Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Crystal Empire-Fantasy PBF

Zapowiedzi powstających PBFów

Postprzez Bajarz » 12 lip 2016, o 21:16

Klimat: Fantasy
Rok: 1000 P.A
Miejsce akcji: Zjednoczone Kryształowe Królestwo Świata, kontynent Trenoya,państwo Aglar, miasto Larnwick
Waluta: złoto, srebro, miedziaki
Język urzędowy: angielski,
Języki pomocnicze: polski, litewski,
Monarcha państwa: Morton Craig z rodu Craig
Burmistrz miasta: Margarret von Daher
Mapa Świata: Zjednoczone Kryształowe Królestwo Ziemi

Przepowiednia majów na rok 2012 sprawdziła się. jednak zapatrzeni w siebie mieszkańcy wszystkich światów zignorowali owe przesłanie. z biegiem czasu, anomalia zaczynała przenikać wszechświat, zatruwając go swoim bytem. zapomnienie o istnieniu magii oraz bogów, miało swoje konsekwencje. przebudzony, z długiego snu, ten który decyduje o początku i końcu, zwany apokalipsą, zesłał kosmiczną epokę lodowcową. ukarał tych, co śmieli bawić się w bogów. tylko, wybrani przeżyli kataklizm. obronił ich głęboki sen, który zesłany został na nich ku uciesze małżonki pana zagłady. po zakończeniu apokalipsy, każde z nich, po kolei, budziło się ze snu. pamiętali czasy sprzed katastrofy, lecz zapomnienie przysłoniło im pamięć o tych, których kochali. wszystko zaczęło się od nowa. każda planeta poczęła, na nowo odżywać. nawet ziemia zmieniła się nie do poznania...
Magia całkiem przejęła dominację w świecie. historia zmieniła swój bieg, a zapomniani bogowie powrócili. tym razem, nie ukrywając się przed nikim. powstało nowe zjednoczone kryształowe królestwo ziemi, symbol nowego porządku oraz odrodzenia.

Obrazek

Aktualnie trwająca fabuła

Chapter 1

Rok 1000 P.A ledwo co rozpoczął swój bieg, a już zaczynało być głośno. Do Larnwick zaczęli przybywać Przebudzeni. Było ich wyjątkowo więcej niż ostatnio. Widocznie Apokalipsa miał jakieś plany, skoro tak postanowił. Pani burmistrz było to na rękę. Czas było w końcu, na poważnie zabrać się za odbudowę miasta, które prawie dwadzieścia lat temu zostało praktycznie zniszczone. Trzeba było jeszcze tyle zrobić. Poza tym, na nowo trzeba było stworzyć Radę Miasta. Marcus Takato i Rozalie sami nie dadzą rady. Tym bardziej, że Marcus dostał pod opiekę Todoke Masamune pod opiekę. Chłopak pojawił się w mieście i potrzebował opieki. Przynajmniej tak uważała pani burmistrz.Jest za dużo obowiązków w mieście. To samo Rycerze Zodiaku...Avenath Arnreni, Castavis von Alvatore oraz Aareto Kaguya, zwany Kronosem także nie dają sobie rady z obowiązkami. Poprzedni dowódca Leon Kennedy, gdzieś zniknął Trzeba było powołać nowego dowódcę. Został nim Havnouxihr Xerlor, który nie zawahał się pomóc. Jakoś, udało mu się doprowadzić do porządku niesfornych podwładnych, kiedy to powrócił Leon. Chcąc nie chcąc, będzie musiał się go wypytać, co było powodem jego zniknięcia. Natomiast Yuki Thalion, chciałaby zostać Rycerzem Zodiaku, ale żaden kryształ nie dał znać, że jest to właśnie ona. Kolejna Rycerz Zodiaku.
Cerviel Hawk młody anioł, zaprzyjaźnił się z dwiema bliźniaczkami-Blanc oraz Noire de Batz-Castelmore d’Artagnan. Niestety, ta pierwsza, gdzieś zaginęła więc postanowił ją odnaleźć. Poprosił drugą z sióstr o pomoc. Wszak we dwoje raźniej. Niejaka Vivianne Deryath, opiekunka tutejszej biblioteki, również zaginęła. To sprawiło, że jej nowy pracownik Malcolm Maxwell, były kryminalista, banita zaczął obawiać się, że zostanie posądzony o jej zniknięcie. Lekko podłamany, udał się do lekarza, gdzie został pokierowany do Shane Bentleya. Lekarz, jeszcze nie zdaje sobie sprawy, że jego siostra bliźniaczka zawitała do miasta. Podobne zniknięcie, miało miejsce w przypadku Lulu Avenel, przyjaciółka nieśmiałej dziewczyny Caeli Watercloude. Na całe szczęście, dziewczyna wróciła. O dziwo, cała i zdrowa.
Dość istotne zadanie, przypadło Avenathowi, który spędzał miło czas z innym wampirem Izualem Rossedem w cukierni należącej do Anioła Śmierci-Arikko Seberetha. Jakie to było zadanie? Zaopiekować się niedawno przebudzonym Arielem Aristowem, który został wysłany do Larnwick. Gun Smoker czyli nikt inny jak Goddrad Marston nadal nie potrafił znaleźć dla siebie miejsca w nowej rzeczywistości.

Co aktualnie:

-Na razie przeprowadzamy głęboki remont na forum. Jak się okazało, tematyka steampunku była niewypałem. Sami sobie strzeliliśmy w pięty. Może i jest to przyjemna tematyka, ale nasza wiedza okazała się za mała. Zdecydowanie, bardziej czujemy się w tematyce fantasy niż steampunk. No i, wiele rzeczy można wyjaśnić magią, do tego daje to duże pole do popisu jeśli chodzi o inwencję twórczą oraz wyobraźnię.
-Jak wyglądają prace na forum, możecie przeczytać tutaj: Zjednoczone Kryształowe Królestwo Ziemi.
-Póki nie skończymy mechaniki, raczej nie otworzymy rejestracji dla Nowych Graczy. Nie chcemy wpuszczać Graczy na niedokończone forum.

Na razie to tyle. Postaramy się na bieżąco informować o rewolucjach forumowych(nie mylić z tymi kuchennymi rewolucjami).
Obrazek
Avatar użytkownika
Bajarz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 10 lip 2016, o 02:51

Postprzez Jass » 12 lip 2016, o 22:29

Wygląd tragiczny, odpychający. Ale nie o tym...

Obrazek

To na poważnie? Nie lepiej zebrać to w kilka/kilkanaście tematów? Komu będzie się chciało czytać ponad setkę tematów informacyjnych? Samo patrzenie na to odstrasza.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jass
Administrator
 
Posty: 381
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 22:17

Postprzez Bajarz » 13 lip 2016, o 00:29

Wygląd jest dopasowany pod realia. Fantasy to coś magicznego i kolorowego. Ma być radośnie i przyjemnie dla oka. Więc póki co, zostanie jak jest. Tym bardziej, że to świeżo zmieniony styl. Jeśli, po otwarciu forum się nie przyjmie, to będziemy kombinować. Praca nad wyglądem forum, nie jest taka łatwa, zwłaszcza dla kogoś kto się uczy. Tak, cała ekipa się uczy i mamy zamiar swoim tempem się uczyć, na zasadzie prób i błędów.

Oj, to nic w porównaniu do innego forum fantasy. ;)
Poza tym, ściany tekstu bardziej odstraszają Graczy i zniechęcają niż mniejsza ilość tekstu. Co nie i raz, Gracze nas o tym informowali. Forum ma być wygodą dla Gracza, dostęp informacji ma być latwo dostępny.
Poza tym, liczba tematów musiała tak wskoczyć w momencie przeniesienia postaci NPC do innego działu.

Dodam jeszcze, że na forum, może i akcja skupia się głównie na Larnwick, ale miasto to, jest częścią większego świata, do którego będą należeć postaci Graczy. To otwiera furtkę na mnóstwo ciekawych eventow i nie tylko.

Pozdrawiam!
Obrazek
Avatar użytkownika
Bajarz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 10 lip 2016, o 02:51

Postprzez Kratos » 13 lip 2016, o 13:32

Bajarz napisał(a):Wygląd jest dopasowany pod realia. Fantasy to coś magicznego i kolorowego. Ma być radośnie i przyjemnie dla oka


Przepraszam, ale te słowa zwróciły moją uwagę. Zgadzam się z Jass, że styl jest tragicznie zakodowany i nie. Nie jest przyjemny dla oka. Kolory, kolorami, ale tutaj jest po prostu wizualny syf. Wchodzę na forum i dostaję oczopląsu. Widzę czcionkę, która jest typowo sc-fi zmieszaną z inną niepasującą do poprzedniej. Estetycznie wszystko tutaj sobie zaprzecza. Można zrobić kolorowe forum fantasy z gustem, ale na litość. Nie nazywajmy chaosu czymś przyjemnym dla oka, bo po pierwszych 10 sekundach wyłączyłem odruchowo zakładkę z pbfem, żeby chwilę później jeszcze raz wejść na forum, a samo zamykanie forum nie było moim celem.

Jeśli już robimy jakiś styl, to niech chociaż ma ręce i nogi. Sekcja "Linki" na tablicy ogłoszeń - czcionka nr 1, Sekcja opisów działów - czcionka nr 2, nazwy działów - czcionka nr 3, gdzie każda gryzie się ze sobą. Wygląda to tak jakby jakiś Janusz budowy wszedł na forum, machnął szpachlą dwa razy, tam coś dokleił, tam wydziergał, tu wymodelował, skończył dopalać peta, wrzucił w zaprawę i jeszcze trochę pobawił się żeby oddać TO. Jeszcze ta bezsensowna animacja linków w działach... Bardziej utrudnia poruszanie się po forum, kiedy link nagle spada pod kursor przez zmianę, niż pomaga bądź poprawia walory estetyczne.

Wykonanie headera, okropne. Znowu kłóci się z czcionkami. Chociaż z jedną przynajmniej się pokrywa, ale sam w sobie napis jest okropny.

Flaga na dole forum. Po co? Jeśli musi tam być, to dajcie coś nie wyglądającego jak wyrżnięty z płótna byle jak, kawałek obrazka.

Macie jedną rzecz, która mi się podoba. Favicona. Jedyny element, który zachęcił mnie do przeglądnięcia pbfa.
Obrazek
Twoja przygoda zaczyna się tutaj !
www.atarashii.pl
Avatar użytkownika
Kratos
 
Posty: 168
Dołączył(a): 22 gru 2013, o 13:39

Postprzez Jass » 13 lip 2016, o 15:16

Forum ma być wygodą dla Gracza, dostęp informacji ma być latwo dostępny.


Więc ja proszę o wytłumaczenie jak działa wygoda w przypadku, gdy muszę przeskakiwać między setką tematów. Zamiast kliknąć w jeden temat "Zabytki", żeby cokolwiek dowiedzieć się o Zabytkach muszę kliknąć w sześć tematów. Gdzie tu wygoda? Nie ma. Gdzie tu łatwy dostęp do informacji? Nie ma, bo rozbicie na tak dużą ilość tematów utrudnia mi ten dostęp do informacji. Ściana tekstu, jeśli jest odpowiednio zaprezentowana wygląda o niebo lepiej niż pierdyliard tematów. Wystarczy zadbać o odpowiedni układ tej ściany tekstu. Sami sobie szkodzicie.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jass
Administrator
 
Posty: 381
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 22:17

Postprzez Bajarz » 13 lip 2016, o 21:01

Jass napisał(a):
Forum ma być wygodą dla Gracza, dostęp informacji ma być latwo dostępny.


Więc ja proszę o wytłumaczenie jak działa wygoda w przypadku, gdy muszę przeskakiwać między setką tematów. Zamiast kliknąć w jeden temat "Zabytki", żeby cokolwiek dowiedzieć się o Zabytkach muszę kliknąć w sześć tematów. Gdzie tu wygoda? Nie ma. Gdzie tu łatwy dostęp do informacji? Nie ma, bo rozbicie na tak dużą ilość tematów utrudnia mi ten dostęp do informacji. Ściana tekstu, jeśli jest odpowiednio zaprezentowana wygląda o niebo lepiej niż pierdyliard tematów. Wystarczy zadbać o odpowiedni układ tej ściany tekstu. Sami sobie szkodzicie.


Po pierwsze: nadal prowadzimy remont na forum. Możliwe, że niektóre tematy wylądują jako jedna całość-część zabytków, w momencie wyrzucenia steampunku zniknęła i z kilkunastu tematow zrobiło się dużo mniej. Po drugie ten temat, nie jest obowiązkowym tematem dla Graczy. To jeden z dodatków fabularnych-jak Gracz chce, to przeczyta. Nie, to nie. Nie od dzisiaj prowadzę forum, więc zdaję sobie sprawę, że jedni Gracze są dociekliwi takich dodatków, inni nie.
Po trzecie, linki do najistotniejszych tematów są w wysuwanym menu po lewej stronie, jak również w ogłoszeniu. Wystarczy dokładnie popatrzeć. Poza tym, mamy coś takiego jak poradnik Gracza, w którym jest wszystko co najistotniejsze, zapisane.

Nic nie poradzę, jak ktoś jest leniwy. To nie mój problem, czy mojej ekipy.

Swoją drogą, zwróciłaś uwagę na temat, który może, a nawet na pewno ulegnie zmianie. Do tego, nie od dzisiaj macie oko na Crystal Empire, czytacie wprowadzane przez nas zmiany-skoro piszecie o tym informacje-wiecie, że w tej chwili jest przemeblowanie na forum, dużo się jeszcze zmieni-bo w tej chwili priorytetem jest rozpisanie istotnych kwestii, dopiero zajmiemy się układem forum i grupowaniem tematów. Wszystko zostało zmienione przez wzgląd na usunięcie motywu steampunku. Forum nawet nie ma otwartej rejestracji, opinii Graczy, bo wszystko jest w tej chwili wstrzymane. Także nie znamy opinii Graczy, jeszcze na temat aktualnego wyglądu forum. W tej chwili, Twoje komentarze działają na szkodę naszego forum, gdyż jest w trakcie zmian, nie dopuściliśmy jeszcze Graczy do gry, a już krytykujesz coś, w dużej mierze się zmieni.

Poza tym, sądząc po tym co piszesz-a oceniasz tylko wygląd i układ tematów-jesteś typem osoby, która nie zagra na naszym forum, bo jej się po prostu nie będzie chciało czytać tego wszystkiego. Nie oceniasz zawartości, tylko wygląd, notabene od nowa całkowicie zmieniony i jeszcze nie sprawdzony w praniu.
Pozwól nam pracować, dopiero później oceniaj. I właśnie oceniaj i to w kulturalny sposób, a nie piszesz to tak, jakbyś atakowała naszą ciężką pracę. Na zasadzie, bo mnie się nie podoba, to skrytykuję. (Jakoś inni Twoi koledzy po fachu potrafią to zrobić w kulturalny i normalny sposób.) A ja, jako założyciel i twórca forum nie pozwolę na brak szacunku w stosunku do pracy, jaką wykonuje ja i moja ekipa.
Obrazek
Avatar użytkownika
Bajarz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 10 lip 2016, o 02:51

Postprzez Jass » 13 lip 2016, o 21:23

No ja się poczułam obrażona.

Poza tym, sądząc po tym co piszesz-a oceniasz tylko wygląd i układ tematów-jesteś typem osoby, która nie zagra na naszym forum, bo jej się po prostu nie będzie chciało czytać tego wszystkiego.


Posłuchaj... jak nie znasz to się nie wypowiadaj, bo robisz z siebie idiotę w tym momencie. Grałam na forach będących ciężkim, lekkim, ujwiejakim fantasy, grałam na forach mangowych, kryminalnych, wymagających myślenia, luźnych, odprężających, skomplikowanych, nastawionych na mechanikę, na storytelling... innymi słowy... grałam na forach, na których bywało dwa razy więcej materiału do przyswojenia niż tutaj, ale był on przedstawiony w taki sposób, że się tego po prostu nie odczuwało. Więc trochę szacunku, bo nikt tu nie atakuje forum. Te wypowiedzi nie mają na celu szkodzenia PBFowi tylko wskazania błędów i niedopatrzeń, które przecież można poprawić.

Nic nie poradzę, jak ktoś jest leniwy. To nie mój problem, czy mojej ekipy.


Nope, to jest twój problem. Twój problem, bo Ty tworzysz forum, a ja jestem potencjalnym graczem. Nie musze zagrać, ale mogę i mam prawo powiedzieć co jest do dupy, a co mi się podoba. To, że masz problem z przyjęciem krytyki nie oznacza, że ja mam się nie wypowiadać,. Powiem jedno... zadaj sobie pytanie: czy chce mieć na forum graczy? Przemyśl to, zastanów się i sobie odpowiedz. Chcesz na forum mieć graczy czy nie? Bo tak, przyglądam się temu forum od dłuższego czasu i wiem, że od początku nie miało ono prawie użytkowników - pojawiało się kilka osób, a fabuły leżały niemal martwe. Wiesz dlaczego to forum od początku tak kiepsko sobie radziło? Bo może lepiej zamiast tak zaciekle brnąć w głupie rozwiązania, lepiej posłuchać rad innych, rad tych potencjalnych graczy, którzy patrzą na to forum, którzy widzą tragiczny wygląd, tragiczny układ działów, tragiczne rozplanowanie tematów. Skoro ktoś ci na to zwraca uwagę i nie jest to jedna osoba, to może warto się zastanowić czy może nie przemyśleć innego rozwiązania.

Pozwól nam pracować, dopiero później oceniaj.


Temat został założony, dałaś więc tym samym przyzwolenie każdemu chętnemu na ocenę, bez względu na to czy forum jest skończone czy nie. Po co zakładać temat jak nie chciałaś, żeby forum było oceniane? Każdy ma prawo się tu wypowiedzieć.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jass
Administrator
 
Posty: 381
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 22:17

Postprzez Bajarz » 13 lip 2016, o 21:38

Kratos napisał(a):
Bajarz napisał(a):Wygląd jest dopasowany pod realia. Fantasy to coś magicznego i kolorowego. Ma być radośnie i przyjemnie dla oka


Przepraszam, ale te słowa zwróciły moją uwagę. Zgadzam się z Jass, że styl jest tragicznie zakodowany i nie. Nie jest przyjemny dla oka. Kolory, kolorami, ale tutaj jest po prostu wizualny syf. Wchodzę na forum i dostaję oczopląsu. Widzę czcionkę, która jest typowo sc-fi zmieszaną z inną niepasującą do poprzedniej. Estetycznie wszystko tutaj sobie zaprzecza. Można zrobić kolorowe forum fantasy z gustem, ale na litość. Nie nazywajmy chaosu czymś przyjemnym dla oka, bo po pierwszych 10 sekundach wyłączyłem odruchowo zakładkę z pbfem, żeby chwilę później jeszcze raz wejść na forum, a samo zamykanie forum nie było moim celem.

Jeśli już robimy jakiś styl, to niech chociaż ma ręce i nogi. Sekcja "Linki" na tablicy ogłoszeń - czcionka nr 1, Sekcja opisów działów - czcionka nr 2, nazwy działów - czcionka nr 3, gdzie każda gryzie się ze sobą. Wygląda to tak jakby jakiś Janusz budowy wszedł na forum, machnął szpachlą dwa razy, tam coś dokleił, tam wydziergał, tu wymodelował, skończył dopalać peta, wrzucił w zaprawę i jeszcze trochę pobawił się żeby oddać TO. Jeszcze ta bezsensowna animacja linków w działach... Bardziej utrudnia poruszanie się po forum, kiedy link nagle spada pod kursor przez zmianę, niż pomaga bądź poprawia walory estetyczne.

Wykonanie headera, okropne. Znowu kłóci się z czcionkami. Chociaż z jedną przynajmniej się pokrywa, ale sam w sobie napis jest okropny.

Flaga na dole forum. Po co? Jeśli musi tam być, to dajcie coś nie wyglądającego jak wyrżnięty z płótna byle jak, kawałek obrazka.

Macie jedną rzecz, która mi się podoba. Favicona. Jedyny element, który zachęcił mnie do przeglądnięcia pbfa.


I znowu mowa na temat czegoś, co nawet nie zostało dopuszczone do tak zwanego prania.
Poza tym, jak wspomniałam wcześniej-nadal się uczymy, jeśli chodzi o styl forum. Ja mam 5 letnią przerwę od dłubania w htmlu, a osoba, która radzi sobie lepiej ode mnie, bo jest z tym na bieżąco, nadal się jeszcze uczy. Jest młodą osobą, dużo młodszą ode mnie, ma prawo popełnić błędy, czegoś nie wiedzieć. Nikt nie jest alfą i omegą. Dziewczyna się uczy i mnie to nie przeszkadza. Wiem, że pomagając na forum, dojdzie do wprawy, ale wszystko w swoim czasie.

Co do flagi-jakbyś przeczytał informacje to byś wiedział, że to było na Euro dla naszych piłkarzy oraz naszych siatkarzy ;)

I swoją drogą styl, na jakim pracujemy to styl Corazon, o czym mamy wspomniane-przykre, że krytykujecie osobę, która sama z siebie robi dla innych kody i spotyka się z taką krytyką. (my póki co, zmieniamy jedynie kolory z tego stylu)

Ja wiem, że byście chcieli od razu, by każde forum było perfekcyjne zrobione, ale tak się nie da. Dajcie ludziom pracować. Niektóre fora, dopiero z czasem doszły do godnego poziomu. Potrzeba jednak czasu.
Mnie nie przeszkadza, że moje forum będzie dochodzić do dobrego poziomu powoli. Lepiej się nie spieszyć, niż spieszyć. Nie od razu Rzym zbudowano.
Obrazek
Avatar użytkownika
Bajarz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 10 lip 2016, o 02:51

Postprzez Bajarz » 13 lip 2016, o 22:15

Jass napisał(a):No ja się poczułam obrażona.

Poza tym, sądząc po tym co piszesz-a oceniasz tylko wygląd i układ tematów-jesteś typem osoby, która nie zagra na naszym forum, bo jej się po prostu nie będzie chciało czytać tego wszystkiego.


Posłuchaj... jak nie znasz to się nie wypowiadaj, bo robisz z siebie idiotę w tym momencie. Grałam na forach będących ciężkim, lekkim, ujwiejakim fantasy, grałam na forach mangowych, kryminalnych, wymagających myślenia, luźnych, odprężających, skomplikowanych, nastawionych na mechanikę, na storytelling... innymi słowy... grałam na forach, na których bywało dwa razy więcej materiału do przyswojenia niż tutaj, ale był on przedstawiony w taki sposób, że się tego po prostu nie odczuwało. Więc trochę szacunku, bo nikt tu nie atakuje forum. Te wypowiedzi nie mają na celu szkodzenia PBFowi tylko wskazania błędów i niedopatrzeń, które przecież można poprawić.

Nic nie poradzę, jak ktoś jest leniwy. To nie mój problem, czy mojej ekipy.


Nope, to jest twój problem. Twój problem, bo Ty tworzysz forum, a ja jestem potencjalnym graczem. Nie musze zagrać, ale mogę i mam prawo powiedzieć co jest do dupy, a co mi się podoba. To, że masz problem z przyjęciem krytyki nie oznacza, że ja mam się nie wypowiadać,. Powiem jedno... zadaj sobie pytanie: czy chce mieć na forum graczy? Przemyśl to, zastanów się i sobie odpowiedz. Chcesz na forum mieć graczy czy nie? Bo tak, przyglądam się temu forum od dłuższego czasu i wiem, że od początku nie miało ono prawie użytkowników - pojawiało się kilka osób, a fabuły leżały niemal martwe. Wiesz dlaczego to forum od początku tak kiepsko sobie radziło? Bo może lepiej zamiast tak zaciekle brnąć w głupie rozwiązania, lepiej posłuchać rad innych, rad tych potencjalnych graczy, którzy patrzą na to forum, którzy widzą tragiczny wygląd, tragiczny układ działów, tragiczne rozplanowanie tematów. Skoro ktoś ci na to zwraca uwagę i nie jest to jedna osoba, to może warto się zastanowić czy może nie przemyśleć innego rozwiązania.

Pozwól nam pracować, dopiero później oceniaj.


Temat został założony, dałaś więc tym samym przyzwolenie każdemu chętnemu na ocenę, bez względu na to czy forum jest skończone czy nie. Po co zakładać temat jak nie chciałaś, żeby forum było oceniane? Każdy ma prawo się tu wypowiedzieć.


Ja rozumiem, że jesteś tutaj Administratorką, ale spuść nieco z tonu. Nie przystoi tak odnosić się do drugiej osoby. To ma być dyskusja na poziomie, a nie przekrzykiwanie się.

Nie zauważyłaś, że wcześniej tematyka opierała się głównie na steampunku? Ja, akurat znam mało osób, które znają w ogóle pojęcie steampunku, ewentualnie słyszeli o tym, ale nie mają zielonego pojęcia, co to jest.
Fantasy, w tamtym okresie było tylko malusim dodatkiem. Dlatego, z ekipą postanowiliśmy całkowicie zlikwidować steampunk, który był nietrafionym pomysłem. I tak dziwne, że forum z elementem steampunku wytrwało, aż rok. Dlatego, dziwi mnie, że skoro przyglądasz się forum od dłuższego czasu, nie zwróciłaś na to uwagi. Powinnaś była to dostrzec, skoro o wszystkich zmianach-nawet w Waszych nowinkach, pojawiła się informacja o tym i to nie jedna-informujemy na forum w odpowiednim dziale, żeby Gracze wiedzieli, co się dzieje. Notabene, pod Waszymi nowinkami, też można komentować fora-widziałam takowe komentarze. Mogłaś zrobić to tam, jak zaczęliśmy zmieniać wygląd-rzucić propozycję, co do zmiany kolorystyki forum. Teraz to tak wygląda, jak czepianie się na siłę. Ale to moje zdanie.

Uznaliśmy, że będzie wygodniej, pisać o forumowych zmianach też i tutaj, w takim temacie, skoro otwarcie rejestracji jest już blisko, a może przy okazji znajdziemy kogoś na stanowisko Mistrza Gry i to nie jednego, mamy, aż 4 wakanty, a świeża krew zawsze coś dobrego.

Wybacz, ale to nie jest krytyka tylko chamskie stwierdzenie, że jest po prostu brzydko i mamy to zmienić, bo Tobie się to nie podoba. Tym bardziej, powtarzam kolejny raz-zwróciłaś uwagę na coś, co się zmieni, jest w trakcie zmian. Jakbyś zwróciła uwagę na coś innego np. jakieś niejasności w opisach-to rozumiem, ale do takiej rzeczy jak wygląd, który pewno jeszcze nie raz, przed otwarciem rejestracji lub po jej otwarciu ulegnie zmianie czy układzie tematów, bo to też się zmieni-już i tak się zmienia, bo się zdecydować nie możemy na pewne rozwiązania-to by to wyglądało zupełnie inaczej. Tym bardziej, zobacz swój pierwszy post-po tym pierwszym poście już wyrobiłam sobie opinię na Twój temat, o której wspomniałam wcześniej.

Lenistwo Gracza, to Jego problem. To Gracz będzie musiał poprawiać KP do skutku, nawet i pięć razy, to Gracz będzie miał problemy na fabule, bo czegoś nie doczytał. Na leniwych Graczy, też jest sposób. Naszym problemem, będzie jedynie to, że będzie trzeba poprawiać jedną KP kilka dni, a na fabule ewentualnie, robić tak by cóż nie doprowadzić do śmierci postaci Gracza. Na wszystkich jest sposób, trzeba tylko chcieć i myśleć przede wszystkim.

Chcę mieć Graczy, ale takich, którzy myślą, wykazują inicjatywę i sami potrafią dojść do X informacji. Liczy się jakość, a nie ilość. Mogę mieć i pierdylard Graczy, ale jak to będą beznadziejni Gracze, to tylko zaniżą poziom forum. Wiele for, które miało dużo Graczy często potem zamykano, albo było otwarte tylko po to, byle było, bo Admini nie chcieli zamykać forum z semtyentu. Jeśli na forum będzie toksyczna atmosfera to logiczne, że ludzie będą odchodzić po jakimś czasie.
I faktem jest, że Gracze są leniwi-nawet regulaminu nie przeczytają i można to łatwo sprawdzić prostym zabiegiem, który zaczyna być stosowany na coraz to większej ilości for.

I na koniec-nie dogodzi się wszystkim, jeśli chodzi o wygląd forum-jednym się spodoba, innym nie, inni będą neutralni. To samo układ forum. My wolimy mieć, póki co taki układ, bo i też nam jest wygodniej jako Administracji.

Nie widzę sensu ciągnięcia już tej dyskusji. Powiedziałaś co myślisz, ja Ci odpisałam.
Masz propozycje to pisz na pw, na gg(to jest na forum) czy na e-maila z propozycjami, bo póki co to i Ty i Kratos tylko narzekacie i nie podrzucacie żadnej propozycji na chociażby dopasowanie kolorów na forum :)
Obrazek
Avatar użytkownika
Bajarz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 10 lip 2016, o 02:51

Postprzez Jass » 14 lip 2016, o 00:40

Jeśli nie zauważyłaś jesteś osobą, która zaczęła mnie obrażać mimo, że nie powiedziałam prywatnie na twój temat żadnego złego słowa na początku, odniosłam sie jedynie do forum. Więc jaki poziom prezentujesz jako administrator? A co jeśli przyjdę na twoje forum jako gracz i zaczniesz mnie obrażać? Pokazałaś, że powinno się unikać tego forum, bo nie potrafisz przyjąć krytyki, a za krytykę kogoś obrażasz. Więc to chyba nie ja powinnam spuścić z tonu, a Ty. Nie umiesz uszanować zdania drugiej osoby bez obrażania?

Ja, akurat znam mało osób, które znają w ogóle pojęcie steampunku, ewentualnie słyszeli o tym, ale nie mają zielonego pojęcia, co to jest.


A ja znam wiele osób, które zagrałoby w klimacie steampunku, ale nie było dobrego forum w tym klimacie, więc nie mieli gdzie grać.

Dyskusji również nie zamierzam z Tobą prowadzić, ponieważ nie zamierzam być obrażana i Tobie też radziłabym nauczyć się chociaż podstawowych zasad kultury, bo bez tego jako administrator niestety daleko nie zajdziesz.
Obrazek
Avatar użytkownika
Jass
Administrator
 
Posty: 381
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 22:17

Postprzez Jane Weller » 14 lip 2016, o 08:12

Bajarz napisał(a):Po pierwsze: nadal prowadzimy remont na forum.

Bajarz napisał(a):Wszystko zostało zmienione przez wzgląd na usunięcie motywu steampunku. Forum nawet nie ma otwartej rejestracji, opinii Graczy, bo wszystko jest w tej chwili wstrzymane.

W takim razie, skoro zmieniacie gruntownie koncepcję fabularną, to ten temat powinien trafić do działu Zapowiedzi, a nie do Bazy.

Bajarz napisał(a):W tej chwili, Twoje komentarze działają na szkodę naszego forum, gdyż jest w trakcie zmian, nie dopuściliśmy jeszcze Graczy do gry, a już krytykujesz coś, w dużej mierze się zmieni.

Bajarz napisał(a):Pozwól nam pracować, dopiero później oceniaj. I właśnie oceniaj i to w kulturalny sposób, a nie piszesz to tak, jakbyś atakowała naszą ciężką pracę. Na zasadzie, bo mnie się nie podoba, to skrytykuję.

Zakładając temat w Bazie dajesz prawo do szczerej wypowiedzi każdego zainteresowanego na temat Twojego forum. Przyjmij krytykę na klatę albo wyłącz forum na czas remontu i otwórz je, jak ten się skończy.

Bajarz napisał(a):I swoją drogą styl, na jakim pracujemy to styl Corazon, o czym mamy wspomniane-przykre, że krytykujecie osobę, która sama z siebie robi dla innych kody i spotyka się z taką krytyką. (my póki co, zmieniamy jedynie kolory z tego stylu)

Nie każdy styl tej osoby pasuje do każdego forum, a ten, który wybraliście z miliardem wijących się jak stado larw na długoterminowym trupie dodatków zupełnie nie pasuje do forum fantasy. To, że ktoś coś udostępnia za darmo i dla wszystkich, nie oznacza z automatu, że nie może być skrytykowane.

Bajarz napisał(a):A ja, jako założyciel i twórca forum nie pozwolę na brak szacunku w stosunku do pracy, jaką wykonuje ja i moja ekipa.

Bajarz napisał(a):Nic nie poradzę, jak ktoś jest leniwy. To nie mój problem, czy mojej ekipy.

Bajarz napisał(a):Lenistwo Gracza, to Jego problem. To Gracz będzie musiał poprawiać KP do skutku, nawet i pięć razy, to Gracz będzie miał problemy na fabule, bo czegoś nie doczytał. Na leniwych Graczy, też jest sposób. Naszym problemem, będzie jedynie to, że będzie trzeba poprawiać jedną KP kilka dni, a na fabule ewentualnie, robić tak by cóż nie doprowadzić do śmierci postaci Gracza. Na wszystkich jest sposób, trzeba tylko chcieć i myśleć przede wszystkim.

Chcę mieć Graczy, ale takich, którzy myślą, wykazują inicjatywę i sami potrafią dojść do X informacji. Liczy się jakość, a nie ilość. Mogę mieć i pierdylard Graczy, ale jak to będą beznadziejni Gracze, to tylko zaniżą poziom forum. Wiele for, które miało dużo Graczy często potem zamykano, albo było otwarte tylko po to, byle było, bo Admini nie chcieli zamykać forum z semtyentu. Jeśli na forum będzie toksyczna atmosfera to logiczne, że ludzie będą odchodzić po jakimś czasie.

I na koniec-nie dogodzi się wszystkim, jeśli chodzi o wygląd forum-jednym się spodoba, innym nie, inni będą neutralni. To samo układ forum. My wolimy mieć, póki co taki układ, bo i też nam jest wygodniej jako Administracji.

No, no, tylko "pogratulować" takiego podejścia do graczy. Z takim nastawieniem, to długo nie pociągnięcie, nawet po remoncie. Może czas zejść na ziemię? Bo w tej chwili to chyba siedzisz na księżycu i to niekoniecznie ziemskim. Sami tworzycie toksyczną atmosferę stawiając się na pozycji alf i omeg. Administrator ma zawsze pełną wiedzę o forum, ale to nie daje mu prawa, by się wywyższać i traktować graczy jak jakieś stado baranów, co pójdzie ślepo i bezmyślnie za pasterzem, nawet gdyby ten miał wleźć w jakąś przepaść. Z tej całej dyskusji jaka się tu wywiązała, drogi Bajarzu/droga Bajarko [swoją drogą zdecyduj się na jedną płeć w postach], Ty zachowujesz się jak rozkapryszone dziecko, któremu powiedziano, że praca domowa jest niechlujnie odrobiona i nie zostanie pogłaskane po głowie, a potem wynagrodzone pudłem lizaków. Krytyka nie zawsze jest pozytywna i to jest właśnie cały jej urok. Dostajesz negatywne opinie, to zaciśnij zęby, przełknij gorzką pigułkę i wyciągnij z tego wnioski, zamiast się oburzać i obrażać na świat, bo nie jest on taki, jaki miał być według Twoich założeń.

Bajarz napisał(a):I faktem jest, że Gracze są leniwi-nawet regulaminu nie przeczytają i można to łatwo sprawdzić prostym zabiegiem, który zaczyna być stosowany na coraz to większej ilości for.

Jeśli masz na myśli ukryte w regulaminie zdanie, to ta forma potwierdzenia funkcjonuje na forach od wielu, wiele lat. Nihil novi.
To see a world in a grain of sand,
And a heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour.

William Blake "Auguries of Innocence"

DeviantART
Avatar użytkownika
Jane Weller
Administrator
 
Posty: 292
Dołączył(a): 27 sie 2012, o 21:12

Postprzez Bajarz » 11 paź 2016, o 02:21

Co do dyskusji wcześniejszej wypowiem się krótko, a odpis dopiero teraz, bo musiałam pomyśleć nad odpowiedzą.

-Krytyka krytyką, ale warto czasami inaczej budować zdania. Nawet po tym, jak ktoś tworzy wypowiedzi w formie pisemnej, da się odczuć w jakim nastawieniu był do swojego rozmówcy. Ja, niestety odebrałam to jako częściowe byle tylko skrytykować-nie rozumiem ludzi, którzy nie grają na forum, nie pytają administracji jak idą prace, tylko z góry oceniają. To, że czegoś nie widać, nie znaczy, że czegoś nie ma. Wiele rzeczy jest ukryte przed oczami Graczy, żeby nie psuć im niespodzianek. Poza tym, to autorski świat i liczę się tym, że nie każdemu może takie coś się spodobać. Jednak, warto się zastanowić chwilę, ile potrzeba czasu, żeby przelać sensownie na tekst to, co ma się w głowie. Nie rzucę tu znanym wszystkim tekstem, ale czasami warto postawić się na miejscu drugiej strony. Jeśli moje, jakiekolwiek słowa kogoś tutaj uraziły-przepraszam. Nie miałam tego w zamiarze. Odpisywałam tylko w taki sposób, jak odbierałam wasze zapisane słowa.

-Nie wywyższam się, ale kilka lat grania na Vallheru nauczyło mnie jednego-leniwy Gracz to nie problem Administracji czy Mistrzów Gry. To Gracza problem, że jest leniwy. To on traci nie my. Jeśli ma się leniwego Gracza, to wolę skupić się na aktywnym Graczu, który niejako docenia czyjąś pracę. Wiem, fora i vallheru to dwie różne rzeczy, ale zawsze MG czy Administracja(jak prowadziła sesje) skupiała się na tych aktywnych osobach. Jedyny problem Administracji czy MG, w takim wypadku jest to, że taki Gracz robi się męczący zwlekając z np. zrobieniem KP. Poza tym, skoro nie ma chęci robić KP, a rozgrywka idzie mu tak, jakby szedł pod górkę, wiadome jest, że po jakimś czasie zrezygnuje z gry na forum. Nie mam na myśli ignorowanie takiego Gracza, bo to w sumie Gracz najwięcej traci. Podczas gdy on się leni, druga osoba coś zyskuje (a potem są pretensje, czemu jego postać jest cienkim Bolkiem). To jak w życiu-obijasz się to guzik masz. To samo było jak brałam udział w sesjach RPG z serii podręcznikowej-każdy MG jaki prowadził sesję, inaczej traktował Gracza leniwego, a inaczej aktywnego. Wydaje mi się, że w tej kwestii bardziej chodzi o to, z jakimi osobami prowadzącymi sesje mieślimy styczność.

-Co do wyglądu forum-była ostatnio rozmowa na chacie, że wygląd to drugorzędna sprawa. Tutaj, oceniliście, moje forum również z powodu wyglądu. Mimo tego, że padła informacja z mojej strony o tym, że pracujemy na testowym forum nad grafiką czy bodajże jeszcze o tym nie myślimy, bo skupiamy się na ważniejszych rzeczach-opisach. To, że w międzyczasie robiliśmy sobie żarty z wyglądem forum (ba! nawet raz pojawił się seksowny różowy) nie powinno być problemem. Jak się tworzy fora, to się robi dziwne rzeczy, o ile ma się poczucie humoru i nieco dystansu do siebie(uwielbiam zmieniać moim minionkom nicki *chamski uśmiech*). Może też była i moja wina, bo w zły dział wrzuciłam temat-co w sumie można mi było powiedzieć na samym początku, a nie dopiero jak wyszła burzliwa dyskusja. Tylko popcornu brakowało, w tym wszystkim. Do czego zmierzam-jeśli mówicie, że grafika jest drugorzędnym elementem, a treść pierwszorzędnym, to się tego trzymajcie, bo z boku, trzecia osoba, jak popatrzy to może uznać, że sobie wybieracie komu pocisnąć a komu nie. (a przecież tak nie jest, bo macie dobrze prosperujący portal, a także mnóstwo bardzo dobrych opinii, więc to chyba o czymś poytywnym świadczy) I ja, po tej rozmowie na chacie, tak odebrałam częściowo rozmowę na temat grafiki na CE, ale to moja opinia.

-Przyznam, że niektóre propozycje i sugestie wcieliliśmy w życie na naszym forum. za co dziękujemy. Z niektórych raczej podziękujemy. W pewnych kwestiach mamy swoje wizje, dotyczące forum. Poza tym, staramy się pytać Graczy, co według nich brakuje na forum-to chyba najlepsza opcja dostosowania forum do wygody Graczy. Dobrym przykładem jest sytuacja, w której Gracz spytał o pałanie się magią zakazaną. Nie mamy w zamiarze dopuszczać postaci z magią, która jest dla Graczy niedostępna. Kilka dni myślałam, nad tym co z tym zrobić, bo postać, z zarysu jaki mi został przedstawiony, zapowiada się ciekawie. Wykorzystując motyw tajemniczego pierwiastka, stworzyliśmy gupę Naznaczonych, gdzie taka osoba, skalana tym tajemniczym pierwiastkiem, dostaje pewne przekleństwo-magia, która powinna pomagać może nawet zabić. W ten sposób, po burzliwej dyskusji doszliśmy do aktualnego stanu Naznaczonych. Dzięki temu, postać Gracza za dużo nie straciła. Ba, nawet Graczowi poszło to na rękę-tym sposobem zyskaliśmy owcę całą i sytego wilka.
Może i jestem specyficznym człowiekiem ale da się ze mną porozmawiać, dość ze mną do konsensusu czy jakiś wniosków.

-Co do ukrytego słowa, nie. Nie oto mi chodziło ;) Mamy coś innego w regulaminie, poza tym ukrytym słowem. (każdy sobie może przejechać przez regulamin w poszukiwaniu magicznego słowa :P)

Ps. przepraszam za literówki, ale późna już pora. ;)
Obrazek
Avatar użytkownika
Bajarz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 10 lip 2016, o 02:51

Postprzez Bajarz » 7 mar 2017, o 00:12

Aktualizacja informacji[b]

Aktualizacja informacji:
[b]
Ponieważ jestem jedną osobą, w tej chwili zajmującą się forum, wszystkie prace remontowe poruszać się będą dość wolno- powód: muszę też zająć się życiem prywantym, które czasam wiedzie z górki- zwłaszcza, przy małch problemach zdrowotnych.-Na forum pojawił się opis wszystkich, pozostałych postaci NPC:
http://www.crystalempire.wxv.pl/forum10.htm

-Pojawiła się informacja dotycząca punktów fabularnych:
http://www.crystalempire.wxv.pl/topics2/694.htm

Większość opisów jest już prawie gotowa, lecz nim pojawią się w Bibliotece, musimy je przeredagować, poprawić, dodać grafikę.
Mamy nadzieję, że na dniach uda nam się, w końcu otworzyć rejestrację na forum.

Chcielibyśmy także podziękować przyszłym Graczom naszego forum, za okazaną pomoc. Ich pomoc zostanie wynagrodzona za równo pod postacią punktów fabularnych, jak i innych prezentów niespodzianek.
Także zachęcamy innych do pomocy, bo jak widzicie warto ;)

Informujemy także, że Gracze robiący postacie przed zmianami mogą zachować, po uprzednim dostosowaniu KP do realiów takie przedmioty jak broń palna(podane zostaną możliwe opcje do wyboru, z tych dostępnych w świecie lub własnej roboty), czy inne przedmioty, które teraz staną się trudniej dostęone. Prawo nie działa wstecz i nie chcielibyśmy, abyście poczuli się w jakikolwiek sposób poczuli się źle, że coś wam odebraliśmy.

Co pojawiło się na forum:

-Komponenty alchemiczne: http://www.crystalempire.wxv.pl/forum144.htm , w którym stopniowo pojawiać się będą składniki alchemiczne. Aktualnie są dwa tematy: z minerałami oraz roślinami. Pozostałe pojawią się na dniach, taką mam nadzieję. Składniki będą cały czas uzupełniane, wraz z rozwojem alchemii również, także będziecie mogli się z czasem wykazać w tworzeniu alchemicznych rzeczy, czy wynakeźć nowe składniki.

-Z pomocą Graczy pojawił się opis dostęponej na forum broni, uzbrojenia oraz innych niezbędnych przediotów uzbrojenia: http://www.crystalempire.wxv.pl/topics3/716.htm . Moja wdzięczność, za pomoc przy rozpisce uzbrojenia jest duża, dla osób, które poświęciły czas, aby wesprzeć forum.

-Pojawił się m.in opis kolejnego stworzenia magicznego: http://www.crystalempire....k/1626.htm#1626 , opisy magicnzych zwierząt, istot czy roślin, będą również pojawiać się bieżąco, co też w pewien sposób, pozwoli wam odkrycć nowe gatunki roślin, zwierząt jak również istot.

-Z kwestii mechanicznych został uzupełniony temat o poziomach postaci o dodatkowe informacje: http://www.crystalempire.wxv.pl/topics122/660.htm w związku z pojawieniem się na forum specjalizacji http://www.crystalempire.wxv.pl/forum149.htm . Chwilowo dostępne są tylko magiczne, ale w raz z stopniowym kończeniem prac dojdą także użytkowe oraz bojowe.

Jak widzicie, wszystko jakoś idzie, mimo pewnych trudności z mom brakiem posiadania laptopa.

Ja również, tak jak i wy nie mogę się doczekać, aby otworzyć forum i patrzeć jak za waszą sprawą ożywa.
Pojawiły się ostatnie rodzaje ataków żywiołów-ataki zywiołów ziemi:

http://www.crystalempire.wxv.pl/topics123/727.htm#1689

tym sposobem, rozpiska ataków, które są jak na razie, dostępne dla Graczy została ukończona. Oczywiści,e, będzie regularnie aktualizowana.

Pojawiły się kolejne specjalizacje:

Bojowe
http://www.crystalempire.wxv.pl/topics149/728.htm


Użytkowe
http://www.crystalempire.wxv.pl/topics149/729.htm

są to na razie podstawy, które będą uzupełniane. Tak, wy przyszli oraz starzy Gracze będziecie mieli wpływ na rozwój tych list.
Ogółem, podstawowa rozpiska specjalizcji została zakończona, co za tym idzie, coraz bliżej do otwarcia forum.

Rzeczami, jakie pozostało mi uzupełnić na otwarcie forum to wytwory alchemiczne oraz reszta składnikow alchemicznych

Osoby, które chciałby by pomóc zapraszam na gg (trzeba mi wysłać zaproszenie na gg) lub na e-maila, tudzież discorda: Bajarz#0045

Poszukuję jeszce 4 osób do beta testów na forum.

Osoby te, miałyby za zadanie stworzyć postacie-każda innej rasy, zgodnie z wytycznymi, które aktualnie są na forum, będą miały pomóc w dopatrzeniu się błędów na forum td.

Oczywiście, po oficjalnym otwarciu forum po remoncie, będą mogli zachować postacie, oczywiście, po zmianach jakie zostaną wprowadzone, pdoczas beta testów.

Dodatkowo, za pomoc otrzymają prezenty od Administracji.

Zapraszam!
Obrazek
Avatar użytkownika
Bajarz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 10 lip 2016, o 02:51

Postprzez Bajarz » 15 cze 2017, o 14:33

Przenosiny trwają w najlepsze.

Powoli, mam nadzieje niedługo dobiegną końca i uczulam osoby chcące pomagać, bierzcie to na poważnie, a nie, że ja daję Wam dostęp do specjalnego działu na forum , a potem mi znikacie. To wygląda tak, jakbyście chcieli podejrzeć i ewentualnie coś ukraść.


Uchylę nieco tajemnicy, jeśli chodzi o pewną nowość wprowadzoną na forum i liczę na to, że przypadnie wam do gustu:

"Akcja Prezentowo"

Na naszym forum organizowana jest akcja zwana Prezentowa. Polega ona na podrawaniu Graczom prezentów. Jednak jeden prezent przypada na jednego Gracza i może to być tylko jedna rzecz.

Czym mogą być owe prezenty:

-lepszym miejscem zamieszkania, niż dotychczasowe,
-darmowy atak (magiczny, fizyczny oraz statyczny) na poziomie 1,
-bonus do statystyk, ale nie więcej jak 20 punktów maksymalnie,
-specjalizacja na 1 poziomie
-fabularny przedmiot, ale z umiarem i nie mogą to być artefakty (na takie, należy zapracować fabularnie),
-propozycja Gracza, ale zgodna z realiami forumowymi oraz umiarem.

Kiedy będzie możliwość uzyskania prezentów:

-urodziny forum,
-święta: Boże Narodzenie, Wielkanoc Halloween, Sylwester/Nowy Rok, Dzień Niepodległości
-urodziny Gracza
-urodziny head administratora,
-jeden, losowy dzień w miesiącu,
-każdy nowy Gracz dostanie losowo fabularny prezent przy akceptacji Karty Postaci.


Przypominajka:

Poszukuję Mistrzów Gry oraz grafika/technika oraz dwóch Administratorów.
Obrazek
Avatar użytkownika
Bajarz
 
Posty: 62
Dołączył(a): 10 lip 2016, o 02:51


Powrót do Zapowiedzi