśli nie dają zysku bezpośrednio, można tenże zysk z nich wycisnąć różnymi kanałami.

Na chwilę obecną nie mogę zaoferować żadnego wynagrodzenia za tworzenie świata, jednak jeśli projekt wypali, a ktoś będzie się wykazywał chęcią współpracy istnieje taka możliwość (nie obiecuję jednak że tak będzie)

To co zrobisz w momencie, gdy dostaniesz dobre opisy, projekt wypali, odniesie sukces, a ktoś zażąda wynagrodzenia bez chęci dalszej współpracy? Czysto hipotetycznie ;)
All Bette's stories have happy endings. That's because she knows where to stop. She's realized the real problem with stories - if you keep them going long enough, they always end in death.
Sandman #6: "24 Hours"
Tau
Niewolnik miłości

Postprzez Meridion » 6 mar 2015, o 03:42

Well... trochę tutaj nie zaglądałem, więc i odpowiedź będzie mocno spóźniona. Na początku jednak wspomnę, iż prace nad projektem postępują do przodu. Nie jest może to jakieś oszałamiające tępo, na więcej jednak jak na razie nie pozwala praca, jak i choroba. Niemniej, kolejne funkcje są sukcesywnie implementowane, a gra zaczyna być coraz bardziej multi, niż single player.

Tau napisał(a):
Jak może niektórzy z was wiedzą, zajmuję się tworzeniem gier przeglądarkach

Zawodowo czy hobbystycznie?

Możne powiedzieć, że to i to :) Należę do tych szczęśliwców, którzy mogą wykonywać pracę, będącą jednocześnie ich pasją.

Tau napisał(a):
Oprócz samego świata brakuje klimatycznych opisów technologii, modułów, pojazdów i całej reszty (są tylko opisy ich działania). A fanów Sci-Fi na tym forum raczej nie brakuje :) Na chwilę obecną nie mogę zaoferować żadnego wynagrodzenia za tworzenie świata, jednak jeśli projekt wypali, a ktoś będzie się wykazywał chęcią współpracy istnieje taka możliwość (nie obiecuję jednak że tak będzie).

A cel stworzenia gry przeglądarkowej jest kompletnie niekomercyjny? Przeglądarkówki z reguły są robione dla statsów odwiedzin/reklam/szeroko rozumianego zarabiania. Nawet jeśli nie dają zysku bezpośrednio, można tenże zysk z nich wycisnąć różnymi kanałami.

Jest komercyjny, na razie po prostu zwyczajnie nie stać mnie, by kogoś do tego zatrudnić na stałe. Dlatego, jeśli ktoś będzie chciał pomóc będę wdzięczny, jeśli nie... cóż trzeba sobie radzić samemu. W przypadku powodzenia, z pewnością będzie pierwszy w kolejce do nawiązania stałej współpracy, w przypadku klapy... cóż zarówno on jak i ja stracimy swój czas.

Tau napisał(a):
Na chwilę obecną nie mogę zaoferować żadnego wynagrodzenia za tworzenie świata, jednak jeśli projekt wypali, a ktoś będzie się wykazywał chęcią współpracy istnieje taka możliwość (nie obiecuję jednak że tak będzie)

To co zrobisz w momencie, gdy dostaniesz dobre opisy, projekt wypali, odniesie sukces, a ktoś zażąda wynagrodzenia bez chęci dalszej współpracy? Czysto hipotetycznie ;)
[/quote]
Jeśli projekt faktycznie odniesie sukces i będzie generował zyski, nie widzę powodów, by kogoś takiego nie wynagrodzić za swoją ciężką pracę.

Meridion

Postprzez Meridion » 15 wrz 2016, o 04:35

Witam ponownie ;)

Minęło sporo czasu, przez większość, którego nie miałem czasu rozwijać projektu. Ostatnio jednak ruszyłem z kopyta. Znalazłem grafika do współpracy i gra w końcu zyskała oprawę wizualną. Interfejs został przebudowany i jest ciągle udoskonalany. Został przystosowany zarówno pod komputery jak i urządzenia mobilne. Graczy powoli przybywa (na razie reklamujemy grę bardzo powoli, reklama pełną parą ruszy, gdy interfejs nabierze ostatecznej formy).

Gra doczekała się tutorialu z prawdziwego zdarzenia, a większość rzeczy została jasno opisana, dzięki czemu o wiele łatwiej jest teraz się odnaleźć. Powoli też powstaje tło fabularne (na razie jeszcze nie opublikowane teksty). W przyszłości, gdy grafik skończy podstawowe elementy, planujemy również prowadzenie tworzenie komiksu w świecie gry.

Zapraszam do zapoznania się z grą ;)

Meridion

Powrót do Nasza twórczość