Mirai Jisei [KURO RPG]

Postprzez Alchemist » 31 sie 2021, o 16:43

Obrazek
Forum zostało otwarte 30.08.2021
Zapraszamy również na naszego discorda

 W 2088 roku świat wciąż balansuje na krawędzi katastrofy ekologicznej. Mimo wysiłku wielu narodów, ciężko odwrócić skutki wieloletniego zaniedbania ekosystemów i środowisk. Liczne postępy technologiczne jedynie wzbogaciły śliskich inwestorów i powiększyły przepaść między nimi, a ludźmi zamieszkującymi tereny zachodniego Tokio. Niektóre nawyki, takie jak zużycie energii, konsumpcjonizm, seksualność czy moda, oczywiście, uległy zmianie. Każdy kraj stopniowo się zmieniał, aby lepiej dostosować się do nowej rewolucji przemysłowej.
 Niemniej, ludzie nie stali się chromowanymi maszynami. Zamiast tego, nauczyli się znacznie więcej o własnej biologii – zrozumieli ją i udoskonalili. Nieśmiertelność, dotąd będąca jedynie naciąganą koncepcją, zaczęła być w zasięgu ludzkości. Idąc miastem można, niemal na każdym kroku, natknąć się na androidy, oferujące tańszą i wydajniejszą siłę roboczą.
 W wyniku konfliktu politycznego Japonia może teraz liczyć jedynie na własne zasoby. Awarie zasilania, pogarszane przez brak handlu i komunikacji z resztą świata, nieustannie przypominają Japończykom o Incydencie Kuro. Lecz gdy większość z nich obserwuje blokadę na morzu, która uniemożliwia im opuszczenie kraju, inni zdają sobie sprawę, że coś się zmieniło, że Incydent Kuro otworzył drzwi dziwnemu, niewyjaśnionemu zjawisku.
 Nawet gdy „Wiatry Bóstw”, jak nazwano nieustające wahania meteorologiczne wywołujące burze, deszcze i tajfuny, wciąż szaleją nad Archipelagiem, większość ludzi martwi się tylko tym, co zrobią jutro.
 Ucisk w handlu trwa już ponad rok. W tym czasie problemy z racjami i niedoborami całkowicie dotknęły biedniejsze warstwy ludności, a nawet klasę średnią.
 Pytanie — jak długo Japonia wytrzyma? Jak daleko zjadą obce siły, zwłaszcza Chiny, kiedy Nihon nie ugnie się pod presją? Czy rozważą zbrojenie się, aby wymusić posłuszeństwo? Czy, w nastroju strachu i oddechu wojny na plecach, rząd utrzyma się i nie ustąpi miejsca ekstremistom? Co stało się 4 maja 2087 roku, w dniu, który Japończycy nazywają „Incydentem Kuro”?

Garść informacji:
∴ Fabuła forum rozgrywa się w Tokio 2088. Mimo zamkniętych granic, nie mamy nic przeciwko by pojawiały się postacie cudzoziemców.
∴ Avatary, jakich wymagamy, powinny być w stylistyce anime/manga, a mierzyć 250 x 420 px.
∴ Na forum istnieją grupy takie jak — mieszkańcy, genokracja, przestępcy (dwie odrębne grupy, z własnymi nazwami), policja.
∴ Mechanika oparta jest o kostkę k6. Jeśli zaś chodzi o stopień trudności per se, określamy go jako łatwy do zrozumienia.
∴ Choć podręcznik Kuro jest wspaniały i zamierzamy z niego czerpać garściami, będziemy stawiać nacisk na rozwiązywanie różnych kryminalnych (i nie tylko wink-wink) zagadek.
∴ Oczywiście, mieszkańcy również będą mieli okazje do wykazania się jednak będziemy brać pod uwagę zawód/specjalizację postaci.
∴ Przewidujemy szereg mini-eventów (zadań), dzięki którym użytkownik będzie zdobywał punkty na rozwijanie swojego oc, a także eventów globalnych.
Alchemist
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 sie 2021, o 16:29

Postprzez Alchemist » 5 paź 2021, o 20:37

Obrazek

Nowy link do forum: http://mirai-jisei.pl/

Czekaliśmy długo, ale mamy — własny hosting, masę nowych opcji i brak forumpolishowych bubli. Oprócz całkowicie nowego designu, który jest bardziej stonowany, niż poprzedni, prezentuję wam pełną listę zmian; tych już wprowadzonych i tych, które nadchodzą.

Wprowadzone
→ Account Switcher, nigdy więcej miliona przelogowań między multikontami. Opcję tę znajdziecie w panelu użytkownika, na samym dole. Wystarczy wpisać login oraz hasło, a drugie (lub trzecie, czwarte, piąte...!) konto pojawi się w sidebarze po lewej stronie.
→ Responsywność, forum jest teraz wygodne do odczytu na telefonie. Większość funkcji została dostosowana, choć, oczywiście, nie wszystkie. Jeśli coś wam się rozjeżdża, proszę o zgłoszenie.
→ Postacie miesiąca, comiesięczny plebiscyt na postać, która najbardziej zasłużyła na ten tytuł. Oprócz dumnego prezentowania się w ogłoszeniu, zwycięzcy dostaną również nagrodę w postaci PA.
→ Pokaż nieprzeczytane posty, opcja, która pozwoli wam jeszcze lepiej śledzić wydarzenia na forum.
→ Prefixy, dostępne w dziale Zadania, Eventy oraz Karty. Szczególnie ostatnia opcja usprawni sprawdzanie kart, a wszystko dzięki możliwości oznaczania.
→ Uproszczone kody, pamiętacie milion divów, kresek i znaków? Teraz możecie o nich zapomnieć.
→ Chatbox, do którego nie trzeba się logować. Cudownie!
→ Zmiany w predyspozycji (medyk polowy), w związku z pojawieniem się kategorii ran małe i duże.
→ Zmiany w broni białej, od teraz czynnikiem determinującym jest krzepa, a nie zręczność. Jeśli w wyniku tej zmiany ucierpieliście, wystarczy zgłosić się o darmowe, ponowne rozdysponowanie PA/ewentualny zwrot przedmiotu.
→ Nowa kostka, od teraz wystarczy użyć prostej komendy.
→ Zadania i eventy w osobnych działach, kosmetyka, ale jakże przydatna.
→ Podręczny pasek nawigacji, który ułatwia poruszanie przy pisaniu postów; rzut kostką, fabuła... Wystarczy kliknąć!
→ Widget pogody, który na bieżąco się aktualizuje. Ułatwi to sprawę, jeśli chodzi o opisywanie tła fabularnego.
→ Inny system zgłoszeń do zadań, możliwość deklarowania sugerowanych odstępów między postami.
→ Możliwość wgrywania obrazków bezpośrednio na dysk forum. Nigdy więcej bawienia się w imgury.


Wkrótce
→ (najpewniej do końca tygodnia, póki co, proszę rozliczać standardowo w temacie rozliczenia) System automatycznego naliczania Yen, a także sklep, który pozwoli wam na zakup przedmiotów, a także umożliwi przesyłanie środków.
→ Obrazki w lokacjach, w końcu czasami sam opis nie zawsze wystarcza.
→ Interaktywna mapa forum, ażeby lepiej dostrzec odległości między poszczególnymi lokacjami.
→ System MG, czyli coś dla tych, którzy chcą kształtować wydarzenia forum, a także zdobyć bonusowe PA na swoje konto.
→ Odznaki za osiągnięcia.
→ Nowe emotikony.
→ I wiele, wiele więcej...

Słowem końcowym, pragnę wam podziękować za cierpliwość i udział w tworzeniu naszego małego, przytulnego i kameralnego miejsca w sieci. Proszę, byście wykazali się cierpliwością do końca tygodnia w związku z przeniesieniem PA i Yen z poprzedniej wersji forum.
Dziękuję za uwagę! ♥
Alchemist
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 sie 2021, o 16:29


Powrót do SCI-FI

cron