Everold PBF

Postprzez Amavith » 29 lis 2016, o 17:29

Obrazek

Reaktywacja!

Czy jest sens dłużej się nad tym rozwodzić? Everold po prostu znowu żyje, z lekko zmienionymi zasadami i uzupełnionymi zbiorami nt. uniwersum. Od teraz główna linia fabularna forum będzie przedstawiana w formie opowiadań "Kroniki Everoldu", które będą bezpośrednio na wydarzenia w świecie gry. Na historie te natomiast wpływać będą mogli gracze. Nic nie będzie stało na przeszkodzie zostać bohaterem jednego z rozdziałów kronik!

Pierwszy rozdział Kronik Everoldu

Prócz tego stwierdziliśmy, że udostępnianie całego świata na start to głupota. Postanowiliśmy więc dać graczom do dyspozycji na start jedynie Księstwo Jaksaru, a wraz z przypływem ludności odblokujemy kolejne lokacje.

Ze zmian graficznych - logo, oraz zmieniające się tła wewnątrz działów, na pasujące do konkretnej lokacji.

Zapraszamy także na nasz Fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/everoldpbf/
Obrazek
Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 15:18

Postprzez Amavith » 5 gru 2016, o 18:10

Ogłoszenie!

Podczas gdy Drudzy grzebali przy Maszynie, coś poszło nie tak. Mimo odnalezienia stabilnych ustawień, machina zadziałała w nieprzewidywalny sposób, a grupa śmiałków, którzy mieli przetestować ustawienie, gdzieś zniknęła!
Tym samym otwieramy nabór do sesji Everold x Vatt'ghern - Crossover!

Za udział w zabawie czekają na was spore nagrody.

Więcej informacji w wątku poniżej:
http://everold.cba.pl/viewtopic.php?f=8&t=637
Obrazek
Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 15:18

Postprzez Amavith » 16 gru 2016, o 23:56

Świąteczna Loteria!


- Ho, ho, ho! - wydarł się jakiś stary, siwy dziad, od którego zajeżdżało alkoholem. Zataczając się, wszedł do karczmy, pokrywając przy tym świerkowe deski śniegiem, który z niego opadał. Zanim znów przemówił kilka razy beknął, kilka razy padł ofiarą czkawki, raz się wywalił, bo ktoś mu podstawił nogę, a wtedy w śmiech wpadli wszyscy bywalcy pijackiego przybytku. Gdzieś w tle jakaś grupka odurzonych alkoholem mężczyzn, sepleniąc już, śpiewała starą przyśpiewkę, której słowa leciały "Dzisiaj w Mirosil, Dzisiaj w Mirosil, Wesoła nowina! W Dziewiczym Bluszczu, W Dziewiczym Bluszczu, Leją masę wina!" i tak w kółko. Chyba w amoku zapomnieli resztę tekstu... no cóż, zdarza się najlepszym.


Na naszym pięknym Everoldzie nadeszła pora na świąteczną loterię! Do wygrania nawet kot, czy pies. Któż by nie chciał takiej nagrody? Zapraszamy do losowania!

http://tinyurl.com/everoldlosowanie
Obrazek
Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 15:18

Postprzez Amavith » 3 lut 2017, o 23:31

03.02.2017
Czy PBFa można zaśpiewać? Czemu nie! Zapraszamy do odsłuchania utworu pt. "Historia" wprowadzającego do świata Everoldu. Prócz tego dodano także mapę świeżo otwartego Cesarstwa Czterech Wysp, a w ciągu najbliższych dwóch-trzech dni graczom objawi się Zjednoczony Sułtanat Nerdii! Mało? W ciągu kolejnego tygodnia rozpocznie się kolejne fabularnie-globalne wydarzenie, tym razem ściśle powiązane z samym Initium. Zapraszamy do zabawy!
Obrazek
Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 15:18

Postprzez Amavith » 1 mar 2017, o 18:36

01.03.2017
Osoba chętna na stanowisko Narratora pilnie poszukiwana! Kim jest Narrator? Nikim innym jak Mistrzem Gry. Jego obowiązkiem jest prowadzenie fabularnej rozgrywki graczy, jak i ewentualny wkład w sam rozwój forum. Osoba taka otrzymuje wgląd do specjalnego, ukrytego działu przeznaczonego tylko dla prowadzących. W zamian za kolorek i pewne przywileje, pod swoje skrzydła musi przyjąć jednego, dwóch, bądź więcej graczy. Czego wymagamy? Kreatywności oraz odnalezienia się w realiach wczesnego Renesansu.

Kontakt przez PW na VL, Everoldzie, E-Mail: everold@everold.pl lub GG: 57235769

www.everold.pl
Obrazek
Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 15:18

Postprzez Amavith » 4 mar 2017, o 21:00

Obrazek
Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 15:18

Postprzez Amavith » 16 gru 2017, o 10:25

Obrazek


Wraz z zakończeniem alpha-testów, wyłapaniem wszelakich błędów i nieścisłości z naszej pierwotnej wersji, nadeszła pora na konkretną aktualizację o dumnym numerze "1.0" oraz nazwie "Korzenie". Całą listę zmian znajdziecie poniżej.

 • Główne
  • Zmiana nazwy z "Everold" na "Novrahi: Everold"
  • Zmiana domeny z "www.everold.pl" na "www.novrahi.pl"
  • Zmiana silnika phpBB na nowszy ze względu na większą liczbę rozszerzeń (3.1)
 • Grafika i interfejs
  • Aktualizacja stylu graficznego
  • Ogólne stonowanie barw
  • Zamienienie wyskakujących dymków z opisami na interaktywne miniaturki - po kliknięciu w obrazek wyświetli ci się opis działu
  • Ogólna przebudowana panelu nawigacyjnego na górze strony
  • Usunięcie slidera
  • Zmiana logo
  • Mapa już nie znajduje się po lewej stronie ekranu - teraz odnaleźć ją można na panelu nawigacyjnym (ikonka globusa)
  • Nowe tło
  • Nowa grafika kości
  • Całkowicie nowa Karta Postaci
  • Całkowicie nowe karty roślin, bestii oraz tworów alchemicznych
  • Nowe oznaczenie dla postów Narratorów
  • Nowe czcionki (Vinque, XiBeronne, GodOfWar, Ringbearer oraz OpenSans)
  • Forum jest teraz responsywne i prawidłowo działa na urządzeniach mobilnych i na niższych rozdzielczościach
 • Modyfikacje
  • Nowe kości
  • Wyświetlanie ostatniego posta z poprzedniej strony
  • Wyświetlanie głównego posta (opis lokacji) na każdej stronie
  • Licznik słów w poście
  • Lightbox
  • Powiadomienia teraz wyświetlają się na faviconie
  • Ukrywanie obecności botów
  • Szybkie logowanie
  • Powiadomienia o nowej wiadomości prywatnej
  • Proste ogłoszenia
  • Tymczasowa utrata Zygfryda (mChat bot)
 • Fabuła
  • Nowa globalna oś fabularna
  • Dodano Exitium
  • Przebudowa niektórych frakcji
  • Rozbudowa znaczeń frakcji - teraz posiadają własne działy z dodatkową zawartością
  • Większy nacisk na wpływ działań graczy na rozwój fabuły
 • Mechanika
  • Usunięto magię run
  • Magia aur została zmodyfikowana
Ostatnio edytowano 19 mar 2018, o 16:15 przez Amavith, łącznie edytowano 2 razy
Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 15:18

Postprzez Amavith » 15 sty 2018, o 18:23

Obrazek


Exitium (1.1) przynosi wiele, ale zarazem także niewiele. Zależy to tylko i wyłącznie od punktu siedzenia (dosłownie), choć może lepiej odda to lekko zmodyfikowania wersja tegoż powiedzenia, która brzmi następująco: "Punkt widzenia zależy od rangi". W tym wypadku najwięcej dostają Narratorzy, bowiem w specjalnym FAQ w Dziale dla Narratorów pojawiły się dokładne informacje o core Exitium. Dodatkowa zakładka w tym wątku wnosi wiele wiedzy na temat placówki badawczej prowadzonej przez Seitaro Nakamurę.

Członkowie Exitium także dostana coś dla siebie – w Komendium Wiedzy, a dokładniej w dziale "Frakcje" powstała specjalna nowa strona przeznaczona jedynie dla członków tego zgrupowania. Zabezpieczono ją oczywiście hasłem, które każdy upoważniony do posiadania wiedzy tam zawartej, otrzyma w formie prywatnej wiadomości.

Powstał także jeszcze jeden dział, tym razem w Wąwozie Pierwszych, w którym niebawem zaroi się od nowych lokacji stworzonych specjalnie na potrzeby popchnięcia zarówno fabuły globalnej, jak i fabuły samego Exitium.

Pragniemy także dodać, iż 1.1 "Exitium" jest zwiastunem kolejnych aktualizacji dotyczących bezpośrednio frakcji, rozbudowy ich, jak i – w przypadku niektórych – zupełnego reworku.
Ostatnio edytowano 19 mar 2018, o 16:15 przez Amavith, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 15:18

Postprzez Amavith » 23 sty 2018, o 22:42

Obrazek

Niektórych magia zafascynowała, innych - przeraziła. Tak też było w przypadku grupy kilkunastu Drugich, którzy poznawszy swoje nieograniczone wręcz możliwości kształtowania energii odłączyli się od dopiero co kształtującego się Initium w marcu roku 1364, tworząc tym samym Zakon Niebiańskiego Płomienia.Zakon (1.2) to przede wszystkim udoskonalenie tego, co już mamy. W tym wypadku rzec można - a nawet trzeba - iż jest to kompletny rework jednej z najważniejszych frakcji w naszym uniwersum: Zakonu Niebiańskiego Płomienia.

Inkwizytorzy otrzymali zupełnie nowy opis, nowych przywódców, lepszą siedzibę oraz swoje własne działy w Kompendium Wiedzy, jak i w Szarej Pustyni. Prócz tego jeszcze większą ilość informacji otrzymali Narratorzy, którzy dogłębny opis działania Zakonu odnajdą w swoim dziale w wątku "FAQ dla Narratorów".

Jednakże Aktualizacja 1.2 to nie sam Zakon! Do bazy dodatkowych informacji doszedł wątek, w którym zawierają się przydatne treści na temat samych Drugich – reakcje na inne grupy (Ludzie, Egzarchowie), dokładny opis wyglądu po przejściu inicjacji, przebieg ciąży oraz wiele więcej. Wszystko w temacie: Fizyczność Drugich.

Zmieniona została także favicona.
Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 15:18

Postprzez Amavith » 31 sty 2018, o 21:12

Obrazek


Krukiem nazwać może się każdy, jednak mało kto wie, czym tak naprawdę ci ludzie się zajmują. Zacząć należy od tego, że w opinii publicznej Kruk to po prostu złodziej – niemal każdy, bez wyjątku...


Kruki (1.3) to kolejna aktualizacja skupiająca się w głównej mierze na jednej z frakcji działających w świecie Everoldu. Tym razem jest to jednak niemal całkowite porzucenie starej ideii Gryfów i Kruków - począwszy od pozostawienia samych Kruków, kończąc na ich działaniu oraz strukturze. Tradycyjnie swoją dawkę informacji otrzymali także Narratorzy w stosownym dla nich miejscu, a dokładniej w temacie "FAQ dla Narratorów". Tym razem frakcja nie otrzymała własnego działu, ani w żadnej z krain, ani w Kompendium Wiedzy. Spowodowane jest to jej charakterystyką.

Ale ale! To wcale nie wszystko. Kruki przynoszą ze sobą kolejne wieści ze świata. Oba wydarzenia, czyli: Przebudzenie oraz Synowie republiki ruszyły się do przodu. Pojawiły się nowe informacje o dziejach świata, a więc warto tam zerknąć! W skrócie: Pierwsi nacierają coraz agresywniej, a w Królestwie Waldgrossen wybuchła wojna domowa.

Ponadto na forum zagościły pomniejsze poprawki kosmetyczne, a w tle trwają prace nad kolejnymi usprawnieniami. Natomiast aktualizacja 1.4 zawita w naszych skromnych progach najpewniej w następnym tygodniu!

Pozdrawiamy,
Administracja
Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 15:18

Postprzez Amavith » 3 mar 2018, o 18:29

Obrazek


Organizacja założona przez Ludwiga von Grossherzoga, znana szerzej jako “Żniwiarze” jest tworem dość specyficznym. Pomimo młodego wieku stała się popularna na całym znanym świecie i mało jest osób, które o nich nie słyszeli. Wśród prostych ludzi Żniwiarze to po prostu egzekutorzy, strażnicy prawa pojawiający się zawsze tam, gdzie to tradycyjne zawodzi.

***


Od ostatniej aktualizacji, jaką było 1.3 - Kruki minęło lekko ponad miesiąc. I choć zapowiadaliśmy, że 1.4 pojawi się najprawdopodobniej już tydzień po Krukach, tak parę rzeczy sprawiło, że czas oczekiwania wydłużył się czterokrotnie. W zamian jednak powracamy z nieco większą, niż zwykle, ilością nowości, bowiem na samym reworku tytułowych Żniwiarzy się nie skończyło. Można powiedzieć, że wywróciliśmy do góry cały system walki, z którego obecnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Podziękować muszę samemu Gilthunderowi, który brał czynny udział w testach nowej mechaniki, przez co ledwo uszedł z życiem podczas starcia z Pierwszą.

Przejdźmy jednak do sedna - podlinkowania wszelkich nowych rzeczy oraz krótkiego ich opisu. Na pierwszy ogień pójdzie tradycyjnie jedna z frakcji - Żniwiarze, jak już pewnie zdążyliście się zorientować. Mówić tutaj można o potężnych zmianach, gdyż zdecydowanie nie jest to już ta sama organizacja co niegdyś. Egzarchowie pod przywództwem Ludwiga von Grossherzoga podchodzą teraz do wielu spraw nieco inaczej, a i sama ich liczba uległa pomniejszeniu. Standardowo stworzono także odpowiedni dział w Sutāto, a Narratorzy otrzymali własną dawkę informacji w stosownym dla nich miejscu.

Nie wokół samych Żniwiarzy jednak świat się kręci, są też inne rzeczy, nawet bardzo im bliskie. W tym wypadku rzecz jasna chodzi nam o zaklęte przedmioty, na temat których postanowiliśmy stworzyć osobny tekst. Traktuje on przede wszystkim o sposobie wytwarzania magicznego oręż oraz o tym, jak najlepiej z niego korzystać. Każdy Drugi i Egzarcha powinien zapoznać się z nim jak najszybciej! A znajdziecie go tutaj.

Dotychczas brakowało szerszego opisu wyglądu przedstawicieli poszczególnych nacji, nie do końca było oczywiste jakiej postury są Jaksarczycy, jakiego koloru włosy zwykle porastają głowę Waldgrosseńczycy oraz jak bardzo czarni są Nerdyjczycy. Dlatego też od tej chwili w opisach państw znajdziecie dodatkową zakładkę pt. "Prezencja".

Wcześniej wspomnieliśmy o mechanice walki, która uległa obrotowi o 180 stopni. W skrócie: więcej kości, więcej cyferek i więcej wszystkiego. Ze szczegółami zapoznacie się w temacie 2. Mechanika w Kompendium Wiedzy. Z tego powodu prosimy też o wypełnienie nowego pola profilu o nazwie "Punkty życia". Wzór na PŻ znajdziecie w samym opisie mechaniki walki, zaś 3K10 rzucić możecie w tym temacie. Pamiętajcie, że każdy kto gra zwykłym człowiekiem bazowo posiada 10 Punktów Wytrzymałości.

Pozostaje nam jeszcze kwestia nowego wydarzenia, jakim są "Niebiańskie stosy". Zapoczątkowało ono konflikt pomiędzy Żniwiarzami a Zakonem Niebiańskiego Płomienia. I kto wie jak bardzo opłakany w skutkach może mieć to finał...

W ten oto sposób dotarliśmy do końca dzisiejszej aktualizacji, pełnej nowości. Na koniec wspomnę jeszcze o rzeczach, na temat których nie ma sensu dłużej się rozwodzić, bowiem nie są aż tak rozbudowane. Pierwszą z nich jest zakładka z newsami, którą znajdziecie w panelu nawigacyjnym na szczycie strony. Prezentuje ją ikonka przywodząca na myśl stronę gazety. W tym samym miejscu pojawiła się także druga, tym razem prezentująca trójkę ludzi, a za nią zaś kryje się poprawiona strona z partnerstwem. Odnajdziecie tam adresy i krótkie opisy witryn, z którymi w pewien sposób nawiązaliśmy współpracę. Jest tam także link prowadzący do galerii naszych banerów, jak i informacja dotycząca tego co zrobić w razie chęci nawiązania współpracy (lub wymiany bannerami) z Novrahi: Everold. I to właściwie tyle na dziś.

Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 15:18

Postprzez Amavith » 12 mar 2018, o 20:53

Obrazek

  Zapewne zauważyliście ostatnimi czasy dziejące się na ShoutBoxie dziwne rzeczy oraz podejrzanie zachowujące się inne elementy forum. Część z was mogła domyślić się, że to zwiastuje zmiany... W tym wypadku całkiem spore zmiany. Należy bowiem przywitać całkowicie nowy styl forum, modyfikowany przede wszystkim z myślą o responsywności oraz dopasowaniu do tego, jak wyglądają strony w roku 2018. Rzecz jasna – mimo naszych starań – mogą nadal znaleźć się pewne babole, które przeoczyliśmy. Dlatego prosimy Was, abyście – w razie dojrzenia jakiegoś rażącego (lub też nie) niedopatrzenia – dali nam o nam o tym znać w stosownym temacie.

  Choć zmiana jest, nie ukrywajmy, gigantyczna, ciężko wymyślić jakąkolwiek dłuższą notkę na jej temat. Mamy więc nadzieję, że nowa szata graficzna Novrahi: Everold przypadnie wam do gustu równie dobrze, co nam. W niedalekiej przyszłości zmianie może ulec także wygląd kart postaci, jak i paru innych rubryk, choćby tych z działu alchemicznego, botanicznego oraz bestiariusza.

Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 15:18

Postprzez Amavith » 19 mar 2018, o 16:15

Obrazek

Aktualizacja niewielka, aczkolwiek godna pomniejszej uwagi. Na forum pojawił się nowy wygląd Kart Postaci – znacznie uproszczony i mniej bajerancki, niż poprzedni, ale za to dopasowany do aktualnego stylu. Nie martwcie się, nie musicie nic zmieniać w swoich KP, wszystko odbyło się zupełnie automatycznie. Prócz tego pojawiło się kilka poprawek jeśli chodzi o sam styl forum, była to głównie zmiana koloru tła belek oraz niektórych buttonów.

Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 15:18

Postprzez Meridion » 21 mar 2018, o 16:01

A jakiś screen może z tych nowych kart postaci? :D Jak już się chwalicie to chciałbym chociaż wiedzieć czym :P


Granica PBf - gra w świecie high fantasy.
Grymuar - granicowe wiki, gdzie opisana została mechanika i świat.
Donosiciel - najświeższe wieści z świata granicy.
Avatar użytkownika
Meridion
 
Posty: 37
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 19:47

Postprzez Amavith » 21 mar 2018, o 16:59

Nah, Meridionie, w tym wypadku to nie jest chwalenie, a czysta informacja. Chwalić tak naprawdę nie ma czym, bo w stosunku do poprzedniego - bajeranckiego - wzoru karty (który możesz znaleźć np. jeszcze tu) jest to downgrade. Z tym, że teraz są one dostosowane do obecnego stylu forum. Przykładowa KP: http://novrahi.pl/viewtopic.php?f=13&t=11
Obrazek
Avatar użytkownika
Amavith
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2 maja 2014, o 15:18

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Fantasy

cron