Warsztat programistyczny [JS/PHP/HTML/CSS/Inne]

Miejsce, w którym użytkownicy forum mogą pochwalić się swoją, szeroko rozumianą, twórczością artystyczną - prozą, poezją, grafiką, śpiewem czy figurkami z plasteliny, a także blogami, portfoliami, galeriami itp.

Postprzez Luxter » 4 wrz 2017, o 10:11

Jeśli dobrze rozumiem, to po prostu chcesz ramkę dookoła avatarów? Niestety nie pomogę Ci w kwestii tego, jak to dokładnie zrobić na forumpolish, ale mogę pokazać przykład jak to zrobić wszędzie (gdzie możesz edytować HTML i CSS oczywiście).

https://jsfiddle.net/Luxter/233wkur7/

Aby osiągnąć pożądany rezultat potrzebne są nam dwa obrazki: avatar właściwy oraz obrazek z ramką (ten drugi koniecznie musi zawierać tylko ramkę i resztę w kolorze przezroczystym). Za to odpowiada ten fragment:
Kod: Zaznacz cały
<img class="avatar" src="http://visionlighthouse.cba.pl/vlforum/download/file.php?avatar=987_1484229301.jpg" />
<img class="border" src="http://i.imgur.com/PHEo7wJ.png" />


Dodatkowo oba te obrazki upychamy w <div> nadrzędny, który jest kontenerem na nie:
Kod: Zaznacz cały
<div class="avatar_container">


Jakbyś teraz usunął w przykładzie zawartość dodanych CSS (prawa-górna ćwiartka), to byś zauważył, że obrazki owszem są, ale obok siebie. Aby zmusić je do zachodzenia na siebie dodajemy do CSS:
Kod: Zaznacz cały
.avatar, .border {
  position: absolute;
  width: 120px;
  height: 160px;
}


"position:absolute" oznacza, że oba obrazki mają się zaczynać od lewego-górnego rogu elementu nadrzędnego (właśnie po to dodaliśmy wcześniej nasz <div> kontener wcześniej). "width" i "height" to odpowiednio szerokość i wysokość obrazka oraz ramki (dobierzesz sobie swoje wartości).

Jeśli chcesz ramkę bardziej fikuśną, np. taką jak tu: https://jsfiddle.net/Luxter/u9wyj1wf/3/ (nieprostokątna rameczka spod której normalnie "wystawałby" prostokątny avatar), to poradnik jak to zrobić wstawiłem w tym temacie kilka postów wyżej: viewtopic.php?f=17&t=837#p12519

Jeżeli zaś Twoim celem było tworzenie własnych rameczek w sposób analogiczny do tego na VL (do czego link podesłałeś) to niestety nie mogę Ci pomóc, bo sam nie wiem jak to działa. Widzę tylko, że działa to w oparciu o bibliotekę kineticjs (która jest przestarzała i oficjalnie nierozwijana oraz bez wsparcia), więc jak już to polecam się rozejrzeć za nowszą alternatywą.
Avatar użytkownika
Luxter
 
Posty: 15
Dołączył(a): 20 cze 2015, o 10:10
Numer GG: 760737

Postprzez Shotaro » 30 mar 2018, o 20:13

Hejka :D
Potrzebuję pomocy z tabelkami w PHP - https://www.phpbb.com/community/viewtop ... &t=2466066.
Chcę zrobić tabelkę i później przycisk na dole tabelki, dzięki któremu będzie można kopiować zawartość tabelki i później wklejać w innym miejscu na forum. Jak gracz będzie chciał wykorzystać technikę to tylko naciska przycisk i wkleja do swojego postu i w jego poście znowu ma ładną, przejrzystą tabelkę.
Z góry dziękuję za odpowiedź
Avatar użytkownika
Shotaro
 
Posty: 20
Dołączył(a): 17 mar 2018, o 11:22
Numer GG: 39500013

Postprzez Meridion » 31 mar 2018, o 11:41

W sensie chcesz BBCODE?

I ma być dowolna tabelka, czy raczej na zasadzie że jest w miarę konkretna z tytułami i gracz sobie tylko zawartość zmienia w sensie:

SIła - gracz_cos_tu_wpisuje
Zręczność - gracz cos tu wpisuje
Bystrość - gracz coś tu wpisuje
Przycisk do kopiowania


Granica PBF - gra w autorskim świecie high fantasy.
Grymuar - granicowe wiki, gdzie opisana została mechanika i świat.
Donosiciel - najświeższe wieści z świata granicy.
Avatar użytkownika
Meridion
 
Posty: 78
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 19:47

Poprzednia strona

Powrót do Nasza twórczość

cron