Informacje do newsów oraz ich korekta

Forum dotyczące portalu i jego działania. Doskonałe miejsce, by wyrazić swoją opinię o nim, zaproponować zmiany i przeczytać ogłoszenia zespołu redakcyjnego.

Postprzez wodahs » 7 paź 2018, o 09:38

Adres forum: http://shadow-york.pl

Treść newsa:
Kochani!
 • Dzisiaj pojawiła się aktualizacja na stronie głównej. Obejmuje ona nowy opis fabularny oraz wstawienie linku wraz z krótkim opisem do nadchodzącej sesji z MG! Zachęcamy do zapoznania się z informacjami, a także do zajrzenia tematu z rozpiską fabularną.
  TUTAJ mogą stawiać się WSZYSCY WYTYPOWANI przez swoje rasy reprezentanci. W swoich postach winni uwzględnić całkowite odebranie broni oraz innych niebezpiecznych przedmiotów. O telefonach również mogą zapomnieć. Przypominamy, że wstęp ma tylko JEDEN kandydat na rasę bądź grupę zorganizowaną.
  Na sam bal/przyjęcie/event zaproszeni są WSZYSCY. Udostępnione zostaje im całe Alicante!
  TUTAJ mogą wbijać chętni na zwiedzanie stolicy.
  Dla przypomnienia:
  • Czarownicy: Opal Lengyel, 169 letnia czarownica.
  • Nefilim: James Whitelight, 23 letni łowca, wybrany przez innych nefilim.
  • Wampiry: Elisabeth Graves, 549 letnia wampirzyca, wybrana spośród grupy.
  • Wataha wilkołaków: Kieran Vaughan, 33 letni wilkołak, przywódca watahy.
  • Wilkołaki niezrzeszone: Edward Greyback, 32 letni wilkołak, wybrany spośród niezrzeszonych.
  TUTAJ znajduje się temat z informacjami fabularnymi.
 • Sprawa wróżek została rozwiązana wcześniej. Od dziś obowiązują je nowe postanowienia.
  TUTAJ znajdują się postanowienia.
  TUTAJ znajduje się nowy portal do świata wróżek. Stary został zniszczony za sprawą działań sekty.
 • Zapraszamy zrzeszonych czarowników do wzięcia udziału w evencie!
  TUTAJ znajdują się informacje.
  Do zdobycia jest umiejętność specjalna: demoniczna forma. Reszta niech się nie martwi, każdy otrzyma możliwość zdobycia tej umiejętności. Prosimy tylko o cierpliwość. Obecna tura idzie jako pierwsza, gdyż jest kontynuacją dawno rozpoczętego questa.
 • Trzymajcie kciuki za Caranthir! Będzie prowadziła swoją próbną sesję jako MG! W tym miejscu z przykrością informujemy, iż Chloe niestety nie przeszła swojej próby. Niemniej dziękujemy jej za chęci!
Pozdrawiamy,
Administracja forum
wodahs
 
Posty: 15
Dołączył(a): 12 lut 2018, o 22:28

Postprzez wodahs » 27 paź 2018, o 21:50

Adres forum: http://shadow-york.pl

Treść newsa:

 • Z przykrością żegnamy jednego z naszych administratorów, Finlaya. Dziękujemy mu za ogrom pracy włożonej w forum.
 • W związku z rozwojem fabuły, pragniemy poinformować, iż na mocy decyzji Rady Clave, nowym Dyrektorem Instytutu w York został James Whitelight (awansowany podwójnie, również ze stanowiska Junior Admina na Admina)! Od dziś to on będzie kierować i opiekować się placówką łowców.

  Dodatkowo przypominamy, iż Nefilim otrzymali aktualizację tablicy zadań.
  Znajdziecie ją: TUTAJ
 • Pozostałe aktualizacje zadań otrzymali również:
  - czarownicy
  - wróżki
  - wampiry
  - wilkołaki
 • W związku z mocno zachwianą równowagą w grupach, grupa czarowników została tymczasowo zamknięta. Gorąco zachęcamy do tworzenia kont u: Nefilim oraz Faerie.
  Ponadto przypominamy, iż od kilku dni obowiązują nowe zasady tworzenia multikont! Więcej na ten temat znajdziecie w regulaminie forum.
 • Zapraszamy do Halloweenowej zabawy! Więcej na jej temat znajdziecie: TUTAJ
wodahs
 
Posty: 15
Dołączył(a): 12 lut 2018, o 22:28

Postprzez wodahs » 18 lis 2018, o 13:43

Adres forum: http://shadow-york.pl
Treść newsa:
Kochani!
1. Pragniemy poinformować iż na stanowisko administratora powraca Finlay!
2. PRZYPOMINAMY o konieczności uzupełniania profili o następujące linki: Karta Postaci, Dziennik, Statystyki, Wiadomości. Są to tematy dodatkowe, których BEZWZGLĘDNIE wymagamy. Takie pola jak Dom czy Relacje są polami dodatkowymi. Ponadto wymagamy wpisania w tabelę Multikonta, wszystkich swoich multików!
Jest to już któryś raz z rzędu, gdzie musimy o tym przypominać. Nie chcemy być niemili, jednakże w przypadku zignorowania PW przypominającego, zostaną wyciągnięte mniej przyjemna konsekwencja - ostrzeżenie. W tym miejscu administracja nie będzie wdawać się w dyskusję z roszczeniami, gdyż niejednokrotnie przypominała i ostrzegała.
3. Od niedawna w opisach ras zagościły niewielkie ikonki symbolizujące daną frakcję. Jeżeli ktoś ma pomysł na lepszą propozycję, którą chciałby wykonać tj. ładnie wyciąć i obrobić, niech taką gotową już ikonę wyśle na PW Shizhi.
4. Z dniem dzisiejszym frakcja wróżek doczekała się powstania mapy ich świata. Mapa powstała w oparciu o wycięcie z większego fragmentu i absolutnie nie jest dziełem zrobionym "od zera". Powstała na potrzeby forum, aby ułatwić graczom poznanie geografii świata wróżek.
5. Mamy nadzieję, że niebawem pojawi się obszerniejszy opis alchemii - więcej informacji pojawi się, gdy będzie on już odpowiednio przeredagowany. Z pewnością pojawią się również ikony poszczególnych "potionków".
6. W tabeli na stronie głównej pojawił się odnośnik do tematu z zadaniami fabularnymi.
7. Chcielibyśmy nadać npcom wygląd - mowa tutaj o npcach Nefilim i ludzi. Jeżeli ktoś ma pomysł na twarz, proszony jest o przesłanie jej na PW Shadowhunter.

8. Przypominamy, iż trwają poszukiwania na stanowisko Mistrza Gry w ilości 1. Chętni proszeni są o zgłaszanie kandydatur na PW Shadowhunter. W tym miejscu administracja podkreśla, iż nie będzie brała pod uwagę kandydatur osób, które już piastowały to stanowisko, po czym zniknęły bez słowa.

Pozdrawiamy,
Administracja forum

Zapraszamy na Shadow York
wodahs
 
Posty: 15
Dołączył(a): 12 lut 2018, o 22:28

Postprzez Ivan » 22 lis 2018, o 15:22

Treść newsa: Wakacje się skończyły, a jesienne porządki przed zimą trwają w najlepsze. W ostatnich tygodniach nasi użytkownicy byli na bieżąco informowani o kolejnych aktualizacjach, wśród których należy wymienić dodanie nowego, bogatego w tematy i obiecanego forum „Las”, wzbogacenia forumowej mechaniki o unikalną rasę półelfa oraz profesję psionika (zwanego w książkowej nomenklaturze „czujnym”). Poza wymienionymi, system został uzupełniony o detale związane z walką bronią oraz manewry, które będzie można wykorzystać na użytek potyczek. Nie zabrakło także czegoś dla magów, którzy będą mieli od teraz do dyspozycji większą liczbę czarów do wyboru z listy tych ogólnie dostępnych. Na zakończenie, jako wisienka na kremie - Punkty Osobowości, które współistniejąc z istniejącymi już Punktami Wprawy (doświadczenia) będą nagradzały graczy za nietuzinkowość charakterów ich postaci oraz kunszt ich odgrywania.
Adres forum: http://vattghern.com
Obrazek
Avatar użytkownika
Ivan
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 sie 2016, o 12:28

Postprzez wodahs » 25 lis 2018, o 13:23

Treść newsa: Kochani!

Dzisiaj chcielibyśmy wyjść Wam trochę naprzeciw. Jest to rzecz normalna, jednakże zwracamy Waszą szczególną uwagę na kreowanie postaci.
Od pewnego czasu zauważyliśmy, iż powszechną tendencją jest tworzenie postaci tzw. outsiderów. Z jednej strony jest to rzecz fajna i dająca spore pole do popisu - z drugiej taką postać niekiedy bardzo ciężko wciągnąć w fabułę. Gusta są różne, opinie również - my jako administracja chcielibyśmy jednak zachęcić Was do pokonywania własnych obaw.

Ktoś ma pomysł, aby zagrać wróżką, nefilim, wilkiem, wampirem, czarownikiem, ale boi się nieznanego? Nie ma problemu! Wystarczy przejść przez temat ras,uprzednio wybierając tą, która by nas interesowała. Opisy zostały skonstruowane i podzielone tak, aby czytanie ich było proste i przyjemne. Jeżeli jednak ktoś nadal czuje się niepewny, niech nie rezygnuje z pomysłu! My jako administracja dołożymy wszelkich starań, aby rozwiać wszelkie wątpliwości. Nie bójcie się pytać - nie gryziemy!

Przy kreowaniu postaci należy zadać sobie kilka zasadniczych pytań - po pierwsze: co chcemy osiągnąć? Czy interesują nas gry pod okiem MG? A może preferujemy spokojne rozgrywki skupiające się na rozwoju relacji? Z pozoru są to tematy błahe, w rzeczywistości jednak mocno rzutują na istnienie i wkład stworzonej postaci w forumowy świat SY. Jest to również spore ułatwienie dla pozostałych graczy, którzy wiedzą, na ile mogą na Tobie polegać.

Nie wiesz, co wybrać? Nie masz pomysłu? A może masz, tylko nie potrafisz go sprecyzować? Boisz się, że nikt nie będzie chciał z Tobą grać? Bzdura! Po zadaniu i odpowiedzeniu na listę powyższych, dość istotnych pytań, warto przejść przez poszukiwania. Temat ten wręcz kipi od szukajek wystawionych przez graczy. Spora część z nich pozwala na wprowadzenie wielu modyfikacji, co w żaden sposób nie ogranicza kreatywności potencjalnego gracza. Warto więc poświęcić im uwagę. Raz, że pozwalają na natychmiastowe zawiązanie od jednej do nawet kilku relacji jednocześnie i szybkie wprowadzenie do fabuły, dwa, zazwyczaj są wystawiane przez ludzi z tak zwanym stażem - graczy, którzy spędzili na forum już jakiś czas i z pewnością nie uciekną, czego przecież nikt z nas nie lubi! <3

Kiedy już wiesz, co chcesz osiągnąć, jaki pragniesz mieć wkład w fabułę i kogo kusi Cię zrobić, nadchodzi pora, aby zapoznać się troszeczkę z samym uniwersum. Nie każdy z graczy czytał/oglądał Dary Anioła - pewien administrator w ogóle w tym nie siedział. Wszystko na forum zostało jednak skonstruowane tak, aby pomóc w odnalezieniu się każdej przybyłej duszy. Warto również zaznaczyć, iż pomimo oparciu o świat Darów Anioła, forum wciąż prężnie się rozwija. Oznacza to, iż zdarzają się i zdarzać będą nagięcia kanonu na poczet fabuły, jej napędzania i modyfikacji w ramach konsekwencji podjętych przez graczy decyzji..
Należy również wspomnieć, iż nie wszystko jest w stu procentach wzorowane na książkach. Wiele niedomówień zastąpiono nowymi rozwiązaniami, co poniekąd czyni nas autorskim forum. : )

Za wszelkie tego typu rozwiązania odpowiada rzecz jasna nie tylko administracja. Dla przykładu warto przejrzeć tematy: bestiariusza, tudzież [url=http://shadow-york.pl/viewtopic.php?p=30228#30228&#8221]alchemię[/url]. Są to bowiem dobre przykłady na inwencję twórczą graczy. To właśnie dzięki nim forum zostało wzbogacone o nowe informacje. Podobnie wygląda sprawa w związku z pewnymi smaczkami w opisach ras i nie tylko. My jako administracja chylimy czoła dla tych wszystkich dusz, które postanowiły nam pomóc! <3

Oczywiście, gdyby pojawiły się jakiekolwiek pytania, zachęcamy do zadawania ich w odpowiednim [url=http://shadow-york.pl/viewtopic.php?p=26871#26871&#8221]temacie[/url].

Całe kompendium wiedzy znajduje się pod tym linkiem.

Inne przydatne tematy to:
* Porozumienia - spis zasad zatwierdzonych przez Clave oraz przedstawicieli ras Podziemia.
* Fabuła - temat, w którym zawieramy wszystkie aktualizacje fabularne.
* Zadania - temat, w którym zawarte są spisy wszystkich ważniejszych tematów organizacyjnych dla poszczególnych ras.
* Ogłoszenia od użytkowników - dział, w którym gracze wystawiają swoje ogłoszenia informacyjne.
* Ogłoszenia od administracji - dział, w którym administracja wystawia swoje ogłoszenia.

Reasumując: nie bójcie się kombinować! Chcecie zrobić Nefilim, który dokona rewolucji w poglądach łowców na temat innych ras? Go Ahead! Chcecie stworzyć wilkołaka, który zacznie mieszać w istniejącej watasze? A może interesuje Was wróżka, która zacznie ubiegać się o koronę? Pomysłów jest cała masa, wystarczy tylko je sprecyzować, a w razie wątpliwości skontaktować się z administracją. Chętnie pomożemy i coś doradzimy! : ) Ważne jest, abyście to Wy wyszli z pytaniami do nas!

Pamiętajcie, forum jest dla Was, fabuła idzie dzięki Wam. Razem napędzajmy tą cudowną machinę, dzięki której możemy choć na chwilę porzucić powłoki zwykłych ludzi i wcielić się w role magicznych postaci. <3


Adres forum: http://shadow-york.pl/index.php
wodahs
 
Posty: 15
Dołączył(a): 12 lut 2018, o 22:28

Postprzez Aishele » 1 gru 2018, o 12:04

Treść newsa:

Na Herbii nie tak dawno powstał dział poświęcony pamiętnikom naszych postaci. Pojawiło się w nim trochę wpisów, a dla zachęcenia graczy do tworzenia kolejnych będziemy raz na jakiś czas organizować głosowanie, którego zwycięzcy będą nagradzani medalami. Pierwsza edycja właśnie w toku! Oddać głos na swojego faworyta może każdy posiadacz zaakceptowanej KP. Poczytać - każdy ;)

Przy okazji zapowiadamy, że już niedługo należy spodziewać się pierwszych atrakcji związanych z urodzinami Herbii - świętowanie jak zwykle rozciągnie nam się na praktycznie cały grudzień, a jego ramach będzie można wziąć udział w wielu większych i mniejszych konkursach, wysilić wyobraźnię i siły twórcze, zintegrować się z innymi graczami, nazbierać furę medali, nagród i prezentów... To już dziesięć lat, odkąd Herbia postawiła na tym świecie swoje pierwsze małe kroczki! Dołączcie do nas!

Adres forum:
http://herbia.cba.pl/index.php
*

Obrazek
Avatar użytkownika
Aishele
 
Posty: 78
Dołączył(a): 26 lis 2013, o 13:57

Postprzez Ivan » 11 gru 2018, o 17:22

Treść newsa:
Ruszyła rekrutacja na Młodszych Mistrzów Gry! Wszyscy zainteresowani już wkrótce będą mogli zasilić kadrę forum jako narratorzy autorskich wątków i opowieści oraz uzyskać różne wynikające z tego korzyści i przywileje.

W międzyczasie znaczącemu odświeżeniu uległa też szata graficzna forum — zmodyfikowaliśmy wygląd działów oraz ulepszyliśmy nasz czat nowymi funkcjami. Ciekawych progresu w wyglądzie naszej strony zachęcamy do odwiedzin naszego fanpage'a na którym zamieściliśmy screeny poprzednich wersji wraz z krótkim opisem najważniejszych zmian.

W związku ze zbliżająca się rocznicą otwarcia forum połączoną ze świętami Bożego Narodzenia postanowiliśmy urozmaicić życie forum małym losowaniem prezentów, które postacie naszych graczy zostaną obdarowane w trakcie swoich przygód.

Zapraszamy do zaglądania do nas także przez święta!

Adres forum: http://vattghern.com
Obrazek
Avatar użytkownika
Ivan
 
Posty: 11
Dołączył(a): 6 sie 2016, o 12:28

Postprzez shappie » 14 gru 2018, o 23:34

(mam nadzieję że to przejdzie :'D)

Treść newsa: Na poświęconemu tekstowym grom fabularnym discordzie wprowadzono kilka udogodnień, między innymi łatwe dodawanie sobie ról poprzez reagowanie na wiadomości bota. Dodatkowo w każdy piątek ogłaszany będzie temat tygodnia. Tydzień I (14.12-20.12) - Jaką sesję rozegraną na dowolnym TGFie wspominasz do dziś najlepiej? Mile widziane linki do nich, opowieści o tym co działo się OOC, jak sesja wpłynęła na ogólną fabułę TGFa oraz wyjaśnienie dlaczego akurat ona tak dobrze zapadła ci w pamięć. Zapraszamy do dyskusji na #przygody_storytelling_narracja.

Adres discorda: https://discord.gg/486FtEf
Avatar użytkownika
shappie
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 maja 2016, o 16:59

Postprzez shappie » 28 gru 2018, o 22:45

Treść newsa: Na TGFowym discordzie pojawił się nowy temat tygodnia. Tydzień III (28.12-3.01) - Kogo uważasz za najlepszego MG z jakim ci się pisało? Jakie rady dałbyś początkującemu Mistrzowi Gry? Czego Mistrz Gry powinien unikać? Skup się i przywołaj w myślach najlepsze sesje z MG jakie rozegrałeś w życiu, podziel się nimi i pochwal swojego MG. Co go wyróżnia? Tempo odpisów, ich objętość, niesamowite plot twisty, ciekawe zagadki... czy coś zupełnie innego? Temat ma na celu nie tylko przywołanie dobrych wspomnień, ale także (a może nawet głównie) aby nowi i starzy Mistrzowie Gry mogli poczytać sobie jak to wszystko wygląda z perspektywy gracza. Zapraszamy do dyskusji na #przygody_storytelling_narracja.

Adres discorda: https://discord.gg/486FtEf
Avatar użytkownika
shappie
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 maja 2016, o 16:59

Postprzez The Lion King » 29 gru 2018, o 17:22

Treść newsa: Nadchodzi Lewkokapitalizm. Do gry wprowadzona została waluta w postaci paciorków oraz pojawił się sklep. Wojownicy mogą tam zaopatrzyć się w pancerze, a szamani w niezbędne do odprawiania rytuałów zioła i artefakty.

Do Lwiej Krainy zawitał duch Świąt. Prezenty z Secret Santa trafiły do swoich adresatów, a każda z postaci otrzymała upominek od administracji. Na forum wystartował także świąteczny event, podczas którego mieszkańcy Afryki mogą na własnej skórze doświadczyć magii Świąt i po części stać się jednym z pomocników Świętego Mikołaja.

Adres forum: https://krollewpbf.pl/
Avatar użytkownika
The Lion King
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 gru 2018, o 19:58

Postprzez The Lion King » 5 sty 2019, o 20:54

Treść newsa: Wprowadzone zostały zmiany w systemie rozwoju postaci. Od teraz żeby mieć możliwość noszenia pancerzy, wytwarzania przedmiotów oraz kontaktowania się z duchami należy posiadać odpowiednią ilość punktów danej statystyki. Daje to graczom więcej ciekawych możliwości na kombinowanie z rozdawaniem atrybutów i tworzeniem własnych unikalnych połączeń.

Adres forum: https://krollewpbf.pl/
Avatar użytkownika
The Lion King
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 gru 2018, o 19:58

Postprzez The Lion King » 12 sty 2019, o 21:26

Treść newsa: Na forum uruchomiony został konkurs na najlepszy cytat. W każdym miesiącu gracze będą nominować cytaty, a na początku następnego wybierać ten, który najbardziej im się spodobał.

Mamy już za sobą pierwszą audycję forumowego radia, której można wysłuchać na naszym kanale na YouTube.

W polu profilu wprowadzono paski postępu, które informują o zdobytych punktach doświadczenia, a także ilustracje przedmiotów, które mogą znaleźć się w ekwipunku. Dzięki temu profile nabrały kolorów i stały się bardziej przejrzyste.

Adres forum: https://krollewpbf.pl

Obrazek do ogłoszeń: https://i.imgur.com/ak5E55m.png
Avatar użytkownika
The Lion King
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 gru 2018, o 19:58

Postprzez Meridion » 19 sty 2019, o 02:56

Przenieśliśmy bestiariusz do Grymuaru i znacznie rozszerzyliśmy opisy bestii zamieszkujących Alaranię. Oprócz usystematyzowanego opisu, każda została opatrzona grafiką pozwalająca na lepsze wyobrażenie sobie danego stwora. Zachęcamy wszystkich do zajrzenia, może natchnie was inspiracja i wykorzystacie jakąś z nich w swojej fabule lub świecie fantasy. Bestiariusz będzie systematycznie uzupełniany.

adres: https://grymuar.granica-pbf.pl/Bestiariusz
obrazek: https://grymuar.granica-pbf.pl/images/logo.png


Granica PBF - gra w autorskim świecie high fantasy.
Grymuar - granicowe wiki, gdzie opisana została mechanika i świat.
Donosiciel - najświeższe wieści z świata granicy.
Avatar użytkownika
Meridion
 
Posty: 49
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 20:47

Postprzez The Lion King » 3 lut 2019, o 11:45

Treść newsa: Płomień rewolucji ogarnął Złą Ziemię. Po wybraniu nowego przywódcy rewolucjoniści wyruszyli by pozbawić życia liderkę i jej syna.
Wielka gra się rozpoczęła! W wątkach fabularnych zaczęli pojawiać się tajemniczy NPC którzy są częścią większej zagadki.
W forumowym radiu odbyła się kolejna audycja. Tym razem gościem był główny Mistrz Gry.
Adres forum: https://krollewpbf.pl
Avatar użytkownika
The Lion King
 
Posty: 21
Dołączył(a): 1 gru 2018, o 19:58

Postprzez shappie » 9 lut 2019, o 13:47

Treść newsa: Na TGFowym discordzie pojawił się nowy temat tygodnia. Tydzień IX (08.02-14.02) - Eroski. Po prostu eroski. Temat sugerowany wielokrotnie, czyli erotyka w TGF. Co myślicie o erotycznych sesjach na swoich TGFach? Jak patrzycie na roleplaye, które są poświęcone tylko i wyłącznie opisywaniu scen seksualnych? Macie jakieś głupie wspomnienia w temacie, mądre przemyślenia, śmieszne skriny? A może chcecie podzielić się naprawdę dobrze napisaną sesją w tym klimacie? Postukajmy się końcówami na #kontrowersje_w_tgf.

Adres discorda: https://discord.gg/486FtEf
Avatar użytkownika
shappie
 
Posty: 7
Dołączył(a): 2 maja 2016, o 16:59

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Portal

cron