Informacje do newsów i ich korekta

Postprzez avery » 11 gru 2016, o 13:55

Rozpoczął się drugi rozdział fabularny, którego szczegóły poznacie w tym temacie. Wiąże się on także z nowymi misjami, które są już dostępne tutaj. Pojawiły się również kolejne wydania formowych gazet! Znajdziecie w nich nie tylko nawiązania do bieżącej fabuły, ale również ciekawe zadania, które pomogą w zdobyciu dodatkowych punktów! Comoedia oraz Je suis partout już czekają!

W naszym Vademecum pojawiło się kilka nowych aktualizacji, dotyczących między innymi racjonowania żywności (wprowadzono kartki!), dóbr materialnych oraz palenia papierosów, których cena w sklepiku uległa obniżeniu.

W związku z tym, że wkraczamy właśnie w kolejny rozdział fabuły, ogłaszamy nabór na Mistrza Gry. Szczegóły znajdziecie w tym temacie.  

Na forum pojawiła się także ankieta, dotycząca długości trwania jednego miesiąca fabularnego. Możecie ją znaleźć tutaj.

Więcej szczegółów odnośnie remontu znajdziecie pod tym linkiem. Dziękujemy Wam za wspólną grę w ciągu pierwszego fabularnego miesiąca! Mamy nadzieję, iż tak samo jak my dobrze się bawiliście, i że zostaniecie z nami przez następne miesiące!
Obrazek
Avatar użytkownika
avery
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez avery » 17 gru 2016, o 21:11

Zgodnie z zapowiedzią nie spoczywamy na laurach, a zbliżające się wolne tylko motywuje nas do działania. Mamy więc kolejną garść nowin, które - jak mamy nadzieję - zachęcą Was do jeszcze większej aktywności, bo zdecydowanie warto. :>

W dniu dzisiejszym rusza specjalna Loteria Świąteczna, dzięki której będziecie mogli zdobyć zniżki na rangi oraz przedmioty ze sklepiku Mistrza Gry. Jej zasady znajdziecie w tym temacie. Zachęcamy do udziału!

Nie sposób nie zauważyć, że od tygodnia na forum obecne są świąteczne akcenty, ale tym razem proponujemy Wam ozdobienie własnych profili w zamian za butelkę alkoholu ze sklepiku Mistrza Gry. Jest nieobowiązkowa zabawa, w której może wziąć udział każda postać - szczegóły znajdziecie tutaj.

W przyszłym tygodniu ruszają również pierwsze forumowe wydarzenia w tym rozdziale, między innymi trening strzelecki i wytrzymałościowy. Bardzo zachęcamy do udziału nawet postacie, które nie są okupantami!
Obrazek
Avatar użytkownika
avery
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Amavith » 18 gru 2016, o 12:15

Świąteczna Loteria!
- Ho, ho, ho! - wydarł się jakiś stary, siwy dziad, od którego zajeżdżało alkoholem. Zataczając się, wszedł do karczmy, pokrywając przy tym świerkowe deski śniegiem, który z niego opadał. Zanim znów przemówił kilka razy beknął, kilka razy padł ofiarą czkawki, raz się wywalił, bo ktoś mu podstawił nogę, a wtedy w śmiech wpadli wszyscy bywalcy pijackiego przybytku. [...]

Zapraszamy do udziału w świątecznej loterii, w której można zaopatrzyć się w sporą sumkę koron, czy paść ofiarą bandytów... albo magicznej belki. Zobaczcie co podpity złod... mikołaj ma w worku dla was!

http://everold.cba.pl/viewtopic.php?f=1 ... ead#unread
Obrazek
Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 16:18

Postprzez Amavith » 30 gru 2016, o 17:29

Drugi rozdział Kronik Everoldu
 Zamaskowany człowiek przemierzał długi ciemny korytarz. Jego niekrótki, jedwabny płaszcz sunął po kamiennej posadzce tworząc przy tym nieznaczny szum. W oddali widać było rozwidlenie oświetlone blaskiem pochodni, na ścianach tańczyły cienie. W pewnym momencie mężczyzna, bo na tą płeć wskazywała budowa ciała tej osoby, zatrzymał się w miejscu i uniósł dłoń ku górze, rozprostowując przy tym palce.
Dodano Rodział 1.2 Kronik Everoldu (http://everold.cba.pl/viewtopic.php?f=1 ... ead#unread), a wraz z nim do naszego świata zawitali Żniwiarze (http://everold.cba.pl/viewtopic.php?f=1 ... ead#unread).
Obrazek
Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 16:18

Postprzez Vela » 31 gru 2016, o 14:43

Mamy przyjemność przedstawić wszystkim opracowane Rody, istniejące w naszej krainie. Oczywiście można tworzyć postacie będące ich członkami. Oprócz tego kilka pomniejszych nowości takich jak nowe Dary, Profesje a także nowe, upiększone karty NPCów i ras grywalnych.
Vela
 
Posty: 160
Dołączył(a): 21 wrz 2012, o 17:50

Postprzez Amavith » 8 sty 2017, o 02:34

W związku z renowacją forum spowodowaną reaktywacją, zaktualizowaliśmy mapę. Może i na mniej efektowną, ale za to na bardziej efektywną (czyli czytelniejszą). Prócz tego dodaliśmy także BBCode umożliwiający wstawienie do posta muzyki, a jak wiemy, wielu Mistrzów Gry uwielbia klimatyczny podkład, budujący atmosferę. Któż by nie chciał usłyszeć mrocznej muzyki podczas przemierzania Czarnych Bagien, lub epickich brzmień gitary podczas wymagającej walki?
Obrazek
Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 16:18

Postprzez avery » 8 sty 2017, o 12:58

Przybywam z garścią informacji z okupowanego Paryża C;

W fabule trwają pierwsze misje Ruchu Oporu i Okupantów, misja dla Aliantów zakończyła się i niebawem można spodziewać się następnej. Dodatkowo żołnierze niemieccy odbywają trening wytrzymałościowy i sprawnościowy w lesie Rambouillet.

Wyłoniliśmy zwycięzców krzyżówki z drugiego numeru Je suis partout oraz zaplanowaliśmy najbliższą forumową czystkę postaci nieaktywnych, która odbędzie się 15 stycznia. (więcej).

Pozdrawiamy!
Obrazek
Avatar użytkownika
avery
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Amavith » 14 sty 2017, o 15:32

Witamy w wspaniałym Królestwie Waldgrossen!
Początki państwa Waldegrossen szacuje się na rok 654, kiedy to Książę Kingengardu, Hrabia Erzberg i Książę Awös, podpisali Pakt Brandburdzki, który mówił, że jeżeli jedno z księstw bądź hrabstwo Erzberg, zostaną zaatakowane, wtedy dwa pozostałe mają obowiązek udzielenia pomocy. Był to pierwszy krok do ujednolicenia trzech mniejszych królestw w jedno, potężne państwo. [...]
Królestwo Waldgrossen otwarte dla wszystkich graczy. Teraz każdy może przemierzać tereny germańskiej potęgi!
Obrazek
Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 16:18

Postprzez Aishele » 14 sty 2017, o 21:49

Przedłużenie naszego ostatniego konkursu okazało się dobrym pomysłem, bo napłynęło do nas aż 12 prac (to chyba herbiowy rekord!). Zadaniem uczestników było opisanie losów swojej postaci, która z Herbii dostała się do innego wymiaru, czyli do uniwersum znanego z jakiejś książki. Pojawiło się i Śródziemie, i świat "Diuny", i nawet... Rzym z sienkiewiczowskiego "Quo Vadis"!

Ha, no i teraz ktoś te prace musi sprawdzać. Tym razem oddajemy możliwość decyzji Wam, graczom. Każdy posiadacz zaakceptowanej herbiowej KP (i Ty, czytelniku, możesz się nim stać) ma prawo oddać głos, przyznając odpowiednią liczbę punktów każdemu z tekstów. Czas na głosowanie upływa wraz z dniem 20. stycznia, wtedy poznamy zwycięzców i rozdamy nagrody. Zapraszamy do lektury! http://herbia.cba.pl/viewtopic.php?p=32542#p32542
*

Obrazek
Avatar użytkownika
Aishele
 
Posty: 74
Dołączył(a): 26 lis 2013, o 13:57

Postprzez avery » 15 sty 2017, o 13:36

Kolejna porcja informacji z Francji! {ogłoszenie}

Ekipa Administracyjna powiększyła się - dołączyła do nas Claire Guenet, czyli Ola, która obejmie stanowisko moderatora.

Na forum przeprowadzono piątą już czystkę, zgodnie z zapowiedzią następna odbędzie się dopiero w marcu. Do grupy Nieaktywnych trafiły postacie, na których kontach od trzech tygodni nie pojawiły się posty fabularne. Powiększyła się także lista postaci do przejęcia bądź odstrzału.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym artykułem Je suis partout, w którym znajdziecie informacje na temat nadchodzącej defilady z okazji urodzin Führera - klik! Defilada przybierze formę małego wydarzenia, Mistrz Gry opublikuje post w temacie Łuku Triumfalnego, a Wasze postacie będą mogły pojawić się na miejscu jako uczestnicy. Realna data wydarzenia nie jest jeszcze znana, jednak prognozy wskazują na luty.

Po raz kolejny uzupełniłyśmy Vademecum, tym razem o dodatkowe treści nadesłane przez Wolfganga von Liebenfelsa. We fragmencie o literaturze pojawiła się Lista Ottona, a więc 1600 zakazanych w okupowanym Paryżu tytułów książkowych.

Ciągle prowadzimy także nabór na Mistrza Gry, a szczegóły możecie poznać w tym temacie.

Pozdrawiamy! C:
Obrazek
Avatar użytkownika
avery
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez avery » 15 sty 2017, o 16:38

Szkoda, że z powyższych informacji wybraliście głownie te o czystce i tak zatytułowaliście francuski news - akurat to było najmniej ważne. Wygląda to tak, jakby nic nie działo się fabule, a przecież w nadesłanym materiale zamieściłam informacje o planowanej defiladzie, które jednak nie znalazły się w Vision News.
Jesteśmy wdzięczne, że piszecie o naszym forum, co tydzień podsyłamy Wam update, zaoszczędzając Wasz czas, a selekcja informacji wygląda, jak wygląda. I nie jest to niestety pierwszy raz. Dla Was pozostawiamy decyzję odnośnie ewentualnej modyfikacji tekstu, a my zastanowimy się, czy będziemy podsyłać Wam kolejne : )
Obrazek
Avatar użytkownika
avery
 
Posty: 17
Dołączył(a): 24 paź 2015, o 20:54
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Bajarz » 21 sty 2017, o 04:02

Prace remontowe nadal trwają. Wprawdzie idzie to bardzo powoli, ale grunt, że idzie. Na początek: poszukuję 3 osób na stanowiska administratorskie, jak również 2 mistrzów gry, którzy będą mogli startować z pełnej rangi. Aktualnie, tylko ja zajmuję się foum.
Na forum pojawiły się specjalizacje oraz krótkie wyjaśnienie czym są (w tym miejscu pragę podziękować Vorixowi za nieocenioną pomoc, bez niego, pozostałe podstawy specjalizacji nie zostałyby ukończone tak szybko). Pozostaje mi tylko wykończyć na start: składniki alchemiczne, przepisy na wytwory alchemiczne oraz zaklinanie broni, klątwy.
Jeśl ktoś chciałby mnie wesprzeć zaprazam na gg: 51992866 lub e-mail: marcus.takato@o2.pl lub discord: Bajarz#0045 lub na pw
Obrazek
Avatar użytkownika
Bajarz
 
Posty: 74
Dołączył(a): 10 lip 2016, o 02:51

Postprzez Amavith » 21 sty 2017, o 23:42

Aktualizacji kartograficznej ciąg dalszy! W tym tygodniu swoje własne, szczegółowe mapy otrzymały dwa ogromne obszary, zwane Księstwem Jaksaru, oraz Królestwem Waldgrossen! A wszystko to dzięki naszemu wspaniałemu kartografowi, na którego ludzie zwykli wołać Lalkarz. Prócz tego, w związku z ostatnim napływem graczy, poszukujemy osoby chętnej na stanowisko Narratora. Zapraszamy!
Obrazek
Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 75
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 16:18

Postprzez Aishele » 22 sty 2017, o 09:59

Wielki Herbiowy Konkurs w końcu rozstrzygnięty! Z punktacją i nagrodami można zapoznać się tutaj: http://herbia.cba.pl/viewtopic.php?p=32794#p32794 Same prace, jak zwykle, trafiły do naszej Biblioteki. Zachęcamy do lektury! http://herbia.cba.pl/viewtopic.php?f=101&t=2468
*

Obrazek
Avatar użytkownika
Aishele
 
Posty: 74
Dołączył(a): 26 lis 2013, o 13:57

Postprzez Owl » 23 sty 2017, o 20:46

Emocje po Świątecznym Jarmarku jeszcze nie opadły,
a Władze Miasta Cross City szykują kolejną atrakcję.
Czy tym razem wszystko przebiegnie spokojnie?
Przekonajcie się na Wiktoriańskim Balu!
Obrazek
Avatar użytkownika
Owl
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 sie 2015, o 08:03

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Zarchiwizowane tematy ogólne

cron