Zasada działania Vision News

Forum dotyczące portalu i jego działania. Doskonałe miejsce, by wyrazić swoją opinię o nim, zaproponować zmiany i przeczytać ogłoszenia zespołu redakcyjnego.

Postprzez Infi » 7 maja 2018, o 21:00

Jak obecnie działają artykuły z serii Vision News? Zgłaszanie newsów w temacie to konieczność, czy jedynie gwarancja uwzględnienia danej informacji?
Obrazek
LeviathanRPG.pl
Infi

Postprzez Kratos » 7 maja 2018, o 22:18

Z tego co widzę, to działa na zasadzie - wrzucisz ogłoszenie w temat z newsami - ogłoszenie zawita do niedzielnego Vision News. Ewentualnie niektóre pbfy są (z tego co widzę) sprawdzane osobiście, ale może się mylę. Jeśli tak jest, to nie wiem na jakiej zasadzie typowane są fora. Najlepiej jeśli wypowie się ktoś z kadry vl. Zapewne też ich odpowiedzi oczekujesz, a nie mojej. ;)
Obrazek
Kratos

Postprzez Jane Weller » 7 maja 2018, o 22:19

Infi napisał(a):Jak obecnie działają artykuły z serii Vision News?

Co przez to rozumiesz? Vision News cały czas działa tak jak działało od początku.

Wrzucanie treści newsów do wspomnianego przez Ciebie tematu to stuprocentowa gwarancja, że news znajdzie się w najbliższym niedzielnym wydaniu VN (pod warunkiem, że trafi tam najpóźniej do danej niedzieli do godziny piętnastej).

A konieczność tylko jeśli chce się mieć pełną kontrolę zarówno nad treścią, jak i formą newsa.

Co zaś do wspomnianego przez Kratosa sprawdzania, to i owszem, zaglądamy co tydzień na te fora, o których istnieniu wiemy, bez względu czy są w naszej bazie PBFów, czy nie.
To see a world in a grain of sand,
And a heaven in a wild flower,
Hold infinity in the palm of your hand,
And eternity in an hour.

William Blake "Auguries of Innocence"

DeviantART
Jane Weller
Administrator

Postprzez Infi » 8 maja 2018, o 15:18

Jane Weller napisał(a):Co przez to rozumiesz? Vision News cały czas działa tak jak działało od początku.

W porządku, po prostu dawno nie byłem na VL‐u i postanowiłem zapytać, czy coś się zmieniło.

Wątpliwości zasiały przede wszystkim tematy poruszane na Mini‐Chacie: członkowie redakcji omawiali tam nowinki ze świata PBF‐owego, które jednak nie ukazały się w Vision News. Wywnioskowałem z tego, że propozycje newsów koniecznie muszą być umieszczane w odpowiednim temacie – w przeciwnym razie nie ma mowy o publikacji. Nie widziałem jednak żadnej informacji na ten temat i chciałem się upewnić.

Teraz już wszystko jest dla mnie jasne, dziękuję za informacje. Zapewne wspomniane nowinki były za mało istotne, bo forum definitywnie było sprawdzone, ale nie powstał z tego żaden news.
Obrazek
LeviathanRPG.pl
Infi

Postprzez Kratos » 8 maja 2018, o 19:49

Co zaś do wspomnianego przez Kratosa sprawdzania, to i owszem, zaglądamy co tydzień na te fora, o których istnieniu wiemy, bez względu czy są w naszej bazie PBFów, czy nie.

Hmmm, ale to chyba jest jeszcze jakiś czynnik typujący takie fora? Nie odbierz tego jako atak, bo jestem zwyczajnie ciekawy. Moje Atarashii jest raczej aktywne i jak wszyscy tutaj wiedzą - istnieje. Ogłoszenia u nas pojawiają się także regularnie, ale w zasadzie nie pojawiamy się w VN od bardzo, ale to bardzo długiego czasu. Zresztą przyjąłem to jako moją winę, bo nie mam wolnej chwili na zrobienie porządków w temacie z prezentacją gry i przygotowanie newsa do VN. Na tym prostym przykładzie wnioskuję, że poza wiedzą "to forum istnieje" jest jeszcze jakiś czynnik, który wyznacza forum do sprawdzenia?
Obrazek
Kratos

Postprzez Jass » 8 maja 2018, o 19:59

Możemy nazwać ten czynnik "bycie człowiekiem". Zdarza się, że coś nam umknie, zdarza się że nie zawsze uda nam się przejrzeć wszystkie fora na czas (a trzeba wiedzieć, że jest to czasochłonne, a nawet i czasem uciążliwe zajęcie, szczególnie patrząc na to, że niektóre fora ciężko się ładują). Jeśli bylibyśmy za każdym razem w stanie wyszukać każdy news nie byłoby zapewne tego tematu. Jeżeli więc zależy Ci Kratos na publikacji newsów z Twojego forum, wiesz gdzie pisać... w przeciwnym wypadku zdajesz się właśnie na nasze "bycie człowiekiem".

A Tobie Infi trudno mi odpowiedzieć, bo trudno mi strzelać jakie "nowinki" miałeś na myśli.
Obrazek
Jass
Administrator

Powrót do Portal