HWN - gra fantasy [exel]

Dział przeznaczony do dyskusji na tematy zupełnie niezwiązane z PBFami i RPG.

Postprzez HWN » 8 sty 2021, o 23:00

Tworzenie świata gry fantasy w exelu :D Jakby ktoś chciał dołączyć to zapraszam. Na kanale discord plik z ledwo zaczętym systemem.
Dsicord
HWN
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 sty 2021, o 22:56

Postprzez Meridion » 9 sty 2021, o 13:41

Super fajnie, ale wypadałoby napisać coś więcej, niż dosłownie dwa zdania. Tym sposobem nie zachęcisz nikogo do zainteresowania się tematem. Sam nie mam absolutnie pojęcia o co chodzi i nawet nie mam ochoty sprawdzać, jeśli nie masz ochoty wysilić się nawet na krótki opis ;)


Granica PBF - gra w autorskim świecie high fantasy.
Grymuar - granicowe wiki, gdzie opisana została mechanika i świat.
Donosiciel - najświeższe wieści z świata granicy.
Avatar użytkownika
Meridion
 
Posty: 78
Dołączył(a): 14 lut 2013, o 20:47

Postprzez HWN » 9 sty 2021, o 21:10

Tworzenie rozbudowanego bardzo świata gry fantasy i możliwości później zagrania w sposób nietypowy, bo czas spędzony na doskonaleniu siebie jest przeliczany na czas gry oraz typowy, czyli rzuty kostka. Świecie wcielamy się w postać i zdobywamy nią poziomy oraz różnego rodzaju przedmioty np. czary, bronie, zbroje itp. itd. Czary różnej maści np. czasowy czar umożliwiający scalenie (czyli połączenie się w jedno ciało dwóch bohaterów), czar zwiększający/zmniejszający różne zdolności np. prędkość, siłę, obronę, zręczność, udźwig(naszej postaci), przyswajalność zdobywania doświadczenia, szczęście, poziom postaci, pojemność duchową(czarów i bohatera) itp. itd. Wprowadzenie czarów obszarowego i pojedynczego ataku, ich szybkość, ich zastosowanie do danej / danych broni, ilość uderzeń czarem aby urósł jego poziom. Możliwość stosowania dwóch broni jednocześnie, lecz do każdej trzeba oddzielny czar. Różnorodność zawsze - czyli obojętnie czy osoby posiadają to samo w 100%(poziom ten sam) i tak będą się różnić ze względu na to kto ile czasu ma doświadczenia na spędzonyn czasie na danej broni, czarze, tarczy, potworach itd.
Rozbudowany system polepszania zbroi, oparty o różnego rodzaju pierdoły do zdobycia zewsząd(, lecz po przeciwnych kierunkach gatunku).
Każde polepszenie o jedno (max 16) dodaje +0,5 punkta do wszystkich gałęzi rozwoju, oprócz plusów dochodzi również jeden punkt obrony / ataku. Również może stopniowo spadać jego blokada punktowa, która ogranicza odzianie przedmiotu. Każda zbroja i broń posiada swój gatunek zwiększający odporność / atak na danych gatunkach potworów. Jednak przy plus 10 i 16 można nadać dodatkowy gatunek do przedmiotu. To samo dotyczy czarów, lecz nadaje się dodatkowy gatunek w 10 i 33poziomie. Gatunków powinno być minimum 5 i niektóre mogą działać na więcej niż jeden, oraz powinnien istnieć jeden gatunek na którego nie ma żadnych innych dostępnych.
Pojemność duchowa jest, ino po to żeby osoba na niskim poziomie nie była wstanie zebrać kilkanaście czarów na wysokim poziomie zwiększających różne rzeczy.

Także wymyślanie świata... :p
HWN
 
Posty: 2
Dołączył(a): 8 sty 2021, o 22:56


Powrót do O wszystkim i niczym

cron