Jeśli jesteś właścicielem tej strony, możesz wyłączyć reklamę poniżej zmieniając pakiet na PRO lub VIP w panelu naszego hostingu już od 4zł!

Superpowers Reboot (Prawie PBF)

Zapowiedzi powstających PBFów

Postprzez Rindustry » 4 cze 2017, o 15:30

Obrazek

(google grafika + paint + randomowe strony = prowizoryczne logo gierki)

Witam wszystkich bardzo serdecznie i śpieszę z wyjaśnieniami czym właściwie jest mój mały projekcik i dlaczego "Reboot". W skrócie: na początku Superpowers było zbiorem pojedynczych sesji z różnymi graczami, które toczyły się w jednym świecie. Wszystko dotyczyło pojawiających się w społeczeństwie supermocy (oryginalnie, co?), ale nastawione było przede wszystkim na fun dla gracza. Wkrótce gra nabrała rumieńców: historie postaci zaczęły się ze sobą przeplatać, a mnogość ich pomysłów kreowała świat i ogólną fabułę. W celu przedłużenia tego "uniwersum", po skończonej grze powstawała nowa, osadzona średnio po dekadowym time-skipie, z nowymi graczami i bohaterami, ale z zachowaniem ciągłości.

Czym więc to będzie? Czas zacząć od nowa, moda na rebooty dotknęła nawet mnie. Wychodzę z inicjatywą, szukam graczy zainteresowanych zupełnie inną formą pbf'owej rozgrywki. Karty postaci i sesje będą prywatne, a interakcje między postaciami graczy uwarunkowane fabularnie. Lekka mechanika, focus na fabułę i przede wszystkim zabawę. Nie wiem czy ktokolwiek tu zagląda, ale warto próbować.
(Nie mam pomysłu na inną formę reklamy poza taką, albo pocztą pantoflową. Przy wymianie bannerami z pełnoprawnymi forami byłoby mi chyba głupio).

Jestem prostą osobą, nie będę więcej bajdurzyć. Nie będę też obiecywać wspaniałej szaty graficznej. Zresztą, można zajrzeć na czystą prowizorkę:
http://rpg-r.forumpl.net/

Każdego chętnego zapraszam do pytań. Albo tutaj, albo na podanym adresie, albo na GG (58012773).
Ostatnio edytowano 15 cze 2017, o 21:14 przez Rindustry, łącznie edytowano 1 raz
Rindustry

Postprzez Jane Weller » 4 cze 2017, o 15:56

Mam nieodparte skojarzenia z serialem Heroes. :D Jakieś inspiracje nim?

Przydałby się chociażby krótki opis czy zarys fabuły, gdzie wydarzenia są osadzone, jakie jest nastawienie zwykłych ludzi do tych obdarzony, smaczek konfliktu może, etc.

Przy wymianie bannerami z pełnoprawnymi forami byłoby mi chyba głupio

Czemu zaraz głupio? RPG to RPG, a czy w formie mnie lub bardziej zorganizowanej to już indywidualna sprawa. Ja się chętnie wymienię, jak już będzie po otwarciu. :)
To see a world in a grain of sand,
And a heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour.

William Blake "Auguries of Innocence"

DeviantART
Jane Weller
Administrator

Postprzez Rindustry » 4 cze 2017, o 16:08

Kwestia zarysu fabuły jest trudna do ustalenia na początku (zaraz powiem dlaczego) i póki co po prostu rozglądam się, czy czymś takim będzie zainteresowanie.

A jeśli chodzi o zarys, to wszystko zależy od graczy. Gra osadzona będzie w czasach dzisiejszych (2017, maybe) w momencie "startu" pojawiania się supermocy. A co się będzie działo zależy od graczy. Byli tacy co przejmowali władzę w państwach a potem toczyli ze sobą wojny. Byli tacy co chcieli być po prostu villainem. Rozgrywka może toczyć się w dowolnym miejscu na świecie. To już boska ręka MG spróbuje spleść ze sobą nici losu każdego bohatera, doprowadzi do spotkań, konfliktów, przyjaźni itp. Gracz wymyśla sobie kim chce być, gdzie mieszkać, jaką mieć moc. Trochę sandbox, ale cały czas pod okiem prowadzącego.

A inspiracja nie wzięła się z serialu, ale chyba z tego całego tematu "superheroes". Betmeny i inne Supermeny.
Rindustry

Postprzez Jane Weller » 4 cze 2017, o 16:42

Szkielet fabularny warto mieć jednak. Dajesz graczom tę piaskownicę do zabawy, ale trzeba zrobić obramowanie, nasypać piasku i dać kilka zabawek na start [w razie gdyby ktoś ze sobą nic nie zabrał]. Poza tym taki krótki opis jest jak kwiatek dla trzmiela, kusi i nęci. :)

Niemniej jednak projekt jest interesujący, chociaż sama raczej nie skorzystam, bo doba niestety zbyt krótka jest. Ale kciuki trzymam by się udało :D
To see a world in a grain of sand,
And a heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour.

William Blake "Auguries of Innocence"

DeviantART
Jane Weller
Administrator

Postprzez Rindustry » 15 cze 2017, o 21:15

Mała aktualizacja, nowy link umieszczony w pierwszym poście (no i tutaj: http://rpg-r.forumpl.net/)

Pomijając kilka spraw czysto estetycznych, to jeśli ktoś jest chętny do gry to już śmiało może zaglądać. Kilka chętnych osób się już znalazło. No, to tyle.
Rindustry

Powrót do Zapowiedzi