Mechanika Fate Core w PBF

Miejsce przeznaczone dla dyskusji i wymiany poglądów o grach typu Play By Forum. Tematy ważne i poważne, ale również te, na które trzeba spojrzeć z przymrużeniem oka.

Postprzez Meridion » 9 paź 2020, o 14:46

Szukałem ostatnio prostej mechaniki RPG, by zacząć prowadzić dla świeżych w RPG graczy i natknąłem się w ten sposób na Fate Core. Im dłużej zgłębiałem się w jego podręcznik, tym bardziej nabierałem przekonania, że to system stworzony wręcz dla gier PBF (przynajmniej tych które chcą mieć jakąkolwiek mechanikę). Jest on mocno nastawiony na fabularność, daje graczom duże możliwości popisu w opisywaniu poczynań graczy (częściowo przejmując momentami rolę MG), przez co pozwala w postach pisać z większą swobodą, no i można go zastosować do dowolnego settingu.

Jego dodatkowym plusem jest, że jego polskie wydanie jest diabelsko tanie w porównaniu z innymi podręcznikami do RPG. Zakupiłem ostatnio książkę, wydana na kredowym papierze, w twardej oprawie, opatrzone ładnymi grafikami, za 49zł u producenta: https://sklep.hengal.pl/gry-fabularne/37-fate-core-system-edycja-polska.html

Także polecam się zaznajomić jeśli szukacie jakiejś mechaniki do waszego forum, lub do pogrania w RPGa, bo osobiście jestem nią zachwycony :D

Granica PBF - gra w autorskim świecie high fantasy.
Grymuar - granicowe wiki, gdzie opisana została mechanika i świat.
Donosiciel - najświeższe wieści z świata granicy.
Meridion

Powrót do Dyskusje