Informacje do newsów oraz ich korekta

Forum dotyczące portalu i jego działania. Doskonałe miejsce, by wyrazić swoją opinię o nim, zaproponować zmiany i przeczytać ogłoszenia zespołu redakcyjnego.

Postprzez Kamiru » 6 maja 2018, o 11:08

Treść newsa: Na forum trwają prace renowacyjne - Proelium pojawi się z nową szatą graficzną oraz pełną zawartością fabularną (pojawią się m.in. bestie legendarne i choroby), której jeszcze brakuje w spisach. Z szacunku do grających już osób forum nie zostanie zamknięte, by gracze w spokoju mogli kontynuować swoje rozgrywki. Rejestracja na forum zostaje tymczasowo zablokowana. Osoby pragnące grać na forum podczas renowacji, a nie posiadające jeszcze kont, proszone są o kontakt z administracją (gg / discord).http://proelium.forumpolish.com/
Avatar użytkownika
Kamiru
 
Posty: 7
Dołączył(a): 21 wrz 2017, o 13:07

Postprzez Shotaro » 9 maja 2018, o 06:56

Treść newsa: Zmienił się sposób awansu na Chuunina. Od teraz nie trzeba iść na egzamin na Chuunina, a wystarczy odbyć misję, kiedy już spełnia się wymagania na nową rangę. Decyzja została podyktowana tym, że gracze spędzali dużo czasu na egzaminie i każdy chciał go przechodzić w swoim tempie przez co niektórzy się niecierpliwili.

Adres forum: http://shinobinomono.pl/index.php
Avatar użytkownika
Shotaro
 
Posty: 7
Dołączył(a): 17 mar 2018, o 11:22

Postprzez wodahs » 13 maja 2018, o 19:00

Kochani!

  • Mamy przyjemność poinformować, że na forum powrócił temat z zadaniami od mistrza gry! Został on lekko zmodyfikowany i podzielony na tabele dla poszczególnych ras. Zapraszamy do zapisów!
    KLIK
  • Dzisiaj została dokonana aktualizacja fabuły w temacie, a także w tabeli na ogłoszenia. Uaktualniono również spis aktualnych sesji z MG!
    KLIK
  • Wciąż trwają prace nad nowym layoutem, a także kilkoma innymi rzeczami, o których wspominaliśmy - alchemia, zaklinanie, a także forumowy sklepik - trwają konsultacje.

Pozdrawiamy,
administracja forum
wodahs
 
Posty: 15
Dołączył(a): 12 lut 2018, o 21:28

Postprzez Octavia » 20 maja 2018, o 14:39

Treść newsa: Na Bialenii w głosowaniu wybrano nowego prezydenta. Zdecydowaną większością głosów, został nim Mardred von Salvepol-Nova Vita. Z tej okazji odbyło się tradycyjne rozdanie pączków na Placu Zielonym, a kilka dni później nastąpiło uroczyste powołanie nowego gabinetu.
Przygotowania do nadchodzących igrzysk są już na finiszu, a rozpoczną się one w nadchodzącym tygodniu.

Adres forum: https://spolecznosc.bialenia.org.pl/
Octavia
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28 wrz 2013, o 10:43

Postprzez wodahs » 25 maja 2018, o 21:36

Kochani!

Mamy dla Was kilka informacji mniej lub bardziej przyjemnych.

1. Na początek chcielibyśmy ogłosić nabór na stanowisko Mistrza Gry! O co chodzi? Osoba na tej pozycji miałaby za zadanie prowadzić rozgrywki fabularne dla rządnych przygód graczy - czy to wcześniej zaplanowanych, opisanych w odpowiednich działach czy poprowadzonych na tak zwanym spontanie.
Nie oczekujemy mistrzowskiego kunsztu pisarskiego, gdyż jego wyrobienie przychodzi z czasem. To czego jednak wymagamy to komunikatywność (stawiamy na wspólną komunikację oraz zadawanie pytań w razie nieścisłości) oraz w miarę systematyczne odpisy - przynajmniej jeden na 48H.
Chętne osoby proszone są o składanie swojej kandydatury na PW Shadowhunter.

2. Koders - osoba kodująca lub opiekun techniczny - mówiąc wprost, ktoś, kto byłby gotów sprawować pieczę nad stroną techniczną forum. Po co? Cóż, jak wiadomo obecne kody troszeczkę się sypią - jednym forum się rozłazi, u innych rozciąga, rozlatuje itp. Niestety na chwilę obecną nie jesteśmy w stanie z tym nic zrobić. To jednak nie koniec smutnych wiadomości.
Jak zapewne wiecie w planach była zmiana obecnego layouta na inny. Niestety plany te zostają odroczone lub w ogóle nie zostaną zrealizowane. Powód? Brak osoby, która byłaby w stanie taki layout postawić w oparciu o projekt graficzny.
W związku z powyższym zwracamy się do Was drodzy gracze o wyciągnięcie pomocnej ręki. Popytajcie - Wam to nic nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc. Na pewno chętna osoba musiałaby zrobić projekt od A do Z + pola profilu. Jeśli takowa persona się nie znajdzie - jak powyżej - żadna ze zmian technicznych nie dojdzie do skutku. Przykro nam.

3. Z racji nieustannie zbliżającego się końca Maja, przypominamy o konieczności uzupełnienia dzienników postaci o wszystkie rozgrywki fabularne + retra prowadzone na aktualny miesiąc. Podliczenie gier odbędzie się 1 czerwca.

4. Przypominamy o obowiązku uzupełnienia profili postaci o wszystkie wymagane pola, a także nazwy multikont - pełne imię lub nazwisko postaci, albo ewentualny znak rozpoznawczy, np. skośny i spółka.

5. Zachęcamy do wzięcia udziału w zadaniach od MG, a także do przyłączenia się co chętniejszych dusz do aktualnie prowadzonej sesji.

6. Wampiry! Ostatni, acz równie ważny o ile nie najważniejszy punkt tego ogłoszenia kierujemy do Was! Pilnie poszukujemy gracza, który czułby się na siłach, by zorganizować, rozbudować i pokierować grupą nieśmiertelnych, których obecny stan jest dość kiepski. Nadal wierzymy, że uda się to jakoś naprawić, jednakże i tutaj potrzebna nam Wasza pomoc drodzy gracze! Nie jesteśmy w stanie wszystkiego organizować sami, chociażby z racji szczupłych zasobów rąk do pracy. Prosimy o zrozumienie.

Pozdrawiamy,
administracja forum
wodahs
 
Posty: 15
Dołączył(a): 12 lut 2018, o 21:28

Postprzez Ivan » 26 maja 2018, o 10:30

Treść newsa: Rozbudowa Novigradu zakończona! Od czasu otwarcia forum liczba fabularnych tematów z lokacjami znajdującymi się w obrębie miejskich murów powiększyła się niemal dwukrotnie. Wierzymy, że dokładniejsze przeniesienie struktury metropolii na płaszczyznę gry da naszym graczom większą swobodę podczas poruszania się w fabule oraz planowania wątków. A skoro o planowaniu mowa, chcemy także nadmienić, że wisienką na kremie dla powyższej wiadomości będzie rychła publikacja wysokiej jakości mapy uwzględniającej większość wspomnianych tematów w topografii Wolnego Miasta.
Na etapie intensywnych projektów znajdują się także dodatkowe tereny zielone oraz nowa wioska, wskazane przez graczy w naszej ostatniej ankiecie na temat zróżnicowania środowiska gry.

Adres forum: http://vattghern.com
Obrazek
Avatar użytkownika
Ivan
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 sie 2016, o 11:28

Postprzez Borys » 27 maja 2018, o 12:00

Podwoje otwiera Borysada v11, kolejna strategiczna edycja. Tym razem przyjdzie nam się zmierzyć w klimatach starożytnych...

https://borysada2.cba.pl//viewtopic.php?f=295&t=1600
Czy sądzicie, że dobrze odegrałem swoją rolę w tej życiowej farsie?
August
Avatar użytkownika
Borys
 
Posty: 86
Dołączył(a): 16 sie 2012, o 17:23
Lokalizacja: Front wschodni

Postprzez Meridion » 29 maja 2018, o 09:58

Tytuł: Grymuar - forumowe wiki

Treść newsa: Postanowiliśmy przenieść wszystkie artykuły dotyczące opisu świata (rasy, magię, lokacje, miasta, etc) na skrypt MediaWiki (coś w rodzaju Wikipedii). Jako, iż nasz świat po prawie dziesięciu latach istnienia rozrósł się całkiem pokaźnie, uznaliśmy, iż w ten sposób łatwiej będzie wyszukiwać informacje na jego temat. Dzięki skryptowi mogliśmy również bardziej usystematyzować informacje dotyczące tych samych grup opisów (np. ras), przez łatwiej jest porównywać podobne tematy. Przy okazji uzupełniliśmy część opisów. Grymuar jest dostępny od kilku tygodni i jak do tej pory spisuje się świetnie.

Adres forum: https://grymuar.granica-pbf.pl


Granica PBF - gra w autorskim świecie high fantasy.
Grymuar - granicowe wiki, gdzie opisana została mechanika i świat.
Donosiciel - najświeższe wieści z świata granicy.
Avatar użytkownika
Meridion
 
Posty: 43
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 19:47

Postprzez wodahs » 31 maja 2018, o 21:38

Jak zwykle - mamy dla Was kilka informacji!

1. Na początek przypominamy o konieczności uzupełniania swoich dzienników! Po co? Aby otrzymać punkty! Podliczenie odbędzie się jutro, także szybciutko uzupełniać braki!
Dla przypomnienia: 3 gry = 1 pkt. Liczą się również retrospekcje, o ile zostały one umiejscowione w datowaniu na konkretny miesiąc!

2. Mili Państwo, przywitajcie się proszę z dwoma nowymi Mistrzami Gry! Są nimi Cheryl Dawson - znana jeszcze jako jestemkimś oraz Joe Fisher. Trzymajcie za nich kciuki!

Skład administracji oraz MG znajdziecie pod tym linkiem.

3. Dalsza część eventu dla czarowników niebawem ruszy - do tego czasu prosimy uzbroić się w cierpliwość. Quest ludzi ruszy jak tylko pojawi się wolny slot u Mistrza Gry! W tym miejscu pragniemy poinformować, iż jedna z naszych dzielnych graczek postanawia podjąć próbę zjednoczenia i odbudowy wampirzego klanu. Jej ogłoszenie znajdziecie pod tym linkiem. Wspomóżcie ją!

Zadania od MG możecie znaleźć pod tym linkiem.

4. Profile! Uzupełniajcie swoje profile! Karta postaci, statystyki, komunikacja, dziennik - są to pola obowiązkowe do wypełnienia. Opcjonalnymi pozostają relacje oraz dom. W przypadku nagminnego braku wymaganych informacji będą wyciągane konsekwencje.

Pozdrawiamy,
administracja forum
wodahs
 
Posty: 15
Dołączył(a): 12 lut 2018, o 21:28

Postprzez Vulfila » 4 cze 2018, o 12:45

Tytuł: Odkrywaj świat Dragon Ball w Nowej Erze

Treść newsa: Zgodnie z zapowiedziami w kwietniu ruszyła Nowa Era, wieńcząca jednocześnie Event Smoczy Oddech. Ruszyliśmy z odświeżonym wyglądem, mechaniką i sytuacją fabularną. To doskonały moment na rozpoczęcie przygody na Dragon Ball New Generation. Zacznij już dziś! Zostań wojownikiem jak Songo!

Adres forum: http://dbng.forumpl.net/
Avatar użytkownika
Vulfila
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 sty 2018, o 20:55

Postprzez Owl » 16 cze 2018, o 16:43

Otwarcie magicznego Zoo

Treść newsa:
Niedawny atak wampirów na Cross City zostawił wszystkich z raną w sercu. Burmistrz i władze miasta pragną wyrazić głęboki smutek z powodu strat wśród mieszkańców. Zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby nigdy już nie wydarzyła się podobna tragedia, a winni zostali ukarani.

Na dowód, że Miasto nie upadło, żyje i rozwija się prężnie zostanie zorganizowany festyn podczas którego nastąpi otwarcie pierwszego na nowym świecie magicznego Zoo. Zostanie również położony kamień węgielny pod budowę torów, które prowadzić będą do Londynu. Na uroczystości zjawi się sam Burmistrz, a wszelkie datki zostaną przekazane ofiarom ataku.

Festyn rozpocznie się 23 czerwca.

Adres forum:
http://forum.wizardsworld.pl/
Obrazek
Avatar użytkownika
Owl
 
Posty: 5
Dołączył(a): 17 sie 2015, o 07:03

Postprzez Aishele » 20 cze 2018, o 09:53

Treść newsa: Herbia wzbogaciła się o nowego Mistrza Gry, a jest nim Sherds! Nowymi Bardami zostali zaś Theodoros i Nainsi, na stanowisko wrócił także Leevakk.

Adres forum: http://herbia.cba.pl/index.php
*

Obrazek
Avatar użytkownika
Aishele
 
Posty: 78
Dołączył(a): 26 lis 2013, o 12:57

Postprzez wodahs » 24 cze 2018, o 16:13

Kochani!

1. Pragniemy poinformować, że z dniem dzisiejszym weszła lekka modyfikacja regulaminu tworzenia postaci. Dotyczy ona 10 punktu II części regulaminu - Tworzenie Postaci.
Regulamin znajdziecie: tutaj

Ponadto w związku z wprowadzeniem zmiany powyżej, do tematu zamówień dodano nową rubrykę.
Zamówienia znajdziecie: tutaj

2. Przypominamy o sesjach treningowych dla Nefilim. Każdy nauczyciel szkolący młodszego Nefilim jest zobowiązany do przesłania linku do zakończonej sesji do któregoś z administratorów wraz z krótkim opisem tego, co zostało przekazane w trakcie nauki, np. walka wręcz. Wówczas administrator wręczy osobie nauczanej odpowiednią ilość punktów do danej statystyki oraz punkty dla nauczyciela do własnego rozdysponowania.

Spis administracji znajdziecie na ogłoszeniu na stronie głównej forum, a także bezpośrednio w tym temacie.

3. Informujemy, że aby zachować kolor postaci, należy napisać minimum jednego posta na dwa tygodnie. W przypadku braku takowego oraz stosownej informacji na temat nieobecności (tą umieszczamy w odpowiednim do tego temacie) postać zostaje z automatu wrzucona do grupy postaci nieaktywnych. Wówczas jej wizerunek trafia do puli wizerunków to przejęcia. Radzimy tego pilnować, gdyż w momencie chęci powrotu, większy priorytet ma wpisana rezerwacja na przejmowany wizerunek niżeli powrót postaci. Ma to uchronić innych graczy przed świadomym zajmowaniem wizerunku.
W tym miejscu administracja pragnie zaznaczyć, iż każda tego typu sytuacja będzie rozpatrywana indywidualnie w oparciu o ważne wytyczne w tym aktywność danego użytkownika.

UWAGA: posty typu "tu pojawi się post" nie są brane pod uwagę w trakcie sprawdzania ostatniej aktywności postaci.

4. Kochani! Pamiętajcie, aby koniecznie odwiedzić temat z zadaniami od MG! Obecnie trwa event dla czarowników. Po nich ruszy zabawa dla ludzi.

Temat do działu zadań od MG: tutaj

5. Wróżki! Rozpoczął się Wasz event! Wbijajcie i bawcie się! Dla przypomnienia - wszyscy otrzymali stosowną informację, którą znajdą w swoich korespondencjach wraz z linkiem do sesji.
Link do eventu: tutaj

Pozdrawiamy,
administracja forum
wodahs
 
Posty: 15
Dołączył(a): 12 lut 2018, o 21:28

Postprzez Vulfila » 6 lip 2018, o 22:26

Treść newsa:

Piekło w Galaktyce. Tak mówi się o sławnej Fabryce Smoczego Oddechu na Namek, znanej nawet w najdalszych zakątkach Wszechświata. Wyrok skazujący w tym miejscu to ponoć gorsze od kary śmierci. Wszystkie te opinie mają swoje ugruntowane podłoże w rzeczywistości. Stamtąd się nie wychodzi. Nikt nigdy nie uciekł. Pracuje się w męczarniach. Co więcej, nikt nie zna tajemnicy skrywanej w tym miejscu. Przerażającej prawdy o tym… skąd Changelingi zyskały swoją potęgę…

Zapraszamy do udziału w pierwszym ogólnoforumowym evencie od otwarcia Nowej Ery Dragon Ball New Generation.

Więcej informacji znajdziesz na tej stronie: http://dbng.forumpl.net/t546-eventy#25784

Adres forum: http://dbng.forumpl.net/
Avatar użytkownika
Vulfila
 
Posty: 12
Dołączył(a): 22 sty 2018, o 20:55

Postprzez Aishele » 25 lip 2018, o 16:26

Treść newsa:

Cóż tam, panie, w polityce? Jakie nieszczęścia dręczą Herbię? Poczytajcie nowe wieści ze świata!

Mamy też dwa całkiem świeże teksty w Bibliotece. Pierwszy - autorstwa Callisto - dotyczy Złotej Ery Wysokich Elfów i legendarnych formacji wojskowych z tamtych czasów. Drugi - napisany z prawdziwie etnograficznym zacięciem przez naszą nowiutką graczkę, znaną jako Jedenastka - przybliża nam życie na tajemniczym Archipelagu Łez oraz tradycję qhirin.

Adres forum:
herbia.cba.pl
*

Obrazek
Avatar użytkownika
Aishele
 
Posty: 78
Dołączył(a): 26 lis 2013, o 12:57

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portal