Mass Effect: Gra Cieni PBF

Postprzez KastyliaXaa » 6 sty 2021, o 17:00

Obrazek

"Nie bój się cieni. One świadczą o tym, że gdzieś znajduje się światło."
Oscar Wilde


W roku 2157 odkryliśmy, że nie jesteśmy sami we wszechświecie. To zmieniło…. wszystko? Od tamtego przełomowego wydarzenia minęło ponad 30 lat. Mamy rok 2185. Ludzkość nadal stara się dorównać innym rasom na poziomie gospodarczym, społecznym i wojskowym. Nowe układy gwiezdne, nowe planety i stacje kosmiczne, nowe możliwości i nowe ryzyko. Natura ludzka pozostaje przy tym niezmienna, a życie udowadnia, że z ,,obcymi” mamy więcej wspólnego, niż się części z nas na przestrzeni wieków wydawało.
Zapraszamy Cię do Gry Cieni, gdzie w otwartym uniwersum science-fiction możesz poprowadzić swoją postać dowolnie wybraną ścieżką lub wkroczyć na którąś z już istniejących.
Początek naszemu forum dał świat gry Mass Effect i to na tym uniwersum się opieramy.
Z czasem pozwoliliśmy rzeczywistości kreować się samoczynnie – jak wszyscy twórcy czerpiemy z tego, co akurat nas inspiruje, ale nie nakładamy na siebie niepotrzebnych ograniczeń. ME było (i wciąż jest) jedną z wielu takich inspiracji, jednak w fabule można znaleźć szereg wpływów innych szeroko pojętych dzieł, nie kłócących się z kanonem.
Jesteśmy otwarci dla wszystkich graczy tekstowych. Możesz brać udział w głównej rozgrywce, lub kreować wątki poboczne w sposób dla Ciebie wygodny.
Przybądź, zobacz,… stwórz KP swojej postaci i zostań z nami na dłużej!


ZAPRASZAMY !

https://gra-cieni.pl/index.php


Pojawił się także nasz serwer na Discordzie, który jest bardziej zapleczem, niż sercem rozgrywki. Można tam znaleźć reklamy i informacje o działaniu PBF, ale NIE ROZWIJAMY TAM FABUŁY:

Obrazek

oraz fanpage na facebooku - zapraszamy !

Obrazek


PONIŻEJ ZNAJDZIESZ KRÓTKIE STRESZCZENIE PRZEBIEGU FABUŁY
Ostatnio edytowano 20 maja 2021, o 08:59 przez KastyliaXaa, łącznie edytowano 4 razy
Mass Effect: Gra Cieni PBF
www.gra-cieni.pl
KastyliaXaa
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 sty 2021, o 21:26
Discord: czegosobiezyczysz#7714

Postprzez KastyliaXaa » 20 maja 2021, o 08:52

Agenci Cerberusa dowiadują się o przypadkowym odkryciu dokonanym na Eden Prime. Podczas prac budowlanych robotnicy natrafiają na szczątki Proteańskiego kompleksu naukowego. Przysłana na miejsce ekipa archeologów zabezpiecza liczne artefakty, w tym niemal nieuszkodzony dysk z rezultatem badań prowadzonych przez proteańskich naukowców. Sposób zabezpieczenia danych sugeruje, że pozostawiono je celowo w stanie umożliwiającym odczyt i kontynuowanie badań.
Dysk, zachowaniem wszelkich procedur tajności zostaje przekazany na pokład statku dyplomatycznego SSVAin Jalut, zmierzającego w nieznanym kierunku.
Człowiek Iluzja, wiedząc o wcześniejszych powiązaniach Taylora z Przymierzem poleca kapitanowi Andromedy zdobycie informacji odnośnie kursu SSVAin Jalut i przejęcie dysku.
Początkowo misja zdaje się przebiegać nadzwyczaj dobrze. Hackett chętnie korzysta z pomocy dawnego komandora. Wiedząc już, że SSVAin Jalut jest tropiony przez Agentów Cerberusa ukrytych w szeregach Przymierza, wierząc w lojalność Taylora wysyła pozornie neutralną Andromedę z zadaniem przejęcia dysku ze statku dyplomatycznego.
Niestety, w tym momencie kończy się szczęście Taylora. Nim Andromeda dociera na miejsce spotkania, fregata dyplomatyczna zostaje zniszczona.
Penetracja wraku wskazuje na dywersję od wewnątrz. Dysk znika z pokładu. Ślad prowadzi do pirackiego okrętu dowodzonego przez Zorgo.

***


Noveria
Znikają mieszkańcy ludzkich kolonii. Przymierze, podejrzewając Cerberusa, zaczyna bacznie śledzić ruchy enigmatycznej organizacji. Kiedy ginie ślad po robotnikach kontraktowych mających podjąć prace w strefie jednego z labów na Noverii, Przymierze wysyła tam zespół operacyjny jaki ma zbadać charakter prac prowadzonych w instytucie.
Hackett nie wie, że niemal w tym samym czasie w porcie Hanshan ląduje Andromeda ze zgoła innym zadaniem. Załoga fregaty dociera do labów niedługo po Przymierzu, dopiero teraz dowiadując się, na czym polegały badania prowadzone przez naukowców Cerberusa. Przekonują się, że eksperymenty już dawno przekroczyły próg etyki, zmierzając teraz ku całkowitemu wynaturzeniu.
Dążąc do udoskonalenie człowieczej rasy, Iluzja nie waha się sięgać po metody odrzucone przez resztę społeczności galaktycznej. Żonglowanie kodem genetycznym wsparte badaniami nad SI owocuje pracami nad hybrydą, łączącą w sobie istotę organiczną z mocą obliczeniową sztucznej inteligencji. Owocem tych badań staje się między innymi projekt "Ikar", którego elementy wykorzystano w terapii śmiertelnie chorego Henrego Drawa, syna kapitana Andromedy.

***


Człowiek Iluzja nie wydaje się być przejęty ani stratą obiektów badań na Szczycie 15 ani też tym, że załoga Andromedy dowiedziała się o charakterze eksperymentów przeprowadzanych na Noverii. Trzymając w szachu kapitana fregaty stawia mu ultimatum. Taylor w ciągu dwóch miesięcy musi odszukać proteański artefakt i dostarczyć go do bazy Cerberusa. W przeciwnym wypadku Iluzja wstrzyma dostawę leku niezbędnego do ukończenia adaptacji implantu wszczepionego Halowi.
Niestety, próba zdobycia pełnej formuły inhibitora w laboratorium pracującym nad projektem „Ikar” kończy się niepowodzeniem na skutek interwencji oddziału Przymierza dowodzonego przez porucznika McAllistera. Rostovej, hakerce ścigającej się z postępującym procesem automatycznego wymazywania danych, udaje się odzyskać jedynie część poszukiwanych informacji.
Czy zespół z Andromedy mimo wszystko zdoła odkryć brakujący element kodu i tym samym wytrącić z rąk Iluzji narzędzie szantażu?
Czy niespodziewane spotkanie Taylora i jego dawnego mentora, komandora Wardena wpłynie na decyzje jakie wkrótce będzie musiał podjąć kapitan Andromedy?
Na razie fregata dokuje na Cytadeli. Jedyny ocalały członek oddziału Przymierza, porucznik McAllister wciąż przebywa w medzie Andromedy. Członkowie załogi liżą rany po misji na Noverii jednocześnie szukając tropów prowadzących do Zorgo.
Czas ucieka...

***


W trakcie przedłużającego się postoju Andromedy na Cytadeli, Rostovej, hakerce zatrudnionej przez kapitana fregaty, udaje się zdobyć informacje o miejscu pobytu jednego z ludzi Zorgo.
Enigmatyczna wiadomość mówi o magazynie w Okręgu Tayseri.
Magazyn w zrujnowanym okręgu Cytadeli namierza nie tylko grupa Taylora. Okazuje się, że w tym samym czasie dociera tam River Dance, idący tropem innego śladu, również prowadzącego do Tayseri.
W wyniku starcia z członkami Zety załodze Andromedy udaje się zdobyć omniklucz jednego z bliskich współpracowników Zorgo, jednak Garodny na którego polował River – ucieka.
Podczas krótkiej rozmowy przeprowadzonej na pokładzie Andromedy wychodzi na jaw, że snajper wplątany w walkę między Zetą a oddziałem Taylora to człowiek będący jedynym ocalałym z SSV Ain Jalut – były ochroniarz Antonego Kovatcha, dyplomaty w którego ręce przekazano proteański artefakt odnaleziony na Eden Prime. Wiedząc, że to właśnie Andromeda miała spotkać się z SSV Ain Jalut, River wyjaśnia, co tak naprawdę stało się na pokładzie fregaty zaledwie chwilę przed tym, nim dotarła do niej jednostka dowodzona przez Taylora. Naświetla też zamiary Zorgo odnośnie dysku, informując o ofertach wprowadzonych na rynek aukcyjny Ilium.
Wygląda na to, że Zorgo nie tylko chce upłynnić artefakt ale i wykonał szereg kopii dysku, z którego jedną posiada właśnie Garodny – facet odpowiedzialny za zniszczenie SSV Ain Jalut.

River i Hailey Cross, załogantka Andromedy przydzielona snajperowi jako wsparcie, ruszają na Ziemię śladem Garodnego. Rosjanin szuka schronienia na Alasce, w jednej z odciętych od świata rezydencji, na terenie rezerwatu.
O ile snajper pozornie kieruje się wyłącznie pragnieniem zemsty i chce zabić Garodnego, to Hailey ma za zadanie zdobycie kopii dysku.
Jak skończy się ta misja? Czy na pewno można ufać gangsterowi?

Tymczasem na Cytadeli Rostovej udaje się odblokować część danych ze zdobycznego omniklucza. Ku swojemu przerażeniu dziewczyna odkrywa, że jej brat jest więziony i torturowany przez ludzi Zorgo.
Katarina szukając jakiegokolwiek punktu zaczepienia do dalszego śledztwa kontaktuje się z Leonią, szczurem kanałowym, informatorem Rivera. Dzięki dziewczynce współpracującej z Riverem, Katarinie udaje się namierzyć miejsce przetrzymywania brata.
Andromeda opuszcza dok Cytadeli kierując się na Omegę, gdzie działający pod przykrywką i dowodzony przez McAllistera oddział rozpoczyna poszukiwania więźnia.

***


Śledztwo w sprawie porwanego Aleksieja prowadzi Andromedę na Omegę.
Po zadokowaniu na stacji, Taylor wyznacza McAllistera na dowódcę oddziału operacyjnego mającego namierzyć miejsce przetrzymywania więźnia i przeprowadzić akcję ratunkową. Informacje zdobyte przez Lifdis kierują porucznika i jego siostrę do okręgu Uhen. Zwiad przeprowadzony we wskazanym przez asasynkę miejscu potwierdza wcześniejsze przypuszczenia, choć sam powód uwięzienia Alexa wciąż pozostaje niejasny. Wiadomo jedynie, że stojącej za tym Zecie chodziło o ściągnięcie Andromedy na Omegę i przechwycenie siostry Rostova, Kat. Wychodzi też na jaw fakt współpracy Zety z Hybrydami, choć zasady powiązania tych dwóch organizacji wydają się kontrowersyjne.
Jaką rolę pełni w tym wszystkim Lee i czy faktycznie liczy się z Zorgo?
Jak ważna okaże się informacja odczytana z omniklucza Rostovej, sugerująca współpracę Hybryd z Ryderem?
W tym samym czasie kiedy załoga Andromedy angażuje się w pomoc Alexowi, Riverowi i Hailey udaje się zdobyć i przekazać Taylorowi dysk, pożądany zarówno przez Przymierze jak i Iluzję.... a jak się okaże za chwilę, również przez Hybrydy.
Jaka będzie decyzja kapitana Andromedy? Czy podda się szantażowi Cerberusa i odda artefakt Iluzji, tym samym ratując życie syna? Czy jednak przekaże dysk Przymierzu? A może rozmowa z Lee pchnie Taylora do zupełnie innego ruchu?
Czas dany kapitanowi wkrótce dobiegnie końca...

Komandor Przewalski, dowódca niszczyciela Uhlan, otrzymuje od admirała Hacketta rozkaz zbadania doniesień o tajemniczej dziewczynce przebywającej na Cytadeli. Z zebranych do tej pory informacji wynika, że fioletowowłosym dzieckiem bardzo interesuje się Cerberus. Komandor jednak porzuca wyznaczone mu zadanie i opuszcza Cytadelę, kierując się na Arcturusa. W drodze do stacji Przymierza zatrzymuje go sygnał SOS...

***Zawartość dysku tłumaczy determinację Iluzji i Przymierza w wyścigu o informacje zapisane przed tysiącami lat. Okazuje się, że na starożytnym nośniku zawarto badania nad technologią Żniwiarzy, istot, które obróciły w pył potężną cywilizację Protean.
Po przeanalizowaniu zapisu przez Wiktorię Taylor przekonuje się, że Proteanie pracowali nad czymś o wiele bardziej złożonym niż eksperymenty nad SI. Nad czymś o wiele bardziej niebezpiecznym niż hybrydy z labu Cerberusa czy tajny projekt Przymierza „Cicha Kipiel”.
Proteanie odkryli, że elementy pobrane z tworów jakie zaatakowały ich cywilizację są zdolne do swoistej komunikacji między sobą. To samoreplikujące się cząsteczki stanu splątanego wszczepiające się w neurony i synapsy nosiciela i przekształcające go w hybrydę kontrolowaną przez Żniwiarzy. Proteańscy naukowcy próbowali nad tym zapanować, przejąć kontrolę nad myślącymi maszynami.
Nie udało się.
Lee składa Taylorowi niespodziewaną propozycję. Jeśli kapitan Andromedy zniszczy dysk zawierający tak niebezpieczną wiedzę, Alec Ryder pomoże Halowi. Według Rydera syn Taylora dostanie szansę na funkcjonowanie nie tylko poza zasięgiem wspomagania Wiktorii ale i bez potrzeby przyjmowania inhibitora.
Taylor zgadza się na te warunki. Niszczy starożytny artefakt i informuje załogę o zerwaniu umowy z Iluzją. Nie wszyscy popierają decyzję kapitana, lecz nie ma już odwrotu. Andromeda kieruje się w stronę Arcturusa a Sharon McAllister składa kolejny raport admirałowi. Hactett zadziwiająco spokojnie przyjmuje wieść o zniszczeniu cennych danych.
Czy decyzja Taylora pozostawi Andromedę i jego załogę bez wsparcia? Iluzja z pewnością nie daruje Taylorowi zdrady a Hybrydy nie są dość silnym graczem by zapewnić ochronę jednostce ściganej przez Cerberusa.
A może admirał i kapitan Andromedy mają układ o którym nikt inny nie ma pojęcia?
Po krótkim postoju na Ziemi i równie krótkim dokowaniu na Thei, stacji Rydera, Andromeda zbliża się do placówki Przymierza. Za paręnaście godzin okaże się, czy obawy quariańskiego mechanika, Caato, są uzasadnione...

***


Na Arcturusie sprawa proteańskiego artefaktu zyskuje niespodziewany finał. Zawartość zniszczonego dysku, przechowywana do tej pory w pamięci Wiktorii, SI Andromedy trafia na ręce admirała Hacketta. Prócz dowódcy Marynarki Przymierza i załogi fregaty nikt nie ma pojęcia, że ocalone dane są przechowywane na Arcturusie.
Po zerwaniu mariażu z Cerberusem załoga Andromedy przyjmuje propozycję współpracy złożoną przez Hacketta. Wynegocjowane warunki wydają się być satysfakcjonujące zarówno dla żołnierzy Przymierza jak i najemników pozostających pod komendą Taylora.
Specyfika zadań jednostki do której przyporządkowano załogę fregaty wymaga też zmiany okrętu. Andromeda pozostaje na Arcturusie a jej załoga wyrusza na kolejną misję na pokładzie Castilli. Lekkiego niszczyciela Przymierza. Tym razem celem jest Pragia. To tu ukrywa się doktor Wilson, naukowiec zbiegły z Cerberusa. Kobieta posiada podobno niezwykle istotne informacje dotyczące powrotu Żniwiarzy.
W tym samym czasie kiedy oddział Taylora przedziera się przez pragijską dżunglę, sabotażyści doprowadzają do eksplozji na Hyperionie. Wybuch uszkadza arkę na tyle poważnie, że start trzeba przesunąć na bliżej nieokreślony termin.

***


Komandorowi Przewalskiemu nie udało się wyjść obronną ręką z pułapki zastawionej przez piratów.
Dopiero po paru dniach jeden z frachtowców zupełnie przypadkowo natknął się na wrak niszczyciela.
Przybyłe na miejsce zespoły ratunkowe Przymierza nie odnalazły ani szczątków marynarzy ani kapsuł ratunkowych. Z całkowicie zniszczonej bazy danych Uhlana nie udało się pozyskać zapisów wyjaśniających przebieg starcia. Nie wiadomo też z jakiej przyczyny komandor Przewalski nie powiadomił Przymierza o zamiarze zbrojnej konfrontacji i nie wysłał prośby o wsparcie.
W chwili obecnej zarówno status załogi jak i dowódcy niszczyciela jest nieznany.
***


Nowe Teby

Główna władza miasta stara się zamknąć miasto i wprowadzić godziny porządkowe, to wszystko z powodu podłożenia ładunków wybuchowych pod budowę nowego gmachu sądu. Władza miasta podejrzewa opozycję, która nie przyznaje się do zarzucanego im czynu a z powodu braków dowodów nie dochodzi do zamknięcia podejrzanych o ten czyn. W mieście dochodzi do częstego szykanowania turian, przez co większość z nich opuściła miasto i udała się wgłąb planety lub do fabryk umieszczonych na obrzeżach miasta. Służby porządkowe próbują minimalizować zagrożenie, które z każdym dniem wzrasta, odnotowuje się wzrost aktywności gangów, w tym najczęściej wymienia się grupę identyfikującą się z Krwawą Hordą. Ponadto na mieście słychać o częstych zaginięciach i to najczęściej osób przyjezdnych, które nie brały czynnego udziału w odbudowywaniu miasta- władza milczy w tej sprawie i zarazem zapewnia, że robi wszystko, aby sytuację unormować.
W mieście pojawiła się również plotka o rozwinięciu się SI pod względem empatii i uczuć co nie tylko brzmiało niedorzecznie, ale również pachniało prawdziwym bogactwem. Zaćmienie wysłało zleceniobiorców - Varrena oraz Corrine Larsen do zbadania tej sprawy i próby kradzieży owego SI, o ile okaże się być prawdziwe. W mieście obserwuje się również ruchy wolnych strzelców, widocznie nie tylko Zaćmienie wpadło na ten pomysł.

***


Cerberus rośnie w siłę. Widmo rychłego powrotu Żniwiarzy intensyfikuje prace nad nanotechnologią pozyskaną od Wielkich Maszyn. Eksperyment przeprowadzony na Graysonie każe Iluzji przypuszczać, że panowanie nad Żniwiarzami jest możliwe.
Na Aite, w jednej z naukowych placówek Cerberusa, równolegle do projektu „Nadzorca”, ruszają badania mające na celu stworzenie stabilnej hybrydy człowieka i aktywnych nanocząstek Żniwiarza.
Niemal w tym samym czasie Cerberus przechwytuje szpiega Przymierza, Adama Kovacsa. Kiedy "tradycyjne" sposoby pozyskania informacji od agenta nie przynoszą rezultatu, doktor Cardoso, czołowy naukowiec Aite, proponuje Iluzji przeprowadzenie na Adamie transferu osobowości. Udane próby przenoszenia matryc do czystych mózgów klonów (projekt Nyks) każą jej przypuszczać, że transfer ma duże szanse powodzenia.
Do eksperymentu zostaje wyznaczony agent Cerberusa, Morgan Moth. Po odeskortowaniu profesor Wilson załoga Castilli otrzymuje kolejne zadanie. Przy współpracy z oddziałem turian dowodzonym przez komandora Caliusa ma oczyścić z Gethów korporacyjną placówkę na śnieżnej Noverii. Misja kończy się całkowitą porażką. Na omedze Ava i Sharon zostają porwane przez łowców niewolników. Czy to przypadek, czy Silver, szef gangu, poluje na załogę Castilli? Choć obie kobiety udaje się uwolnić, po odpowiedzi i zemstę Castilla musi udać się na Ilium. Tam właśnie umknął Silver, uciekając z Omegi po ataku Patryka, Taro, Raina i Taylora na jeden z magazynów przerzutowych gangu.
Na Ilium kieruje się też Alcatraz. Z zupełnie innym zadaniem…
Mass Effect: Gra Cieni PBF
www.gra-cieni.pl
KastyliaXaa
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4 sty 2021, o 21:26
Discord: czegosobiezyczysz#7714


Powrót do SCI-FI

cron