Pokój Luster

Miejsce przeznaczone dla dyskusji i wymiany poglądów o grach typu Play By Forum. Tematy ważne i poważne, ale również te, na które trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka.

Postprzez Pinkman » 20 sty 2018, o 15:25

Chciałbym podjąć dyskusję na temat pomysłu, który zalęgł się w mojej głowię. Na początku chciałbym przyznać się że od jakiegoś czasu nie grałem na żadnym forum, z powodu braku interesującej gry, więc moja propozycja może być nieco odrealniona i jeżeli tak jest to proszę o ściągnięcie mnie na ziemię.

TL;DR: PBF o tematyce szpiegowskiej, który wykorzystywałby wszystkie funkcje forum jak rangi, ukryte fora, przejmowanie kont, prywatne wiadomości etc.

Wszystko jest osadzone w agencji wywiadowczej fikcyjnego kraju, która ma za zadanie wspierać informacjami działania wojenne państwa na froncie. Gracz może wcielić się w Agenta bądź Kreta, czyli szpiega wrogiego państwa. Nikt poza administratorem nie ma pojęcia kto jest kim. Użytkownik tworzy swoją kartę w której zawiera historię postaci i inne niezbędne informacje. Kartoteka jest przechowywana w archiwach, im wyższa ranga agenta tym trudniej dostać się do szczegółów na temat postaci, bo są ukryte na głębszych poziomach do których potrzebna jest odpowiednia ranga bądź klucz (czyli specjalne konto). Ewentualnie otrzymanie "skanu" od postaci fabularnej bądź innego gracz (wiarygodność jest tu problemem). Wspinanie po szczeblach opiera się na rozwiązywaniu szyfrogramów, które były by jako przechwycone telegramy, znajdowaniu kretów, interakcjach między postaciami oraz działaniami w fabule.

Agenci mogą przesłuchiwać postacie graczy jak i fabularne. Niżej rangą agenci mogą zadać im trzy pytania, na które można odpowiedzieć Tak/Nie (wiem, nie na wszystko da się w ten sposób odpowiedzieć) i przynajmniej jedno musi być poprawne oczywiście agent nie wie które z nich. Wyżsi rangą mają do wykorzystania wariograf, którego działaniem decyduje MG i jak wiadomo nie są to urządzenia idealne i można nagiąć ich mechanizmy. Istnieje również serum prawdy, ale jest nielegalne i wyciągnięte tym sposobem informacje nie mogą zostać wykorzystane przeciwko postaci.

Myślałem nad tym że każdy agent może również zostać zwerbowany przez wrogie państwo za pomocą pieniędzy bądź szantażu i stać się szczurem, nie wiem jednak czy nie jest to zbyt skomplikowane przynajmniej na początek. Kolejne rozwinięcia pomysłu mogę dodać z czasem, a na razie to tyle.

Jakie są wasze przemyślenia?
Pinkman

Postprzez Venerium » 1 mar 2018, o 15:55

Ciekawe. Szkoda że na pomyśle się skończy.
Venerium

Postprzez Meridion » 13 mar 2018, o 21:35

Brzmi jak dużo roboty dla mistrza gry :)

Granica PBf - gra w świecie high fantasy.
Grymuar - granicowe wiki, gdzie opisana została mechanika i świat.
Donosiciel - najświeższe wieści z świata granicy.
Meridion

Postprzez Amavith » 14 mar 2018, o 17:58

Czy to źle, Meridion? Jak dla mnie świetna zabawa. Za dużo ostatnio spychania Narratorów na boczny tor, już mało gdzie ostał się staromodny (a zarazem jedyny "prawilny") styl rozgrywki Gracz - Mistrz Gry.
Obrazek
Amavith

Postprzez Meridion » 14 mar 2018, o 20:26

Nie chodziło mi o to, że to źle. Raczej chciałem zwrócić uwagę, że może to ich przytłoczyć i ostatecznie nie wyrobią z zadaniami -> projekt nie wypali. Dobrze by było tutaj jak najwięcej rozwiązać od strony skryptów, tak by MG mieli jak najmniej roboty,

Granica PBf - gra w świecie high fantasy.
Grymuar - granicowe wiki, gdzie opisana została mechanika i świat.
Donosiciel - najświeższe wieści z świata granicy.
Meridion

Powrót do Dyskusje